A Barcelona 4–0-ra nyert a Granada otthonában a La Liga 18. fordulójában.

Granada–FC Barcelona 0–4
(0–3)
Granada,Nuevo Los Cármenes,zárt kapuk mögött. V:Bengoetxea
Granada:
Rui Silva – Neva (Vallejo, a szünetben), G. Sánchez, D. Duarte, Foulquier – Montoro (Luis Milla, a szünetben), Eteki – Puertas, Y. Herrera (Soro, 67.), Machís (Kenedy, 64.) – Soldado (L. J. Suárez, a szünetben).Vezetőedző:Diego Martínez
Barcelona:Ter Stegen – Dest (Firpo, 82.), Umtiti, Mingueza, Alba – F. de Jong (Pjanic, 65.), S. Busquets, Pedri (Trincao, 72.) – O. Dembélé (Puig, 72.), Messi (Braithwaite, 65.), Griezmann.Vezetőedző:Ronald Koeman
Gólszerző:Griezmann (12., 63.), Messi (35., 42.)
Kiállítva:Vallejo (78.)

Hős lehetett volna a Granada jobbszélsője, a spanyol Antonio Puertas, de három zicceréből egyet sem értékesített a Barcelona ellen, a katalánok pedig sokkal jobb formában játszanak már, mintsem hogy megtorlatlanul hagynák az ellenfél hibáit.

Puertas három lehetőségéből kettőt is a rutinos ék, Roberto Soldado készített elő, de a Real Madrid egykori játékosa gólpasszt adott véletlenül Antoine Griezmann-nak, majd Lionel Messi percei következtek: az argentin zseni előbb nem sokkal a 16-oson belülről, majd szabadrúgásból volt eredményes.

Messi ezzel a duplával a góllövőlista élére ugrott, sőt ő lett az első a spanyol élvonalban, aki 15 egymást követő idényben is tíz gólnál többet szerzett!

A szünetben hármat cserélt a hazaiak mestere, Diego Martínez, Darwin Machís eljutott egy ziccerig, de Antoine Griezmann laza találata mindent eldöntött. Ronald Koeman szép lassan lecserélte alapembereinek egy részét, Messi már a 65. percben mehetett pihenni a közelgő Szuperkupa-minitornára tekintettel.

Trincao, Martin Braithwaite, Miralem Pjanic, Júnior Firpo és Riqui Puig állt be, miközben a hajrá előtt piros lapot kapott Jesús Vallejo, a hazaik egyik csereembere, de az utolsó percek már eseménytelenül teltek.0–4

Ezzel együtt igencsak kezd magára találni a Barcelona!

KORÁBBAN
Celta Vigo–Villarreal 0–4 (Gerard Moreno 5., Moi Gómez 14., Dani Parejo 19., Fer Nino 31.)
Sevilla–Real Sociedad 3–2 (en-Nesziri 4., 7., 46., ill. Diego Carlos – öngól 5., Isak 14.)
Atlético Madrid–Athletic Bilbaoelhalasztva!

KÉSŐBB
Osasuna–Real Madrid 0–0

VASÁRNAP
14.00: Levante–Eibar (Tv: Spíler2)
16.15: Cádiz–Deportivo Alavés (Tv: Spíler2)
18.30: Elche–Getafe (Tv: Spíler2)
21.00: RealValladolid–Valencia (Tv: Spíler2)

20. Huesca1719714–26–1212

90+2. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Eteki rosszul esett, ápolás. 12 kilométert futott, nem csoda...

Két perc a ráadás.

87. perc Jordi Alba kap sárga lapot reklamálásért.

Griezmann az utóbbi 6 itteni meccsén 7 kanadai pontot jegyez.

Puertas ment hátra balbekknek, Foulquier a jobbon. A Granada a góljainak 32 százalékát fejjel szerezte az idényben, ma nem is próbálkozott ezzel.

82. perc Sergio Busquets kap sárga lapot.

81. perc Júnior Firpo be, Dest le a vendégeknél, nincs több csere ma. Duarte passzát Kenedy jobbal kapura teszi 21-ről, jobbra ledőlve véd Ter Stegen.

79. perc Szabadrúgás középről, 18 méterről, Pjanic jobbal a sorfalba lő.

78. perc Büntető és piros lap? Puig passza után Braithwaite-et ellöki Jesús Vallejo. Piros lap csak, és szabadrúgás.

76. perc Griezmann jobbal, droppból 16-ról a léc fölé vágja Duarte rövid felszabadítását (Puig elől).

74. perc Luis J. Suárez kap sárga lapot Umtiti ellökéséért.

A Barca először nyer sorozatban négyszer is a Barcával, a Granada előző 9 hazai meccséből csak 1-et veszített el.

72. perc Trincao be, Pedrinek nem ment ma. Dembélét pedig Riqui Puig váltja.

Herrera a Manchester City, Kenedy a Chelsea kölcsönjátékosa.

67. perc Herrerának nem ment ma, Alberto Soro váltja. Szűrő helyett a Real Madrid volt játékosa, karmester.

67. perc Busuets nagy emelését Alba ballal 12-ről nem sokkal vágja a bal alsó mellé!

65. perc Martin Braithwaite be, Messi le. Az argentin mosolyogva megy le. Miralem Pjanic meg De Jongot váltja.

64. perc Kenedy be, Machís le.

63. PERC NAGYON ELDŐLT, ANTOINE GRIEZMANN jobbal a jobb alsóba vágja Dembélé jobbról érkező, okos löbbölését, az ötös jobb sarkáról. Mestermunka, iskola- és örömjáték: 0–4!

60. perc HELYZET, Dest nem figyel, Puertas beadását ballal az ötös bal sarkáról az égbe vágja Machís!

56. perc Pedri lapos ütempasszával De Jong jobbal nem sokkal lő a léc fölé 18-ról, kissé jobbról.

51. perc Dest az ötös előtt már De Jong passzával, de közbelép Foulquier.

50. perc A Milla indította Vallejo jobb oldali beadását Puertas jobbal egy csel után 15-ről feladja a kapusnak!

49. perc Óscar Minguesa kap egy sárga lapot, lerántotta Suárezt a jobbon.

46. PERC TÖBB CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

46. percJesús Vallejo be, Neva le, Luis Javier Suárez be, Soldado le, Luis Milla meg Montorót váltja.

Újabb rekord, sorozatban 15 idényben 10 gól fölött. LIGAREKORD.

E párharc legjobb góllövői

Lionel Messi 14
Mariano Martín 10
Luis Suárez 5
Luis Marín 5
Neymar 5

Nem ez a hazaiak legszerencsésebb első félidője.

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Roberto Soldado
kap sárga lapot Griezmann ellökéséért.

Messi idénybeli első szabadrúgásgólja. Ez a 13. meccse a Granada ellen, 14 gól és 3 gólpassz a mérlege! De ebben az új stadionban Luis Suárezé a legtöbb barcás és úgy általában a vendégek által szerzett gól: 5.

42. PERC SZERINTÜNK ELDŐLT, LIONEL MESSI ballal 18-ról a jobb alsóba lő, Neva a sorfal mögé feküdt, de jóval arrébb ment a lövés, ami elől okosan elugrott Busquets. 0–3!

41. perc Eteki ellöki Pedrit a 16-os előtt, fölöslegesen, Dembélé passza után.

39. perc Dembélé lő kissé jobbról nem sokkal a jobb felső mellé.

Messi: 21 meccs ez idényben, 13 góllal, 6 gólpasszal.

A legtöbb meccs a Barcában
767: Xavi
752: Messi
674: Andrés Iniesta
600: S. Busquets

Messi immáron a góllövőlista élén. A hazaiak meg azt reklamálják joggal, hogy Busquets kezezett a góllal végződő akció előtt.

35. PERC ELDŐLNI LÁTSZIK? LIONEL MESSI BETALÁL! Griezmann passzát Sánchez elől ballal, 15-ről felvarrja a jobb felső sarokba, középről. 0–2!

33. perc Machís lapos lövése kapuscsemege, középtávolról, kissé jobbról, 21 méterről, ballal.

Érdekes, Griezmann ezt megelőzően Budapesten lőtt gólt.

31. perc Hosszú ideje a Barcánál a labda, Messi egy szabadrúgást 27-ről Umtiti elé emel, aki éppen csak lemarad a labdáról az ötösön! Firpo nem melegít már.

A Barcelona a legutóbbi négy andalúziai látogatásából kettőt elveszített, egy iksz lett, előtte 12 itteni túrájából csak egyszer kapott ki, egy iksz mellett!

29. perc Soldado csodapasszát Puertas jobbal 15-ről nem tudja ellőni a balra elvetődő kapus mellett, de megússza a szélső: les.

25. perc Puertas ad medvepuszit Umtitinek, Pjanic melegít, de Firpo is. Dest is sántikál, de folytatja.

Soldado anno 27 meccsen 4 gólt lőtt a Realban, a Barca ellen karrierje során 16 meccsen csak 2 kanadai pontot szerzett! Egy-egy góllal és gólpasszal.

22. perc Puertas passzát Soldado jobbal az ötös jobb sarka elől, tíz méterről csúnyán eltöri a túlsó alsó mellett!

20. perc Dest megindul, a 16-oson lövés helyett nekimegy Sáncheznek.

16. perc Dembélé lő jobbal a jobb alsó mellé kissé jobbról, 22-ről. De Jong indította az akciót.

Közben kiáll a kispadról a Barca kapusedzője, odaszólt a tartalék játékvezetőnek valaki kedveset és szépet.

A Granada 80 százalékát elbukta a Barca elleni meccseinek, ez a negatív klubrekordjuk. Ugyanakkor 1970 óta nem nyert egymás után kétszer itt a Barca.

12. PERC VEZET A BARCELONA! A korner után ANTOINE GRIEZMANN lő gólt, ballal az ötös elől a bal alsóba lő. 0–1! A 16-os elől Busquets a lesen álló Messihez passzolt volna, de a visszafutó Soldadóról a labda a franciához pattan. Aki köszönte szépen, nincs lesen, gól a gól. Duarte és Sánchez pocsékul helyezkedett most.

10. perc Pedri megvillan, bedob két cselt, jobbal lő végül hétről, középről, de közbelép Duarte.

A Granada az előző 8 Barca elleni bajnokijából 7-et elbukott, de tavaly kettő nullára nyert.

6. perc
Vallejo megy melegíteni máris a hazaiaktól, a Real Madrid volt üstököse.

Majdnem öngólpasszt adott a szűrő a 600. barcás meccsén. Nem is, Soldado indította a szélsőjét.

2. perc
Helyzettel, Busquets passzol Puertashoz, aki jobbal 18-ról kapura lő, Ter Stegen hatalmasat véd a léc alatt, jobbra elvetődve.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta feketében.

Araújo lesérült a bemelegítés közben, Umtiti váltotta üstöllést.

A Granada hét közben csak hosszabbításban tudta kiharcolni a továbbjutást az alsóbb ligás Leonesa ellen a Spanyol Kupában. A bajnokságban az előző öt fordulóban háromszor tudott nyerni. Pályaválasztóként 5–2–1 a mérlege, csak a Valladolid mattolta. A Barcelona az elmúlt hetekben kezdte el összekapni magát. Az ősszel gyengén szerepelt, még egy négymeccses nyeretlen sorozatot is produkált. Vendégségben 4–1–3 a mérlege, a Cádiz, az Atlético és a Getafe pályájáról távozott pont nélkül.

Granada–Barcelona 2015–2016: 0–4, 0–3, 2016–2017: 0–1, 1–4, 2019–2020: 2–0, 0–1

Egy kis örökmérleg: 49 mérkőzés, 6 granadai és 44 barcelonai sikerrel, 44, ill. 129 rúgott góllal.

Eltiltott: Clément Lenglet.

A hazaiaktól Neyder Lozano sérült, a vendégektől Sergi Roberto, Gerard Piqué, Philippe Coutinho és Ansu Fati maródi.

A La Ligában éllovas Atlético Madrid úgy előzi meg két ponttal a második helyezett Real Madridot, valamint héttel a harmadik Barcát, hogy két mérkőzéssel kevesebbet játszott riválisainál. A katalánok a bajnokságban 17 mérkőzésen 31 pontot szereztek, kilenc győzelem mellett négy döntetlenjük van és már négyszer kikaptak.

A holland edző szerint a bajnoki címért zajló versenyfutásban több vereséget már nem engedhetnek meg maguknak, ami „nagy nyomást” helyez a csapatára.

Koeman sérülés miatt nem számíthat a hosszabb időre kidőlt Ansu Fati, Gerard Piqué, Philippe Coutinho és Sergi Roberto játékára, míg Clément Lenglet eltiltás miatt nem szerepelhet szombaton Granadában. A sok hiányzó miatt bekerült a katalánok utazó keretébe a 17 éves középpályás, Ilaix Moriba is. Az FC Barcelona egy hét alatt három idegenbeli mérkőzést játszik, ebből kettőt – az Huesca (0–1) és az Athletic Bilbao (2–3) vendégeként – már megnyert.

Koeman hozzátette: sok oka van annak, miért lenne szükség új játékosokra, de megérti és elfogadja a klub helyzetét, ha a téli átigazolási időszakban erre mégsem lesz lehetőségük. Ebben az esetben várnak nyárig az erősítésekkel.

„Az lenne az ideális, ha mihamarabb meg lehetne választani az új elnököt, mert így több időnk jutna a tárgyalásokra. Fontos lenne, hogy sürgősen kapjunk némi erősítést, mert szeretnénk egy jobb keretet. A mérkőzéseken hatékonyabban kellene játszanunk, az edzéseken pedig a posztonkénti versenyhelyzetet kellene élesebbé tennünk” – hangsúlyozta.

Ronald Koeman, az FC Barcelona labdarúgócsapatának vezetőedzője nagyon várja már a klub január 24-én esedékes elnökválasztását, mert sürgősen, a téli átigazolási időszakban meg akarja erősíteni a keretét.

Ronald Koeman erősítéseket sürget (Fotó: AFP)

Az éllovas egy év alatt 13.13 százalékos növekedést ért el az elérések tekintetében, ami különösen magas szám annak fényében, hogy a koronavírus-járvány miatt két-három hónapra leállt a nemzetközi futballélet is. A klub „legaktívabb" napja az volt, amikor Diego Maradona halálát követően Lionel Messi, az együttes hatszoros aranylabdás argentin klasszisa honfitársáról emlékezett meg gólszerzését követően.

A klub honlapjának beszámolója szerint az Instagramon, a Twitteren, a YouTube-on, a Tik Tok-on és a Facebookon kapott vagy közzétett kedvelések, hozzászólások és megosztások alapján sorozatban a hatodik évben a katalán együttesé a legtöbb elérés a futballcsapatok közül. Mögötte a Liverpool FC (1.485 milliárd) és a Manchester United (1.455 milliárd) következik a sorban. Az öt felület közül a Facebook az egyetlen, amelyen nem a Barca a listavezető.

Az FC Barcelona labdarúgócsapata 1.6 milliárd interakciót generált az elmúlt évben az öt legnagyobb közösségi médiafelületen.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GRANADA–BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!