Sokba került a kiállítás: a Levante legyőzte a Real Madridot

2021.01.30. 16:06
Valenciai öröm, madridi bánat (Fotó: AFP)
A Real Madrid hazai pályán 2–1-re kikapott a Levante elleni bajnoki mérkőzésen a La Liga 21. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ

Real Madrid–Levante 1–2 (1–1)
Madrid,
Alfredo Di Stéfano Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Medié
REAL MADRID:Courtois – Odriozola, Militao, Varane, F. Mendy – Modric, Casemiro, Kroos – Asensio (Arribas, 82.), Benzema (Mariano Díaz, 82.), E. Hazard (Vinícius Jr., 60.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
LEVANTE:A. Fernández – Miramón, Duarte, Postigo, Clerc – Melero, Malsa (Bardi, 60.), Radoja, Morales (D. Gómez, 76.) – León (Rochina, 60.), R. Martí (Vezo, 83.).Vezetőedző:Paco López
Gólszerző:Asensio (13.), ill. Morales (32.), R. Martí (78.)

Kiállítva:Militao (9.)

A koronavírus-fertőzése miatt továbbra is hiányzó Zinédine Zidane tanítványai a Levantét fogadták a La Liga 21. fordulójában – a vezetőedzőt ma is David Bettoni helyettesítette. A hazaiaknak mindenképpen szüksége volt a győzelemre ahhoz, hogy ne kerüljenek még messzebb a listavezető Atlético Madridtól, és ne jöhessen fel rájuk a Barcelona.

Már az első néhány perc is eseménydúsan alakult, és az első említésre méltó történésre sem kellett sokáig várni: Éder Militao hátulról felborította a gólhelyzetben kilépő Sergio Leónt a tizenhatos előterében. A játékvezető először csak sárga lapot adott, ám némi videózás után a kilencedik percben már a piros kártyát mutatta fel a Real Madrid védőjének.

Ehhez képest négy perccel később a hazaiak kerültek előnybe: Toni Kroos a saját térfeléről adott nagyszerű külsős passzt a kiugró Marco Asensiónak, aki a tizenhatoson belülre érve jobbal a jobb alsóba gurított – 1–0.

A gól előtt Ferland Mendy a saját tizenhatosán belül odakönyököltGonzalo Melerónak, de ezt a döntését már nem változtatta meg a játékvezető.

A 250. La Liga-meccsén játszó Luka Modric és Roger Martí (9) is aktívan futballozott (Fotó: AFP)

Ezt követően is veszélyes támadásokat vezetett a hazai csapat, miközben a Levante az emberelőnybe kapaszkodva próbált egyenlíteni. Ennek meg is lett az eredménye: a 32. percben Jorge Miramón jobb oldali beadása után José Luis Morales a lepattanó labdát állítgatás nélkül, jobbal a bal felső sarokba rúgta. Látványos gól, technikailag remek megoldás – 1–1.

A második félidőre sem mondhatjuk azt, hogy különösebben unatkoztunk volna: sorra jöttek a lehetőségek hol egyik, hol másik oldalon. Az összecsapást Roger Martí döntötte el, de nem úgy, ahogyan elsőre tervezte: Vinícius Jr. egy perccel a pályára küldése után elgázolta a tizenhatos oldalvonalánál Carlos Clercet, ám Martí 64. percben elvégzett tizenegyesét Thibaut Courtois hárította. A 78. percben azonban már senki sem állt a lövése útjába: kis szöglet után a csereként beálló Enisz Bardi jobbról középre adott, a 11 méteren álló Martípedig egy átvétel után a felpattanó labdát a jobb alsó sarokba vágta – 1–2.

A tíz emberrel játszó Real Madrid már nem tudott reagálni, így kilenc bajnoki meccs után ismét vereségetszenvedett. Ráadásul nemcsak egy pontra megközelítette a madridiakat a Sevilla, hanem Karim Benzemáék távolabb kerülhetnek az Atlético Madridtól a városi rivális pontszerzése esetén, és még a vasárnap pályára lépő Barcelona is beérheti őket pontszámban. A Levante sorozatban negyedik La Liga-meccsén nem talált legyőzőre.

TOVÁBBI PROGRAM ÉS EREDMÉNYEK
Eibar–Sevilla 0–2 (Ocampos 28. – 11-esből, Jordán 55.)
Valencia–Elche 1–0 (Wass 22.)
Villarreal–Real Sociedad 1–1 (Dani Parejo 3., ill. Isak 90+3.)

Vasárnap
14.00:
Getafe–Alavés (Tv:Spíler2)
16.15:Cádiz–Atlético Madrid (Tv:Spíler2)
18.30:Granada–Celta Vigo(Tv:Spíler2)
21.00:
Barcelona–Athletic Bilbao (Tv:Spíler2) –élőben az NSO-n!

Hétfőn
21.00:
Betis–Osasuna (Tv:Spíler2)

Pénteken játszották
Valladolid–Huesca 1–3(Toni Villa 90+3., ill. Rafa Mir 37., 50., 57.)

20. Huesca21210917–30–1316

95. perc: VÉGE, A LEVANTE LEGYŐZTE A REAL MADRIDOT!

94. perc:
Courtois még felrúgja a labdát, hátha. Kroos kiharcol egy szabadrúgást a kaputól kb. 40 méterre, ezt fel lehet ívelni.

91. perc:
Bardi lövése a felugró Varane-on akad fenn.

89. perc:
Casemiro rúg od Rochinának jóval azután, hogy a vendégek játékosa továbbtette a labdát. Sárga lap, ráadásul Bardi veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást.

86. perc:
a Roger Martí-csere és a játék képe alapján is egyértelmű, hogy a Levante az előny megőrzésére törekszik. A kérdés már csak annyi, ki tudja-e húzni?

83. perc: Roger Martí lemegy a pályáról, Rubén Vezo váltja.

82. perc:
Asensio helyére Arribas, Benzema helyére Mariano Díaz érkezik a Realnál. Arribasnak ez a második bajnoki mérkőzése a Real felnőttjei között.

80. perc:
nem bírta ki az emberhátrányt a Real, de vajon maradt még annyi a hazaiakban, hogy válaszoljanak?

78. perc: OTT A GÓL, ROGER MARTÍ TALÁLATÁVAL VEZET A LEVANTE! A kis szöglet után Rochina adja oda Bardinak a labdát, aki középre, kissé visszafelé gurít. A 11 méteren álló Roger Martí egy átvétel után jobbal a jobb alsóba vágja a felpattanó labdát! 1–2!

78. perc:
Melero távoli jobbos lövése után Kroosról pattan ki a labda – szöglet.

77. perc:
Vinícius viszi rá Clercre a labdát, de nem jön be a csele, és végül ő a szabálytalan.

76. perc:
Morales jön le, Dani Gómez a pályán a Levanténál.

75. perc: Roger Martí teszi ki a labdát Odriozola elől. Jön az újabb szöglet, amely után ismét Odriozolát szerelik.

74. perc:
Vinícius adna be Clerc mellett, a védő ment – szöglet.

72. perc: Melero taktikai szabálytalanságot követ el Viníciusszal szemben egy sárga lapért cserébe.

72. perc:
Rochina kínálja meg Courtois-t egy távoli balos lövéssel. Nem is rossz a kísérlet, de középre tart, így a kapusé.

71. perc:
Morales cselezget a Real tizenhatosának előterében több védő szorításában, közbe is lépnek a hazaiak.

67. perc:
Bardi indul meg ígéretesen a Real kapuja felé balról, ám a centerezése nem jó.

64. perc: COURTOIS KIVÉDI ROGER MARTÍ BÜNTETŐJÉT! Félmagasan a kapu bal oldalát célozza a Levante kilencese, a belga kapus azonban érzi az irányt és hárít! Marad az 1–1!

61. perc: TIZENEGYEST RÚGHAT A LEVANTE! Vinícius lendületből érkezve gázolja el Clercet a tizenhatos oldalvonalánál. Szó szerint határeset, de a játékvezető úgy látja, a tizenhatos oldalvonala felett ütköznek a felek, ez már tizenegyest ér.

60. perc:
egy órát kapott ma Eden Hazard, Vinícius Jr. jön a helyére. A túloldalon Bardi és Rochina jön, Sergio León és Malsa távozik.

59. perc:
Modric teszi ki a labdát a szélre Odriozolának, de a jobbhátvéd beadása nem jó. Néhány másodperccel később a horvát középpályás vállalkozik távoli lövésre, de nem találta el a kaput.

55. perc:
jó Levante-támadás, Morales iramodik meg a bal szélen, végül Odriozola teszi ki a labdát szögletre.

53. perc: ÓRIÁSI HIBA A VENDÉGEKNÉL!
Kroos a Levante tizenhatosának előterében veszi el a labdát a kissé hanyag Melerótól, továbbteszi a labdát Benzemának, de a francia csatár balról ellövi a labdát keresztbe a kapu előtt!

50. perc:
Malsa buktatja keményen Modricot, sárga lap.

48. perc:
ide-oda pattog a labda a szöglet után a tizenhatoson belül, végül Morales egy rémes távoli lövéssel szabadítja fel a madridi kaput.

48. perc:
Clerc passza után Morales adna középre balról, Varane-ról kipattan a labda, szöglet.

46. perc: FOLYTATJUK!

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc:
Roger Martí először buktatja Varane-t, majd miközben átugrana rajta, a nyakára-fejére lép – aligha szándékosan. A francia védő némi ápolás után felépül.

44. perc: a balról érkező beadásnál Duarte fejel jobbról középre, Postigónak nem tökéletes a labda, a lövése fennakad a védőfalon.

42. perc:
Benzema remekül játszik össze Asensióval a tizenhatos előterében, de a kényszerítő után nem jut túl az utolsó emberen!

41. perc:
nem veszélytelen Clerc balról érkező centerezése, de Roger Martí jóval a kapu mellé lő.

40. perc:
Odriozola elrobog a jobb szélen, de a beadása senkinek sem jó.

39. perc: az ötlet remek, és a kivitelezés is majdnem összejön! Még mielőtt a Levante védelme felkészülne, Kroos szemfülesen középre íveli a szabadrúgást, azonban centikkel Casemiro lába előtt elmegy a labda.

38. perc:
Malsa rúg oda hátulról Hazard-nak, balról, kb. 40 méterről ívelheti középre a szabadrúgást a Real Madrid.

37. perc:
Hazard tartja meg a labdát két védő és az oldalvonal szorításában, a segítségére siető Odriozola a tizenhatoson belülre érve rossz passzt ad.

36. perc:
Courtois-nak kell védenie, Roger Martí tüzel Melero remek indítása után.

32. perc: CSODÁLATOS TECHNIKAI MEGOLDÁS, MORALES GÓLJÁVAL EGYENLÍT A LEVANTE! Miramón jobbról ad keresztbe, a túloldalon érkező Morales a felpattanó labdát állítgatás nélkül a bal felsőbe rúgja! 1–1!

30. perc:
gyors madridi akció, Benzemát többen is kísérik, de senkinek nem passzol a francia, el is veszíti a labdát.

28. perc: ASENSIO!
Teljesen elfeledkeznek róla a védők, egy remek átadás után egyedül fordulhat kapura, de elrontja a lövést!

27. perc:
küzd a labdakihozatallal a Real, Hazard kap egyet hátulról Miramóntól Casemiro passza után.

25. perc: ÓRIÁSI TŰZIJÁTÉK A REAL KAPUJA ELŐTT!
Mendy hibája után Roger Martí először élesen bead, majd éles szögből lő. Ezután Casemiróval ütközik a tizenhatoson belül, elesik, de nincs tizenegyes.

24. perc:
Morales lép oda Odriozolának az oldalvonalnál, szabadrúgással jöhetnek a fővárosiak.

22. perc: Miramón ad be jobbról, Roger Martí fejel Odriozola szorításában, de nem találja el a kaput.

21. perc:
Benzema, Hazard és Asensio is a bal oldalon, itt vezetne támadást a Real Madrid, de Postigo közbelép.

16. perc:
a visszajátszások alapján nagyon úgy tűnik, nem magától esett el Melero – ráadásul a Real tizenhatosán belül.

14. perc:
a vendégek ezúttal is reklamálnak, Mendy könyöke Melero fejével találkozott Kroos indítása előtt néhány másodperccel. Nem vonja vissza a döntését a játékvezető, vezet a Real!

13. perc: EMBERHÁTRÁNYBAN VEZET A REAL MADRID! Kroos ad óriási labdát a saját térfeléről kiugró Asensiónak, nem érik utol, 11 méterről jobbal a jobb alsóba gurít! 1–0!

10. perc: a sértett lő a szabadrúgás után egy kombinációt követően, de ezt Courtois simán fogja.

9. perc: MI LESZ AZ ÍTÉLET? Militao hátulról üti el a védőket maga mögött hagyó Sergio Leónt a tizenhatos körívénél. Először a Real játékosa csak sárga lapot kap. A Levante-játékosok vitatkoznak, a játékvezető videózik, PIROS LAP MILITAÓNAK! TÍZ EMBERREL A REAL MADRID!

7. perc: VILLÁMGYORS REAL-KONTRA!
Hazard hozza végig a labdát a pályán, balról középre húz, ötletes passzal játssza meg a balon feltűnő Benzemát, aki lő, de Fernández jól zárja a szöget.

6. perc:
szép összjáték a jobb oldalon Miramón és Melero között, Mendy közbelép – szöglet.

4. perc:
két kisebb hibát is láthatunk egy percen belül a Realnál hátul, ám a királyiak szerencséjére egyikből sem lesz gond.

2. perc:
Casemiro veszíti el a labdát, de egy gyors szerelés után vissza is kerül az irányítás a hazaiak kezébe.

1. perc: KEZDÜNK!
A Real fehérben, a Levante piros-kékben futballozik ma.

ELŐZMÉNYEK

Az éllovas Atlético Madridtól hét pontra levő Real Madrid a tizenkettedik pozícióban álló Levante ellen lép pályára szombaton a La Ligában. Mindkét csapat bajnoki veretlenségi sorozatban van: a vendégek még csak három meccsnél tartanak, ám a madridiaknak a mai lehet a tizedik veretlenül megvívott meccse egymás után. A blancók egyúttal ötödik megnyert hazai bajnokijukra is hajtanak sorozatban.

A két csapat legutóbbi találkozójára 2020 októberében került sor, akkor a Real 2–0-s győzelmet aratott Valenciában. Az örökmérleg nyelve is a madridiak felé billen, nem is kis különbséggel: 19 madridi siker mellett 3 iksz és 5 Levante-diadal született.

A királyiaknál továbbra is David Bettoni helyettesíti a koronavírusos Zinédine Zidane-t. A vezetőedző segítője a találkozó előtti sajtótájékoztatóján elmondta, győzelemre számít.

„Fontos, hogy jól kezdjük a meccset, nagy intenzitással játsszunk, és ráerőltessük az akaratunkat az ellenfélre. A hetünk jól alakult, a játékosok remek formában vannak. Biztos vagyok benne, hogy jól teljesítünk és nyerünk.”

A Realból Lucas Vázquez, Sergio Ramos, Federico Valverde, Nacho, Rodrygo és Dani Carvajal is hiányzik egészségügyi okok miatt, a Levante Jorge de Frutost, Nikola Vukcsevicset, Cheick Doukourét és José Campanát nélkülözi.