La Liga: megverte az újoncot is, ismét a Sociedad az élen

M. D.M. D.
2020.10.25. 23:13
David Silva (balra) két gólpasszt adott, Mikel Oyarzabal két gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
A Real Sociedad 4–1-re megverte hazai pályán az újonc Huescát a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, ezzel visszavette a vezetést a tabellán a szombaton el Clásicót nyerő Real Madridtól.

A sorozatban harmadik győzelmét elkönyvelő baszk együttesben Mikel Oyarzabal duplázott, David Silva pedig 2010 januárja óta először adott két gólpasszt spanyol bajnoki találkozón.

A Real Sociedad a következő körben a Celta Vigóhoz látogat, utána a Granadát fogadja, majd a Cádiz vendégeként lép pályára.

Az újonc Cádiz gól nélküli döntetlenre végzett hazai pályán a Villarreallal. Az andalúziai egylet az előző körben a Real Madrid otthonában nyert (1–0), előtte pedig az Athletic Bilbao (1–0) és a Granada (1–1) ellen is jó eredményt ért el, így már négy mérkőzés óta veretlen, ami 1992 júniusa óta a legjobb sorozata a La Ligában.

Álvaro Negredóék a következő fordulóban a három meccse veretlen Eibar vendégeként lépnek pályára, a tét a százszázalékos idegenbeli mérleg megőrzése.

Ángel Montoro tizenegyesével a Granada 1–0-ra nyert a Barca-verő Getafe otthonában, így hat meccs után 13 pontot jegyez, ami a valaha volt legjobb idényrajtja a La Ligában. Az andalúziai egylet tavaly is jól kezdte a bajnokságot, de akkor az első hat mérkőzésén „csak” 11 pontot gyűjtött.

A Deportivo Alavés 2–0-ra nyert a Real Valladolid vendégeként. A lila-fehérek már a 21. percben emberhátrányba kerültek (Nachót állították ki), ráadásul az Alavés tizenegyest is kapott, Lucas Pérez azonban elhibázta a büntetőt, alig több mint tíz perccel később pedig a videobíró les miatt érvénytelenítette a gólját.

A vendégeket ez nem zavarta meg, az 55. perben Tomás Pina szerzett gólt, majd a hajrában Borja Sainz is betalált, így az Alavés 2–0-ra nyert, a Valladolid pedig visszacsúszott a tabella utolsó helyére.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Real Sociedad–Huesca 4–1 (Oyarzabal 35., 54. – az elsőt 11-esből, Portu 68., Isak 75., ill. Rafa Mir 46.)