Szuper Benzema, tiltakozó Cádiz – győztes Real Madrid

P. K.P. K.
2021.04.21. 21:55
Benzema már az első félidőben két gólt szerzett a Cádiz ellen, és adott egy gólpasszt is (Fotó: AFP)
A Real Madrid az első félidőben a két gólt és egy gólpasszt jegyző Karim Benzema vezérletével már 3–0-ra vezetett, és végül ennyire is győzött a Cádiz vendégeként a La Liga 31. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Cádiz–Real Madrid 0–3 (
0–3)
Cádiz,zárt kapuk mögött.Vezette:Mateu Lahoz
Cádiz:J. Ledesma – Carcelén (Akapo, a szünetben), F. Jiménez, M. López, Espino (Alejo, 65.) – Jönsson, José Mari (Cala, a szünetben), Izquierdo – Salvi (Lozano, a szünetben), Negredo (Szaponjics, a szünetben), Sobrihno.Vezetőedző:Álvaro Díaz
Real Madrid:
Courtois – Nacho, Varane (Carvajal, 61.), Militao – Odriozola (Asensio, 61.), Antonio Blanco, Casemiro, Marcelo (Gutiérrez, 74.) – Rodrygo, Vinícius Junior (Isco, 61.) – Benzema (Mariano Díaz, 74.).Vezetőedző:Zinédine Zidane

Gólszerző:Benzema (30., 40. – az elsőt 11-esből), Odriozola (33.)

Az elmúlt napok eseményei, a Real Madrid-elnök, Florentino Pérez által vezetett Szuperliga életre hívása, majd gyors bukása után a spanyol bajnokság hétközi, 31. fordulója előtt kicsit háttérbe szorult a labdarúgás legfontosabb eleme, a játék. Mint ahogy a legfontosabb szereplők, a labdarúgók is háttérbe szorultak némiképp. A Cádiz–Real Madrid meccset megelőzően még a hazaiak is tiltakozásuknak adták jelét, a Szuperligát elítélő egyenpólóban vonultak ki a pályára.

Pedig a meccs kapcsán, no meg aztán a mutatott játék kapcsán is volt miről és kiről beszélni.

A Realba a koronavírus-fertőzés miatt egy hónapos kihagyás után visszatért például a francia válogatott Raphael Varane (miközben Federico Valverde elkapta a betegséget, így nem volt a keret tagja), először kezdett a húszéves Antonio Blancoa hátsérüléssel bajlódó, emiatt várhatóan a jövő heti, Chelsea elleni BL-elődöntőt is kihagyó Luka Modric helyén. A második félidőben két hónap szünet után újra játszott Daniel Carvajal, és debütált a 19 éves Miguel Gutiérrez.

Az első félidőben pedig a legutóbb, a Getafe elleni döntetlen során sérülés miatt csak csereként játszó Karim Benzema világklasszishoz méltó, szuper teljesítménnyel eldöntötte a három pont sorsát. A Real Madrid az első négy kapura tartó kísérletéből szerzett három gólt, ebből Benzema kettőt (egyet büntetőből), és adott egy gólpasszt is az első spanyol élvonalbeli gólját fejelő Álvaro Odriozolának (volt még egy kiváló passza Benzemának, de azt a helyzetet Casemiro kihagyta).

Benzema a góllövőlistán utolérte a 23 találattal vezető Lionel Messit, a Real pedig a 3–0-s idegenbeli győzelemmel visszavágott a Cádiznak az őszi madridi vereségért. A királyiak ezzel a tabellán utolérték pontszámban az éllovas, a 31. fordulóban csütörtökön, az Huesca ellen játszó Atlético Madridot.

A FORDULÓ TOVÁBBI SZERDAI MECCSEI
Levante–Sevilla 0–1 (en-Nesziri 53.)
Osasuna–Valencia 3–1 (Martínez Calvo 13., Calleri 32., R. Torres 67. – 11-esből, ill. Gameiro 30.)
Betis–Athletic Bilbao 0–0
Alavés–Villarreal 2–1 (Joselu 17., E. Méndez 80., ill. Alcácer 50.)
Elche–Valladolid 1–1 (Fidel 22., ill. Olaza 86.)

20. Eibar314111622–41–1923

*Tabellánkon azért az Atlético vezet, mert az egymás elleni eredményeket csak az idény végén vesszük figyelembe, amikor mindenki, mindenkivel kétszer játszott már, idény közben a gólkülönbség alapján rangsorolunk azonos pontszámnál (az idény végén már az egymás elleni eredmények döntenek, ebben a Real jobb az Atléticónál).

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! Könnyedén győzött a Real Madrid.

90+2. perc:HELYZET! Bal oldalról beívelt szabadrúgásból a hosszún érkező Isco lőtt a kapu mellé.

85. perc: Rodrygo egy jó átvétel után jobbal, 15 méterről a kapu mellé lőtt.

83. perc: Cala felpattanó beadását Szaponjics fejelte közelről a kapu fölé.

74. perc: Benzema és Marcelo lemegy, az újonc Gutiérrez és Mariano Díaz beállt.

68. perc: Marcelo kapott sárga lapot buktatásért.

65. perc: Espino helyére Allejo állt be.

61. perc: Hármat cserélt a Real. Lement Odriozola, Varane és Vinícius. Bejött Carvajal, Asensio és Isco.

58. perc:LOZANO! Izquierdo bal oldali beadását az első meccset eldöntő, most csereként beállt Lozano fejelte mellé.

53. perc: Benzema lőtt szabadrúgásból a kapu fölé.

47. perc: Szaponjics lövését védte Courtois.

46. perc: Nacho kapott lapot a Szaponjiccsal szemben elkövetett szabálytalanságért.

NÉGY CSERE volt a szünetben a hazaiaknál! Lement Carcelén, Salvi, Negredo és José Mari, beállt Cala, Lozano, Szaponjics és Akapo.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ!

A Cádiz játékosai egyen pólóban tiltakoztak a meccs előtt a Szuperliga ellen.

Vége az első félidőnek!

45+2. perc: Rodrygo csavart szabadrúgásból a kapu fölé.

40. perc:ÚJABB REAL-GÓL! Ezúttal Casemiro ívelt középre Benzemához, aki közelről a kapuba fejelt. 0-3

41. perc: Jönsson kapott lapot, amiért ki kell hagynia a következő meccset neki is.

38. perc: NAGY HELYZET! Egy felívelt labdát Benzema fejelt középre Casemiróhoz, aki öt méterről egy védő szorításában fölé lőtt.

33. perc: A MÁSODIK KAPUT ELTALÁLÓ KÍSÉRLETBŐL MEGVAN A REAL MÁSODIK GÓLJA! A Cádiz elveszítette a labdát a saját tizenhatosánál, Benzema csapott le rá, bal oldali beadásából pedig a hosszún érkező Odriozola fejelt közelről gólt. Ez volt az első gólja a spanyol élvonalban a középpályásnak. 0–2

30. perc: GÓL! Benzema jobbal, nagy erővel a jobb alsóba lőtt a büntetőt, a kapus csak beleérni tudott. a Real az első kaput eltaláló lövéséből megszerezte a vezetést. Ez volt a 26. gólja a franciának ebben az idényben. 0–1

A hazaiak játékosa, Carcelén sárga lapot is kapott.

29. perc: MOST MÁR VAN BÜNTETŐ! Carcelén lépett rá Vinícius lábára, videózás után ítélt 11-est Lahoz.

24. perc: NINCS BÜNTETŐ! Rodrygo mezét megrántja Espino, a visszajátszások alapján a tizenhatoson belül, de nincs 11-es.

22.. perc: Varane szabálytalan, sárga lap!

Bár a meccs zárt kapus a hazai szurkolók a meccs előtt tüzes hangulatban kísérték csapatuk buszát.

14. perc: Marcelo kapu elé ívelt szabadrúgását Militao előrevetődve fejelte méterekkel a kapu mellé.

12. perc: AZ ELSŐ KAPUT ELTALÁLÓ LÖVÉS
is a hazaiaké, Negredo jobb oldali lövését Courtois védte.

8. perc:Salvi buktatta a középpályán Viníciust sárga lapot érően, így ki kell hagynia a következő, Valladolid elleni meccset.

4. perc: HAZAI LÖVÉS! Negredo jobb oldali szólója után Jönsson lőtt éles szögből a kapu mellé.

2. perc:
A kezdőként az első meccsét játszó, egyébként az első csapatban másodszor játszó Blanco lőtt 27 méterről, de szögletre pattant a labdája, a szögletből nem alakult ki helyzet.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS. A Real Madrid kezdte a meccset.

Karim Benzema (balra) Raphael Varane is helyet kapott a Real Madriod (Fotó: realmadrid.com)

ELŐZMÉNYEK

A meccs nagy kérdése, mennyire tudja magát függetleníteni a Real Madrid az elmúlt napok történéseitől, a hétfőn bejelentett, szerdára pedig atomjaira hulló Szuperliga-terv csődjétől, aminek a királyi gárda, illetve a klub elnöke, Florentino Pérez volt az egyik fő kezdeményezője. Az esti meccsig már csak a Barcelona és a Real Madrid nem jelentette be a visszalépését a tervezett sorozattól....

A Real Madrid sorozatban négy nyertes bajnoki után legutóbb csak 0–0-s döntetlent játszott a bajnokságban a Getafe vendégeként, így a csütörtökön a Huesca ellen pályáéra lépő Atlético Madrid hárompontos előnnyel vezette a tabellát a 2. helyen álló Real előtt.

A spanyol válogatottal 2012-ben Európa-bajnok, a profi pályafutását a Real II-ben kezdő, 35 éves Álvaro Negredóval felálló a Cádiz 13. helyről várta a fordulót. A Cádiz három meccse veretlen, és a háromból két találkozót meg is nyert.

A Real Madridból Luka Modric, Toni Kroos, Ferland Mendy, Federico Valverde, Sergio Ramos, Eden Hazard és Lucas Vázquez sem egészséges, mindannyian kihagyják a találkozót. a hazaiaktól Álex, Luis Quezada és Alberto Perea hiányzik kényszerűségből.

A két csapat őszi meccsét Madridban nagy meglepetésre a Cáditz nyerte 1–0-ra.