La Liga: Luis Suárez gólja döntött a kiesőjelölt ellen

H. D.H. D.
2021.03.21. 20:25
Luis Suárez (balra) gólja döntött a kiesőjelölt ellen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján a listavezető Atlético Madrid hazai pályán Luis Suárez góljával 1–0-ra legyőzte a kiesőjelölt Deportivo Alavést.

A Chelsea elleni Bajnokok Ligája-búcsú után a bajnokságban javított az Atlético Madrid, amely hazai pályán 1–0-ra legyőzte a kiesőjelölt Deportivo Alavést.

Az első félidő meglehetősen eseménytelen volt, elvétve jegyezhettünk csak fel helyzetet. Aztán a fordulás után nem sokkal vezetést szerzett Diego Simeone csapata: az 54. percben Kieran Trippier tökéletes jobb oldali beadása nyománLuis Suárez fejelt, a labda pedig a jobb oldali kapufáról a gólvonal mögé pattant. 1–0

Érdekesség, hogy ez volt az uruguayi csatár felnőtt pályafutásának 500. gólja!

Az Alavés a folytatásban sem nagyon tudott helyzetet kialakítani, a hajrában azonban így is egyenlíthetett volna: Sztefan Szavics a tizenhatoson belül lekönyökölte Luis Rioját, a játékvezető pedig némi videobírózás után büntetőt ítélt.

A labda mögé Joselu állt, a nem túl jól helyezett lövését azonban Jan Oblak védte, így az Atlético Madrid 1–0-ra nyert, és újabb fontos lépést tett a bajnoki cím megszerzése felé.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ

Atlético Madrid–Alavés 1–0 (L. Suárez 54.)

VASÁRNAP
Getafe–Elche 1–1(Enes Ünal 61., ill. Milla 20.)
Valencia–Granada 2–1(Wass 4., Álex Blanco 66., ill. R. Soldado 90.)
Villarreal–Cádiz 2–1(Gerard 5., Bacca 67., ill. Álex Fernández 69.)

Real Sociedad–FC Barcelona 1–6 (Barrenetxea 77., ill. Griezmann 37., Dest 43., 53., Messi 56., 89., O. Dembélé 71.)