A Real Madrid megette uzsonnára a veszélytelen Valenciát

R. Gy.R. Gy.
2021.02.14. 16:00
Benzema a Real Madrid első gólját lövi (fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Real Madrid hazai pályán fogadta a Valenciát, és magabiztos játékkal, két góllal legyőzte ellenfelét.

SPANYOL LA LIGA
23. FORDULÓ

Real Madrid–Valencia 2–0 (2–0)
Madrid, Alfredo di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette: José María Sánchez
REAL MADRID:Courtois – Carvajal (L. Vázquez, 28.), Nacho, Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modric (Isco, 79.) – Asensio (Arribas, 71.), Benzema (Mariano Díaz, 79.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Zinédine Zidane
VALENCIA:Jaume – Correia, Gabriel Paulista, Ferro, Gayà – Soler (Oliva, 63.), Wass (Li Kang In, 63.), Racsics, Guedes (Musah, a szünetben) – Vallejo (Gameiro, a szünetben), Maxi López (Cutrone, 83.). Vezetőedző: Javier Gracia
Gólszerző: Benzema (12.), Kroos (42.)

Bár a Real Madridot az utóbbi időben érte néhány fájdalmas kudarc, mostanában visszatalált a győzelmi ösvényre, és jogosan reménykedhetett benne a királyi gárda szurkolótábora, hogy a Valencia ellen is sikerül nyerni.

Ami azt illeti, talán a szurkolók sem számítottak rá, hogy ennyire sima lesz a meccs. Az első félidőben a „denevérek” szinte el sem jutottak a Real kapujáig. A hazaiak megszállták a Valencia térfelét, nagy mezőnyfölényt alakítottak ki, ami néhány lövésben is megmutatkozott. Elsősorban Benzema volt elemében, nehezen bírtak vele a vendégvédők.

A 12. percben jelezte Karim Benzema, hogy jó formában van, 16 méterről csavart nagyszerűen a bal alsóba. Ez volt a francia csatár 12. gólja a bajnokságban. 1–0

A játék képe nem változott, a vendégek képtelenek voltak összehozni egy épkézláb támadást, a Realban pedig Modric remekül osztogatott. A 42. percben megszületett a második Real-gól is, ekkor remek passzolgatás után Kroos lőtte ki 16 méterről a bal alsót. A Valencia csak nyomozta a labdát. 2–0

A második félidőben annyi változott csak, hogy a Valencia egyszer eltalálta a kaput, de ebből nem született gól. A Real Madrid többször is betalálhatott volna az egyoldalú küzdelemben, amikor pedig gólt szerzett, a videózás után visszavonták les miatt. A 75. perctől a Valencia is támadgatott, de annyira halványan, hogy semmi sem veszélyeztette a biztos Real Madrid-győzelmet.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyert a Real Madrid. 2–0
90. perc: Három perc a hosszabbítás.
84. perc: Racsics
lőtt az oldalhálóba. Ez is valami ma a Valenciától.
78. perc: Benzema nagyszerű passzából Mendy lőhetett volna gólt 6 méterről, de rosszul vette át, így már csak gyengén lőhetett, Jaume megfogta.
75. perc: Arribas lőtte el 18 méterről laposan, de ez nem okozott gondot Jauménak.
70. perc: Modric
20 méterről elvállalta, de alaposan mellé trafált.
61. perc: GÓL! DE MÉGSEM! Mendy lódult meg a bal oldalon, de hagyta inkább Viníciusnak, aki középre gurított a tizenhatosra befutóMendynek, aki bemutatott egy cselt, majd a tizenegyespont környékéről a jobb alsóba lőtt. Az esetet megnézték a videoszobában, és visszavonták a gólt.
59. perc: Modric
varázslatosan, bokából szöktette Benzemát, de a csatár kicsit késlekedett, így utolérték a védők.
53. perc: Az első Valencia-veszélyeztetés. Maxi López szúrta rá 24 méterről, és a labda be is ment volna a bal fölsőbe, ha Courtois nem véd remekül.
50. perc: Mendy kapott jó indítást a védők mögé, visszagurított Benzemának, de Ferro szerelte a francia csatárt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, ez eddig sima ügy... 2–0
44. perc: Racsics
rúgta fel Viníciust, kapott egy sárgát.
44. perc: Benzema éles szögből Jaume kezébe lőtt.
42. perc: GÓÓÓÓL! NÖVELTE AZ ELŐNYÉT A REAL! Hosszan passzolgatott a Madrid a Valencia kapuja előtt, Modric passzolt Lucas Vázquezhez, aki visszagurított Kroos elé, a német pedig 17 méterről a bal alsóba lőtt. 2–0
40. perc: Modric
lőtt 17 méterről, Jaume azonban kiütötte a középre tartó labdát.
39. perc: Modric indította a jobb szélen Lucas Vázquezt, aki középre emelt, Benzema viszont 4 méterről föléfejelt.
36. perc: Egyelőre momentuma sem volt a Valenciának...
35. perc: Mendy ívelését Asencio fejelte középre, de Ferro felszabadított.
30. perc: Modric kapott szép labdát a leshatáron a jobb oldalon, egyből tette középre, de Benzema 5 méterről nem tudta kapura tenni a labdát.
28. perc: Lucas Vázquez jött Carvajal helyére.
27. perc: Guedes rúgta fel Varane-t, kapott érte egy sárgát.
27. perc: Carvajal megsérült egy rossz lépés után, cserélni kell.
24. perc: Casemiro cselezte át magát négy emberen is, majd a valenciai tizenhatos előtt elesett, mert úgy tűnt, szabálytalankodott vele Ferro. A bíró szerint viszont nem.
20. perc: Támadott a Valencia, de Wass szabálytalankodott a madridi kapu előtt, így aztán ebből sem lett semmi.
12. perc: GÓÓÓL! VEZET A REAL! Kroos adta a labdát Benzemának, aki 16 méterre a kaputól, kissé balról a bal alsóba csavart. Szép gól volt. 1–0
9. perc: Casemiro
kellemetlen, 30 méteres lövését lábbal védte Jaume. Sajátságos megoldás volt, de bejött.
8. perc: Különösebb események nélkül teltek az első percek, jobbára a Real támad.
1. perc: Correa esett rá a tizenhatoson belül Benzemára, de a bíró szerint nem ért az eset tizenegyest.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Real tiszta fehérben, a Valencia tiszta narancssárgában játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Madridban a Real Madrid–Valencia mérkőzés a spanyol bajnokság 23. fordulójából. Tartsanak velünk!