La Liga: Cádizban tört meg a Getafe nyeretlenségi szériája

H. D., M. D.H. D., M. D.
2020.12.20. 20:23
Cucho Hernández pazar gólt lőtt Cádizban (Fotó: AFP, archív)
A Celta Vigo az Alavést, Granada pedig a Betist győzte le hazai pályán 2–0-ra, míg a Getafe a Cádiz vendégeként nyert 2–0-ra a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A vigói együttes mindkét gólját Brais Méndez szerezte. A Celta nem kezdte jól a bajnokságot, az első tíz bajnokiján csak hét pontot gyűjtött, azóta viszont sorozatban negyedszer nyert – az Alavés előtt a Granadát (3–1), az Athletic Bilbaót (2–0) és a Cádizt (4–0) verte meg –, és már hetedik a tabellán. Iago Aspasék 2014 tavasza óta először győztek zsinórban négy spanyol bajnokin.

A Granada már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a Betis ellen: Roberto Soldado a 14. percben tizenegyesből, hat perccel később pedig kontra végén talált a kapuba. A második félidőben már nem változott az eredmény, így a Granada sorozatban három nyeretlen hazai bajnoki után szerezte meg újra a három pontot otthoni környezetben.

A Getafe – a Barcelona elleni októberi győzelme óta – sorozatban hét nyeretlen bajnoki után gyűjtötte be újra a három pontot a bajnokságban, ezt a Cádiz bánta. A mérkőzés első gólja szépségdíjas volt: a 33. percben Cucho Hernández álló helyzetből, nagyjából 19 méterről küldte a kapuba a labdát. A mérkőzés a ráadásban hozta meg a nyugalmat a vendégeknek, akik a 94. percben Nemanja Makszimovics révén alakították ki a 0–2-es végeredményt.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ

Celta Vigo–Alavés 2–0
(Brais Méndez 19., 79.)
Granada–Betis 2–0 (Roberto Soldado 14., 20. – az elsőt 11-esből)
Cádiz–Getafe 0–2 (Cucho Hernández 33., N. Makszimovics 90+4.)

KÉSŐBB
21.00: Eibar–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Barcelona–Valencia 2–2 (Messi 45+4., Araujo 52., ill. Diakhaby 29., M. Gómez 69.)
Atlético Madrid–Elche 3–1 (L. Suárez 41., 58., Diego Costa 80., ill. Boyé 64.)
Sevilla–Valladolid 1–1 (Ocampos 31. – 11-esből, ill. Raúl García 87.)
Levante–Real Sociedad 2–1 (Roger 28., Frutos 87., ill. Isak 22.)
Osasuna–Villarreal 1–3 (R. Torres 70. – 11-esből, ill. G. Moreno 7., 86., F. Nino 29.)