Örülhet a Real Madrid, döntetlen lett a Barca–Atlético

2021.05.08. 16:00
Ter Stegennek is nagy szerepe volt abban, hogy nem született gól a meccsen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában a Barcelona gól nélküli döntetlenre végzett az Atlético Madriddal.

LA LIGA
35. FORDULÓ
BARCELONA–ATLÉTICO MADRID 0–0
Barcelona,Camp Nou,zárt kapuk mögött. Vezette:Mateu
Barcelona:Ter Stegen – Mingueza (Araújo, a szünetben), Piqué, Lenglet – Dest (Sergi Roberto, 75.), F. de Jong, Busquets (Moriba, 31.), Pedri (O. Dembélé, 75.), Jordi Alba – Messi, Griezmann.Vezetőedző:Alfred Schreuder (Ronald Koeman eltiltása miatt helyettesként)
Atlético:Oblak – Trippier, Szavic, Felipe, Hermoso – Carrasco, Koke, M. Llorente, Lemar (Saúl Níguez, 13.; Joao Félix, 67.) – Correa (Kondogbia, 73.), Luis Suárez.Vezetőedző:Diego Simeone

A spanyol bajnokságban nagyon szoros a harc az első helyért a Barcelona, az Atlético Madrid, a Real Madrid és a Sevilla között, így rendkívül fontos rangadót vívott a két csapat. Azt persze mindkét fél hozzátette, hogy bárki is nyer, véglegesen semmi sem dől el.

Kissé langyosan indult a meccs, de aztán az Atlético sebességet váltott, és egymás után dolgozta ki a helyzeteit. Azonban Marcos Llorente és a korábbi Barca-klasszis,Luis Suárez kísérleteinél is nagyot védett Marc-André ter Stegen.

A másik oldalon Messi szép szólót mutatott be nem sokkal az első játékrész vége előtt, de Jan Oblak is megmutatta, miért világklasszis kapus, így 0–0-val vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben sem született gól, pedig nem lehetett arról beszélni, hogy ne hajtanának a csapatok. Ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott, illetve Ter Stegen és Oblak hibátlanul látta el a feladatát.Ronald Araújo volt az egyetlen, aki a hálóba juttatta a labdát, de lesen volt, így a játékvezető nem adta meg a találatot.

A gól nélküli döntetlen egyrészt azt jelenti, hogy az Atlético Madrid és a Barcelona közötti pontazonosság a „matracosoknak” kedvezhet a végelszámolásnál (ősszel az Atletico legyőzte a Barcelonát), másrészt ugyan az Atlético maradt az élen, de ha a Real Madrid vasárnap hazai pályán nyer a Sevilla ellen, akkor átveszi a vezetést a tabellán.0–0

A NÉGY BAJNOKESÉLYES HÁTRALÉVŐ MENETRENDJE
Atlético Madrid (77 pont)Real Madrid (74 pont)FC Barcelona (75 pont)Sevilla (70 pont)
35. forduló
Sevilla (o)Real Madrid (i)
36. fordulóReal Sociedad (o)Granada (i)Levante (i)Valencia (o)
37. fordulóOsasuna (o)Athletic Bilbao (i)Celta Vigo (o)Villarreal (i)
38. fordulóValladolid (i)Villarreal (o)Eibar (i)Alavés (o)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK ÉS PROGRAM
Szombat
Alavés–Levante 2–2 (Pere Pons 30., Joselu 87., ill. José Luis Morales 36., 42.)
Cádiz–Huesca 2–1 (Marcos Mauro 43., Gastón Silva 45+2. – öngól, ill. Rafa Mir 45+1.)
Athletic Bilbao–Osasuna 2–2 (Morcillo 1., Sancet 62., ill. Brasanac 12., Budimir 89.)

Vasárnap
14.00:
Getafe–Eibar (Tv: Spíler2)
16.15: Valencia–Valladolid (Tv: Spíler2)
18.30: Villarreal–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
21.00: Real Madrid–Sevilla (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Hétfő
21.00:
Betis–Granada (Tv: Spíler2)

Pénteken játszották
Real Sociedad–Elche 2–0 (Elustondo 72., Oyarzabal 90+2.)

20. Eibar345111826–46–2026

90+3. perc: vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Atético-szöglet, kifejelik a védők.

Két perc a hosszabbítás.

90. perc: újabb szabadrúgás a Barcelonának, középről, 22 méterről. Természetesen Messi lőtte, de a labda kevéssel a jobb kapufa mellé szállt.

85. perc: szép Barca-támadás, Jordi Alba beadását Dembélé közelről fölé fejelte. Ziccert volt a javából.

83. perc: Piquének ment a sárga, Joao Félix visszahúzásáért.

82. perc: Jordi Alba is sárgát kapott.

80. perc: szabadrúgás a Barcelonának a vendégek 16-osának bal oldalánál. Messi rosszul gurította vissza, Joao Félix lecsapott rá. A ellentámadás végén Carrascót a visszafutó Messi (!) szerelte.

79. perc: Llorente beadását Ter Stegen simán lehúzta.

75. perc: kettőt cserél a Barcelona, Sergi Roberto jön Dest helyére, valamint Pedri helyére, Ousmane Dembélé érkezett.

73. perc: Correa megy le, Kondogbia jön be.

74. perc: Jordi Alba beadása után Griezmann tette kapura a labdát, Oblak védett.

71. perc: Carrasco tört a Barca kapuja felé, de jött Piqué, és szerelte.

70. perc: Végre egy gól! Csak sajnos nem adják meg Araújo fejesét, mert lesen volt.

67. perc: Joao Félix jön be Saúl Nínguez helyére.

66. perc: Messi szabadrúgása a tizenhatos bal csúcsától, Oblak szépen szögletre ütötte a labdát.

65. perc: Koke sárgája, Messi ellen szabálytalankodott.

63. perc: Messi gyönyörű beívelése után Piqué csúsztatta kapu felé a labdát fejjel, de Oblaknak nem okozott gondot.

61. perc: Dest próbálkozott éles szögből egy lövéssel, de nem volt veszélyes.

58. perc: Moriba a földre vitte Carrascót, ő is megkapta érte a lapot.

58. perc: Suárez remek kapáslövést eresztett meg, Ter Stegen védett, de ha bemegy sem adják meg, mert Suárez lesen volt.

54. perc: Correa lőhetett volna nagy helyzetben, de Jordi Alba még időben közbelépett.

47. perc: nagy helyzetben Suárez lőtt mellé.

46. perc: Felipe szabálytalankodott Messivel, sárga a „jutalma”.

46. perc: nagy Barca-helyzet, de Lenglet fejese pár méterről mellé szállt.

A szünetben egy csere volt, Mingueza helyette Araújo jött be.

Elkezdődött a második félidő!

45+4. perc: vége az első félidőnek!

A sérülés miatt négy percet hosszabbít a játékvezető.

45. perc: szöglet után Felipe lőtt, de mellé.

43. perc: Carrasco száguldott el a bal oldalon, majd lőtt, de blokkolták.

42. perc: Messi passza után Moriba fejelt, de Oblak védte.

41. perc: zseniális Messi-szóló, az argentin befelé húzott a bal oldalról, majd ballal középről 17 méterről lőtt, Oblak ujjheggyel beleért, és a labda éppen a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

37. perc: Ter Stegen és Suárez újabb párbaja, a kapus kiütötte a labdát az uruguayi elől, de Suárez fejét is eltalálta – nem lett belőle sérülés.

35. perc: Saúl Nínguez kap sárgát, visszahúzta Messit.

35. perc: most Luis Suárez előtt adódott nagy lehetőség, de Ter Stegen megint remekelt.

34. perc: Llorente 14 méterről lőhetett nagy helyzetben, de Ter Stegen bravúrral védett.

31. perc: Busquets mégsincs olyan jól. Le kell cserélni. Ilaix Moriba jön be a helyére.

30. perc: Busquets az ápolása után visszatért a pályára, vattával az orrában.

29. perc: Griezmann szerette volna meglepni Oblakot egy távoli lövéssel, de a kapus a helyén állt.

27. perc: Szavics és Busquets fejelt össze, utóbbit jobban megviselte, ápolni kell a vérző orra miatt.

23. perc: Messi és Griezmann kombinált a vendégek 16-osa előtt, de nem lett belőle komolyabb helyzet.

19. perc: óriási Atlético-helyzet, de Hermoso beadása után Lenglet bravúros mozdulattal szögletre blokkolta Correa nyolc méterről leadott lövését.

16. perc: Barca-szabadrúgás a jobb oldalról a tizenegyespont magasságában. Messi legurította Destnek, ő beívelt, de Szavics simán kifejelte.

13. perc: máris egy csere, Thomas Lemar megsérült, Saúl Nínguez jött be.

12. perc: Messi szép cselek után rosszul passzolt, veszélyes lehetett volna.

9. perc: szabadrúgás az Atéticónak a 16-os bal csücskénél. Luis Suárez végezte el, de a lövés nem volt túl erős és középre is ment, Ter Stegen simán védte.

5. perc: a bal oldalról Pedri ívelt középre, de a labda mindenki előtt elszállt.

3. perc: Lemar tört be szépen a Barca 16-osán belülre, 10 méterről lőtt, de Ter Stegen védte.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Az élcsoport állása a játéknap előtt: 1. Atlético Madrid 76 pont, 2. Real Madrid 74, 3. Barcelona 74, 4. Sevilla 70. Négy fordulóval a bajnokság vége előtt az első és a negyedik helyezett között hat pont a különbség. A Sevilla a legutóbbi bajnokiján meglepő vereséget szenvedett hazai pályán az Athletic Bilbaótól, így valójában az andalúzok már csak matematikailag reménykedhetnek az aranyéremben.

A bajnoki címért folyó küzdelemben a pontazonosság a Real Madridnak kedvez a Barcelona és az Atlético Madrid ellen is. Ilyenkor az egymás elleni eredmények számítanak, márpedig a Real kétszer győzött a Barca ellen, az Atléticótegyszer verte, a másik csata döntetlen lett. Ősszel az Atlético 1–0-ra legyőzte a Barcelonát.

„Fontos lesz a meccs eredménye, de azt nem tudom, hogy sorsdöntő-e – mondta a meccset felvezető sajtótájékoztatón Ronald Koeman, aki csapatával tavaly novemberben 1–0-s vereséget szenvedett az Atlético Madrid vendégeként a Wanda Metropolitano Stadionban, de ha szombaton legyőzik a bajnoki éllovas fővárosi riválist, akkor eléjük kerülnek a tabellán. – Néhány hónappal ezelőtt el sem tudtuk képzelni, hogy ott tartsunk, ahol most vagyunk. Ahhoz, hogy bajnokok lehessünk, a hátralévő négy mérkőzésünket meg kell nyernünk. És ha megnyerjük mind a négy meccsünket, akkor meggyőződésem, hogy bajnokok leszünk.”

A spanyol szövetség (RFEF) egy héttel ezelőtt megbüntette Koemant, miután a múlt csütörtökön pótolt – és a Granadával szemben 2–1-re elveszített – bajnoki találkozó 63. percében kiállították, mert a bíró szerint megalázó hangnemben beszélt a negyedik játékvezetővel. Az eltiltás miatt ezen a meccsen Koeman segítője, Alfred Schreuder dirigál hivatalosan.

Ami a vendégeket illeti: Diego Simeone az Atlético Madrid trénereként még nyeretlen a Camp Nouban. Az argentin szakember 2011-es kinevezése óta eddig 13 meccset vívott meg csapatával a Barcelona otthonában, de egyszer sem nyert (7 vereség és 6 döntetlen a mérlege). Az Atlético legutóbb 2006 februárjában győzött a Camp Nouban (3–1-re), azon a meccsen Fernando Torres duplázott. Simeone felhívta rá a figyelmet, minden széria megszakad egyszer...

„Az ellenfelünk hatalmas pontkülönbséget tüntetett el, edzője pedig remek munkát végzett annak érdekében, hogy jobbra forduljon a csapat helyzete az őszi szezonhoz képest” – vélekedett Simeone. – Fontos meccs lesz, de ez nem dönt a bajnoki címről. Nem lehet összehasonlítani a kettőt, az bajnoki döntő volt, most viszont több meccs is hátravan még. Akkor nyerhetjük meg biztosan a bajnokságot, ha a hátralévő négy összecsapáson győzünk, ez csak egy közülük. Mentálisan nagyon erősnek kell lennünk, ez lehet a döntő.”

„Folyamatosan érezzük a szurkolóink támogatását, ha tehetik, az edzőközpont körül gyűlnek össze és buzdítanak minket – nyilatkozta az Atlético hivatalos oldalának Ángel Correa, az ATM játékosa. – Látjuk rajtuk, mennyire szeretnék a bajnoki címet, értük is küzdünk. Bajnoki trófeával akarjuk zárni az évet, úgy érzem képesek lehetünk megőrizni az első helyünket a tabella élén, meg akarjuk nyerni a La Ligát. Négy döntőnk van még hátra, az összes meccs nehéz lesz. Szombaton győzni megyünk a Camp Nouba.”