La Liga: hatgólos meccset nyert meg a hajrában a Sevilla

V. J.V. J.
2020.11.21. 20:28
Gólzáport hozott a Sevilla és a Celta Vigo összecsapása (Fotó: AFP)
A Sevilla 4–2-re legyőzte az otthonába látogató Celta Vigót, a Levante pedig hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Elchével a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában.

Fordulatos mérkőzést nyert meg a Sevilla a Celta Vigo ellen. Az első tíz perc gyors gólváltást hozott: a hazaiak Jules Koundé góljával vezettek, a francia egy kipattanó lövést vágott a kapuba, nem sokkal később viszont Iago Aspas hatalmas bombával egyenlített. A vendégek az első félidőben megfordították a mérkőzés állását, Iago Aspas lövését Václik Nolito elé ütötte, aki közelről nem hibázott. Örömük azonban nem tarthatott sokáig, mivel a szünet előtt nem sokkal Jesús Navas beadásából Jusszef en-Nesziri a kapuba fejelt (2–2).

A játék képe és a helyzetek száma alapján bármelyik csapat megnyerhette volna a találkozót, ám ez az enyhe mezőnyfölényben futballozó Sevillának sikerült, amely a hajrában két percen belül kétszer is bevette a Celta kapuját: előbb szép támadás végén Sergio Escudero lőtt a bal felsőbe, majd a kétségbeesett támadást indító vendégek labdavesztését követő kontratámadásból Munir el-Haddadi volt eredményes (4–2).

Sorozatban a hetedik meccsén sem tudott nyerni a Levante, amely hamar megszerezte a vezetést az Elche ellen, de csak a második félidő derekáig bírta megtartani előnyét. A kiegyenlített játékot hozó mérkőzésen mindkét csapat nagyjából azonos számú helyzetet alakított ki, a győzelmet viszont egyik sem tudta megszerezni (1–1).