La Liga: nyert az Elche ellen, közel a bennmaradáshoz az Alavés

CS. M.CS. M.
2021.05.11. 22:25
Kettővel nyert az Alavés (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójának keddi játéknapján az Osasuna 3–2-re legyőzte otthon a Cádizt, míg a Deportivo Alavés 2–0-ra nyert idegenben az Elche ellen.
Osasuna–Cádiz 3–2

A két középmezőnybeli csapat csatáján az Osasuna szerezte meg a vezetést: Ante Budimir érkezett remekül a beadásra, majd a kapuba fejelt (1–0). A folytatásban is a hazai együttes irányított, de Ivan Saponjics büntetőjével a második félidő elején egyenlített a Cádiz (1–1).

A folytatásban aztán gólokban is megmutatkozott az Osasuna fölénye: Budimir a 75. percben megszerezte második találatát is a mérkőzésen, majd a 86. percben Roberto Torres tizenegyesből lőtt góljával dőlt el végleg a három pont sorsa – igaz, a 91. percben a vendégek még szépítettek Alberto Perea góljával. Az Osasuna ezzel a sikerrel megelőzte a Cádizt a tabellán.

Elche–Deportivo Alavés 0–2

Mindkét csapat a kiesés elől menekül, ezúttal azonban egyikük távolabb, másikuk jóval közelebb került a bennmaradáshoz. Az Alavés Joselu 40. percben szerzett találatával szerezte meg a vezetést az Elche ellen, majd Luís Rioja gólja a második félidőben végleg eldöntötte a meccset (0–2).

A vendégek ezzel feljöttek a tabella 15. helyére, s öt ponttal jobban állnak, mint a 18., még kiesést érő helyet elfoglaló Huesca, amely azonban eggyel kevesebb meccset játszott. Az Elche a 19. helyen áll, ugyanannyi ponttal, de eggyel több lejátszott meccsel, mint az Huesca.