La Liga: simán győzött a Sevilla az Osasuna vendégeként

2021.02.22. 22:59
De Jong (fehérben) állította be a végeredményt (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-élvonal (La Liga) 24. fordulójának utolsó mérkőzésén a Sevilla mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve 2–0-ra győzött az Osasuna otthonában. Ezzel egyrészt immár sorozatban hatodik bajnokiján nyert, másrészt a Barcelonát megelőzve felugrott a harmadik helyre.

A korábbi spanyol szövetségi kapitány, Julen Lopetegui azzal küldhette pályára legényeit az Osasuna otthonában, hogy ha sikerült sorozatban hatodik bajnoki győzelmüket is megszerezniük, megelőzhetik a vasárnap kora délután a Cádizzal csak döntetlent játszó Barcelonát, felugorva a táblázat harmadik helyére.

Nos, tökéletesen sikerült a terv, a Sevilla az első félidőben közel húsz perc játék után egy szögletet követően Diego Carlos fejesével szerzett vezetést, a második játékrész kezdete után nem sokkal pedig Luuk de Jong pörgetett mintaszerű támadás végén az ötös bal sarkáról a hosszú alsóba.0–2

Ezzel a Sevilla tehát ismét nyert, és megelőzte a Barcelonát, ráadásul a legutóbbi 9 meccséből mindössze a Borussia Dortmund elleni BL-meccset vesztette el. Az andalúziai csapat impozáns menetelésbe fogott – legalábbis ami a bajnoki és Király-kupa-meccseket illeti –: január 12. óta négy kupameccsen és hat bajnokin egyaránt győzött, gólkülönbsége 20–1. Azt az egyetlen gólt még január 19-én az Alavés szerezte ellene...