La Liga: az öltözőből hívták vissza a játékosokat, hogy befejezzék a meccset

H. D.H. D.
2021.04.25. 20:36
A Granada-játékosok nem hittek a szemüknek… (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának vasárnapi játéknapján a Sevilla hazai pályán 2–1-re legyőzte a Granadát, a mérkőzés azonban a ráadásban történtekről marad majd igazán emlékezetes.

A remek formában lévő, legutóbbi hét bajnokijából hatot megnyerő és csak egyet döntetlenre adó Sevilla negyedóra játék után vezetést szerzett a Granada ellen is: Ivan Rakitic magabiztosan értékesített egy tizenegyest. 1–0

A házigazda a folytatásban is nagy fölényben játszott, ennek pedig a fordulás után lett meg az eredménye: Papu Gómez előkészítése után Lucas Ocampos lőtte a kapuba a labdát. 2–0

Aztán a 90. percben tizenegyesből összejött a szépítés a Granadának, Roberto Soldado értékesítette a büntetőt (2–1), következhetett a négyperces ráadás. Ricardo de Burgos Bengoetxea játékvezető azonban az előzetesen jelzettekkel ellentétben már a 93. perc végén lefújta a mérkőzést, ez pedig természetesen nem nyerte el az egyenlítésért küzdő vendégek tetszését.

A hazaiak közül többen az öltözőbe vonultak, ám a Granada-játékosok végül kiharcolták, hogy lejátsszák a maradék egy percet – sajtóhírek szerint elromlott a játékvezető órája, ezért fújta le egy perccel korábban a mérkőzést.

Végül a játékosok visszaöltöztek, és visszatértek a pályára, érdemi történés azonban már nem volt, így a Sevilla sorozatban az ötödik győzelmét aratta. 2–1

Ezzel egyébként eldőlt, hogy a Sevilla nem végezhet hátrébb a negyedik helynél, így a La Ligában mind a négy hely elkelt már a következő BL-idényre.

A mérkőzés összefoglalója (megtekintés átkattintással, a meccs végi jelenet 1:44-től)

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ
Celta Vigo–Osasuna 2–1 (Iago Aspas 43., J. Murillo 64., ill. Roberto Torres 77. – 11-esből)
Sevilla–Granada 2–1 (Rakitic 16. – 11-esből, Ocampos 53., ill. Roberto Soldado 90. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 2–1 (Berenguer 8., Inigo Martínez 86., ill. Sz. Szavics 77.)