La Liga: csak az egyik 11-esből született gól a sevillai derbin

2021.01.02. 18:15
Nabil Fekir lábában maradt a Betis győztes gólja (Fotó: Getty Images)
Nem bírt egymással a Betis és a Sevilla (1–1) a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójának városi rangadóján.

A két sevillai rivális a Betis pályaválasztásával az 50. egymás elleni mérkőzését vívta a La Ligában. Az örökmérleg kiegyenlített: 18 hazai siker mellett a Sevilla 15-ször nyert, és most 17. alkalommal született döntetlen – s ennek még úgy is a vendégek örülhetnek jobban, hogy ők voltak a találkozó esélyesei.

A gól, sőt kaput eltaláló lövés nélküli első félidő után a piros mezes vendégcsapat Suso találatával a második játékrész elején megszerezte a vezetést, de a Betis – amelyből pozitív koronavírusteszt miatt Joaquín, Álex Moreno, Martín Montoya és Andrés Guardado is hiányzott – három perccel később Sergio Canales tizenegyesével egyenlített.

Sőt, a zöld-fehérek az utolsó negyedórához érve Nabil Fekir buktatása miatt kaptak még egy büntetőt, de a sértett lövését Bono, a Sevilla kapusa hárította, így maradt az 1–1.

Julen Lopetegui együttese maradt ötödik a tabellán, de az FC Barcelona vasárnap az Huesca legyőzésével megelőzheti, míg a Betis a 17. fordulóban másodszor játszott döntetlent ebben az idényben.