Messi gólja győzelmet ért a Barcelonának

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.13. 20:55
Lionel Messi szorgalmasan próbálkozott, gól lett a jutalma (Fotó: AFP)
Lionel Messi góljával megverte az FC Barcelona a Levantét a La Liga 13. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
FC Barcelona–Levante 1–0 (0–0)
Barcelona,
Camp Nou, zárt kapuk mögött. Vezette: Bengoetxea
Barcelona:
Ter Stegen – Dest, Lenglet, Araújo, Jordi Alba – Busquets (Pedri, 58.), F. de Jong – Coutinho (Trincao, 70.), Griezmann (Umtiti, 90.), Messi – Braithwaite. Vezetőedző: Ronald Koeman
Levante: Aitor Fernández – Coke (Radoja, 68.), Rúben Vezo, Postigo, Clerc – Malsa, N. Vukcsevics (Miramón, 68.), Melero (Sergio León, 82.) – De Frutos (Son, 82.), Dani Gómez, Roger Martí (José Luís Morales, 68.). Vezetőedző: Paco López
Gólszerző: Messi (76.)

Nagyon fogadkoztak az FC Barcelona játékosai, hogy két kellemetlen vereség után a Levante ellen megmutatják, nem felejtettek el győzni, ehhez képest a kiscsapat kezdett jobban – holott előző 14 itteni bajnokiját mind elveszítette, ennél gyászosabb mérlege egyébként csak a Granadának van (24/24).

Ehhez képest Jorge de Frutos és Dani Gómez is gólt lőhetett volna az első húsz percben, tehát bátran futballozott a Levante, de kellett természetesen a gól nélküli első félidőhöz néhány nagy védés Aitor Fernández kapustól, illetve az, hogy Clément Lenglet a félig üres kapu fölé lőjön az ötös bal sarka elől. Lionel Messi szorgalmasan próbálkozott, átlagban tízpercenként lőtt kapura, de Aitor Fernández eszén nem tudott túljárni, és a VAR is megkegyelmezett a vendégeknek Rúben Vezo kezezésekor.

Az 58. percben Pedri váltotta Sergio Busquetset, a középpályásnak ez volt az 593. mérkőzése az FC Barcelonában, beérte a klub örökranglistáján Carles Puyolt, ennél tovább csak Xavi (767), Messi (746) és Iniesta (674) jutott. Később Trincao váltotta a gyengén futballozó Philippe Coutinhót, de hiába érett a hazai gól, csak közepesen veszélyes Messi-lövésekig jutottak a katalánok.

Az argentin klasszis a tizedikre végül betalált, Frenkie de Jong passza után, és ezzel úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés már a 76. percben – és ez volt Messi 600. gólja a Barcelona 10-es mezében. A hajrában beállt Samuel Umiti is, idénybeli első bajnokijára, és vállal blokkolta José Luis Morales lövését, ezt a VAR hosszasan vizsgálta a ráadásban. De nem járt érte büntető, és nem lett gól Son lövéséből sem a 96. percben: ha nem is könnyedén, de nyert a Barca.

Hétfőn
21.00:
Celta Vigo–Cádiz
Korábban
Real Sociedad–Eibar 1–1 (Barrenetxea 20., ill. Enrich 65.)
Real Betis–Villarreal 1–1 (Aitor Ruibal 51., ill. P. Torres 5.)
Elche–Granada 0–1 (Suárez Charris 42.)
Getafe–Sevilla 0–1
(Etxeita 81. – öngól)
Huesca–Deportivo Alavés 1–0 (Ontiveros 66.)

Real Madrid–Atlético Madrid 2–0 (Casemiro 15., Oblak 64. – öngól)
Valencia–Athletic Bilbao 2–2 (Soler 26. – 11-esből, Vallejo 83., ill. Villalibre 55., R. García 79. – 11-esből)

20. Osasuna1232710–18 –811

A Barcelona első 1–0-s sikere az idényben. A Levante összességében a 19. meccsét bukta el itt, 19 fellépésén.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Helyzet még, jobbal a jobb alsó felé lő Son A 16-os jobb sarka elől, jobbra vetődve fogja a labdát Ter Stegen.

90+3. perc Morales lő kapura 24-ről, Umtiti blokkol. Vállal, kézzel?

90. perc Három perc a ráadás!

Messi: 21 meccs a Levante ellen, 23 góllal és 20 gólpasszal!

90. perc Samuel Umtiti be, Griezmann le. Fél évet volt sérült a francia bekk, nemrégiben tért vissza.

89. perc Morales beadását nem sokkal fejeli a bal felső sarok mellé León!

88. perc Martin Braithwaite kap sárga lapot könyöklésért.

Ez volt Messi 600. gólja a Barca 10-es mezében!

Paco López: 14 meccs a Real és a Barca ellen, 5 sikerrel!

82. perc Melero és De Frutos le, Sergio León és Son is a pályán.

81. perc Braithwate passzát Messi balról, éles szögből a kapus térdébe rúgja!

76. PERC VEZET A BARCELONA, LIONEL MESSI a 10. lövéséből betalál ma, Malsa labdát veszít Braithwaite-tel szemben, De Jong passzát Messi az ötös bal sarka elől ballal félmagasan a bal sarokba rúgja. Aitor beleér, a kapufa is, de bent van! Ez volt a Barca 23. lövése ma: 1–0!

71. perc Alba passzát balról ballal a kapusba vágja Messi, éles szögből, hat méterről.

Griezmann: az előző 2 hazai bajnokin 4 kanadai pontig jutott, éppen addig, mint az azt megelőző 17 La Liga-mérkőzésen...

70. perc Trincao
váltja Coutinhót, karmestercsere.

68. perc Jorge Miramón
be, Vukcsevics le, Martít José Luís Morales váltja. Nemanja Radoja is beáll. Coke a harmadik távozó.

A Barca 12 meccs óta veretlen a Valencia tartománybeli csapatok ellen, 11 sikerrel és 1 iksszel.

67. perc Messi ballal Lenglet fejére emel, az ötösre, de a francia a léc fölé talál. Mindegy, mert les volt.

65. perc Messi ballal felad egy szabadrúgást 24-ről a kapusnak.

62. perc Vezo ment Messi elől, Griezmann jobbal 28-ról a léc fölé lő.

61. perc De nem, csak korner, azt meg feladja Messi a kapusnak.

60. perc BÜNTETŐ? Vezo elesik Braithwaite mellett, és kézzel csap a földön guruló labdába!

58. perc Pedri
be, Busquets le.

53. perc Messi lő ballal nem sokkal a jobb felső sarok mellé kissé balról, 22 méterről.

51. perc Braithwaite indítja Albát, ő Messit, aki ballal kapura lő az ötös bal sarka elől, de közbevetődik Malsa, Aitor a nevető harmadik.

49. perc Frenkie de Jong kap sárga lapot Gómez visszahúzásáért.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Érdekes. A nagy Pedro Marton szerint 105 bajnoki óta nincs szabadrúgásból esett gól a La Ligában!

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból

Lionel Messi 22
Samuel Eto'o 6
Luis Suárez 6
Cesc Fabregas 5
Pedro 5

Nem a Levante a legpechesebb látogató itt: a Granada 24-ből 24-szer kapott ki!

Közben megvan C. Ronaldo 400. topligás sikere. Messinek igyekeznie kell...

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

A kapus, Aitor Fernández a Bilbao neveltje (ilyen keresztnévvel nem csoda), volt U21-es válogatott, már 29 éves, nemrégiben az Arsenalnál vetődött fel a neve.

42. perc Nikola Vukcsevics lerántja a 16-os előtt Messit, sárga lap. Messi ballal Aitorhoz lő aztán.

40. perc HELYZET, Messi balról ballal középre emel, Griezmann jobbal a jobb alsóba lőne 14-ről, de véd vetődve a kapus, a védők meg takarítanak az érkező hazaiak elől. Vezo és Postigo működött együtt olajozottan.

36. perc Postigo megtépi Messi mezét, aki ballal a 24 méteres szabadrúgást a léc fölé nyesi, pontosabban Melero blokkolt. Alba ballal majdnem a léc alá lő a 16-os bal sarka elől, de figyel Aitor, korner. Malsa fejelt egy kornert a spanyol védő elé.

Érdekes, 1988 óta nem állt 12 ponttal a Barca előtt az Atlético Madrid.

34. perc Aitor kapus kicselezi Griezmannt a balon.

32. perc Messi elől ment fejjel Vezo, Griezmann már ellőné a lecsorgó labdát, amikor közbelép Postigo. Aki eddig a meccs embere.

30. perc De Jong megindul a jobbon, a csele is jó, visszapasszol Messi elé, aki a 16-os jobb sarka elől eltöri a labdát. Zavarta a játékvezető is. Csak azért nem lett bedobás a túloldalon, mert Griezmann kikocogott érte, és megmentette.

A Levante mind a 28 bajnokiján lapott gólt a Barcától.

28. perc Malsa 24 méteres lövése is a német kapusé.

25. perc Postigo lő a jobb felső fölé a 16-os jobb sarka elől, 23 méterről.

21. perc EZ SINCS BENT! Messi emelését az ötös jobb sarkáról kapura fejeli Griezmann, Aitor jobbra vetődve véd, a kipattanó Lenglet-é, ő azonban jobbal a léc fölé lő az ötös bal sarkáról. A kvázi üres kapu fölé!

19. perc Martí indítja a jobbon Gómezt, aki jobbal az ötös sarkáról a rövid sarok mellé lő, laposan.

16. perc Ez sem rossz, Braithwaite lő kissé balról, 14-ről jobbal a bal sarok felé, félmagasan, de hatalmasat véd Aitor!

12. perc MI MARADT KI?! Melero remek passzát De Frutos ballal az ötös elől, 8 méterről, középről nem tudja elrúgni a kapus mellett, Ter Stegen jobb kezével eléri a lapos lövést!

11. perc A dán szereli Martít, háromszögez Coutinhóval, de bal oldali, ballábas beadása a kapusé, Aitoré.

10. perc Coutinho jobb oldali beadását kifejeli az érkező Braithwaite elől Postigo.

5. perc Malsa hatalmasat rúg De Jongba, tovább.

A 100 százalékos hazai győzelmi sorozat az szám szerint 14 Barca-sikert jelent a Levante ellen.

2. perc Postigo középtávoli lövése Ter Stegené.

1. perc Dest jobb oldali beadását Coutinho 14-ről jobbal a bal felső fölé rúgja, jó egy méternyivel.

1. PERCELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek fekete-fehér mezben ls fehér nadrágban.

A Levante még soha nem nyert itt.

Nagy előd nyomában...

Egy kis örökmérleg:
34 találkozó, 25 barcelonai és 5 valenciai sikerrel, 101, ill. 38 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Ousmane Dembélé, Sergi Robert, Gerard Piqué és Ansu Fati sérült, a vendégektől Enisz Bardhi, Cheick Doukouré és José Campana maródi.

A két tizenegyest értékesítő Cristiano Ronaldo oroszlánrészt vállalt a sikerben, és a győzelem mellett arról is beszélt a Movistarnak, hogy milyen a kapcsolata Lionel Messivel. „Mindig szívélyes volt a kapcsolatunk, és bár több mint tíz éven át versengtünk egymással a különböző díjakért, sohasem riválisként tekintettem rá – mondta a Juventus portugál csatára. – Ha őt kérdezik erről, ugyanezt mondja. Jó volt újra találkozni a pályán. A keddi győzelem óriási önbizalomlöketet adhat nekünk a folytatásra. Előzetesen szinte lehetetlennek tűnt, hogy három góllal nyerjünk a Camp Nouban, de kulcsfontosságú volt, hogy jól kezdtük a mérkőzést, és húsz perc elteltével már két góllal vezettünk. Tény, hogy a Barcelona hullámvölgyben van, de ettől még nagyszerű csapat, amelynek legyőzése óriási fegyvertény.”

Katalán lapértesülések szerint a Barcelonát irányító Ronald Koeman (57) a csapat sikertelen
szereplése miatt változtatna csapata eddigi szisztémáján. A holland szakember érkezése óta a korábbitól eltérő, 4–2–3–1-es hadrendben játszott a csapat, ám könnyen lehet, hogy hamarosan visszatér a
4–3–3-as felálláshoz.

„El kell kezdenünk keményen dolgozni és futballozni, mert a keddi meccsen rossz képet festett magáról a csapat – idézte a Mundo Deportivo Antoine Griezmannt, a Barcelona csatárát. – Az első félidőben mindennel baj volt, hiányzott az akarat, ossz volt a hozzáállásunk, keveset futottunk, védekezésben és támadásban sem voltunk jók. Mi vagyunk a pályán, úgyhogy elsősorban miénk a felelősség. Sürgősen el kell kezdeni javulnunk. Hétvégén a Levante ellen nyernünk kell a bajnokságban, különben még mélyebb gödörbe kerülünk.”

Az As szerint annyira reménytelen a helyzet, mintha a vezér nélküli, ezer sebből vérző csapat az 51-es körzetben lenne, a semmi közepén. Mint ismert, kedd este Ronald Koeman együttese hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedett a Juventustól, így csak másodikként végzett a csoportban, és 2013 májusa óta először kapott ki hazai pályán a BL-ben.

Az önkritikus Antoine Griezmann szerint a katalánoknak sürgősen el kell kezdeniük dolgozni és futballozni, különben még mélyebbre süllyed az ezer sebből vérző csapat. A spanyol és a katalán lapok
egyöntetű véleménye alapján az első öt meccsét megnyerő Barcelona már nemcsak a bajnokságban, a Bajnokok Ligájában is egyre rosszabbul teljesít, és nyilvánvalóan krízisben van. A legjobban
talán a katalán RAC 1 rádió riportere, Joan María Pou fogalmazta meg a lényeget, amikor azt mondta, hogy a csoportelsők helyében a Barcelonát kívánná nyolcaddöntős vetélytársnak.

Az biztos, hogy Lionel Messi továbbra sem érzi jól magát Barcelonában, miután a klub nyáron nem engedte, hogy távozzon a katalán gárdától. Ez a pályán is meglátszik, a katalán csapat a La Ligában csupán a kilencedik helyen áll, a Bajnokok Ligájában pedig az utolsó csoportmeccsen 3–0-s vereséget szenvedett a Juventus ellen a Camp Nouban, így elbukta az első helyet.

Miután a Napoli visszavonultatta a 10-es mezt, Messinek számot kellene váltania, ennek ellenére ez nem lehet akadály a transzferben – legalábbis Boateng szerint.

„Óriási sztori lenne, ha Messi azt mondaná, azzal szeretné megtisztelni a tízest számú mezt, hogy ingyen játszik a Stadio Diego Armando Maradonában. Ez nemcsak a labdarúgás szerelmeseinek, hanem a világ összes emberének pozitív üzenet lenne.”

„Több lenne, mint egy jó történet, ez már filmbe illő lenne. Az edzésre is helikopterrel kellene mennie, mert az emberek nem hagynák békén, annyira boldogak lennének” – tette hozzá a Milan egykori kiválósága.

A Milan és a Barcelona korábbi támadója, Kevin-Prince Boateng úgy érzi, nem csak a klubnak kell tisztelegnie Maradona előtt. Szerinte Lionel Messi azzal fejezné ki tiszteletét, ha a Barcelonából a Napoliba szerződne. „Messi szerződése hamarosan lejár a Barcelonánál, és milyen fantasztikus lenne, ha úgy döntene, hogy a Napoliba igazol!” – mondta Boateng.

Ahogyan azt mindenki tudja, Diego Maradona legendás karriert futott be a Napoliban – kétszer nyert olasz bajnoki címet a „kékeknél”. Azt követően, hogy az argentin legenda életének 61. évében elhunyt, a nápolyi gárda a stadiont is átnevezte Stadio Diego Armando Maradonára, így sohasem merül feledésbe a klasszis neve az olasz városban.

A Milan és a Barcelona egykori támadója, Kevin-Prince Boateng szerint Lionel Messi azzal tisztelegne leginkább a 61. életévében eltávozó Diego Maradona előtt, ha a Napoliba igazolna, miután lejár a szerződése a Barcelonánál – olvasható az ESPN-en.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BARCELONA–LEVANTE LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!