La Liga: királycsináló lehet az Atléticót felülmúló Bilbao

H. D.H. D.
2021.04.25. 22:52
Az Athletic Bilbao legyőzte az Atlético Madridot (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának vasárnapi játéknapján a listavezető Atlético Madrid idegenben 2–1-re kikapott az Athletic Bilbaótól.

A tétmérkőzéseken (hat bajnoki meccs, továbbá két kupadöntő) nyolcas nyeretlenségi sorozatban lévő Athletic Bilbao a várakozásokkal ellentétben hamar vezetést szerzett a listavezető Atlético Madrid ellen: a baszk csapat a 8. percben, kontra végén Alejandro Berenguer fejes góljával került előnyben. 1–0

A folytatásban az Atlético Madrid átvette az irányítást, mezőnyfölénybe került, de a hazaiak sokszor önfeláldozóan védekeztek, így Diego Simeone csapata nem nagyon talált fogást az Athletic védelmén.

Aztán a 77. percben mégis megtört a jég: Yannick Carrasco bal oldali szöglete nyomán Sztefan Szavics csúsztatta a labdát a kapuba. 1–1

A bilbaói alakulat ettől nem esett össze, sőt, a hajrában visszavette a vezetést. A 86. percben Ibai Gómez jobb oldali szögletéből a lendületből érkező Inigo Martínez nagy erővel, közvetlenül a léc alá fejelte a labdát. 2–1

Az Athletic Bilbao így 2–1-re legyőzte az Atlético Madridot, és megszakította a nyeretlenségi szériáját. Az Atlético továbbra is vezeti a bajnokságot, ám a vesztett pontokat tekintve a Barcelona már jobban áll nála.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 2–1 (Berenguer 8., Inigo Martínez 86., ill. Sz. Szavics 77.)

KORÁBBAN
Huesca–Getafe 0–2(Ünal 20., 52.)
Villarreal–Barcelona 1–2(Chukwueze 27., ill. Griezmann 28., 35.)
Celta Vigo–Osasuna 2–1(Iago Aspas 43., J. Murillo 64., ill. Roberto Torres 77. – 11-esből)
Sevilla–Granada 2–1(Rakitic 16. – 11-esből, Ocampos 53., ill. Roberto Soldado 90. – 11-esből)