Modricék megmutatták, miért nem lehet leírni a Real Madridot

P. K.P. K.
2021.05.13. 21:49
Luka Modric góljával szerezte meg a vezetést a Real Madrid az első félidőben (Fotó: AFP)
A Real Madrid már egy félidő után 2–0-ra vezetett, végül 4–1-re nyert a Granada vendégeként, így ismét két pont a hátránya a listavezető Atlético Madriddal szemben két fordulóval a bajnokság vége előtt.

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ
Granada–Real Madrid
1–4 (0–2)
Granada, zárt kapuk mögött. Vezette:Jesús Gil
Granada:Rui Silva – Duarte, Foulquier, G. Sánchez (N. Pérez, 81.), Quini – Eteki (Quina, 67.), Gonalons – Puertas (Marin, 67.), Fede (Soro, 54.), Machís (L. V. Suárez, 54.) – J. Molina.Vezetőedző:Diego Martínez
Real Madrid:Courtois – Valverde (Isco, 62.), Militao, Nacho, M. Gutiérrez – Marvin (Odriozola, a szünetben), Modric, Casemiro – Rodrygo (Asensio, 62.), Benzema (Mariano, 77.), Vinícius Júnior (E. Hazard, 62.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
Gólszerző:J. Molina (71.), ill. Modric (17.), Rodrygo (45+2.), Odriozola (75.), Benzema (76.)

A Real Madrid abban a tudatban lépett pályára a 36. forduló záró mérkőzésén, a Granada vendégeként, hogy mindenképpen győznie kell, ha nem akarja, hogy az Atlético két fordulóval az idény vége előtt egyetlen győzelemre kerüljön a bajnoki címtől. Nos, a Real megoldotta a házi feladatot egy olyan mérkőzésen, amelyen a sok hiányzó ellenére is bizonyította, hogy még mindig vannak rejtett tartalékjai, nem várt nyerőemberei.

Miközben Karim Benzema a meccs első ziccerét, a kapussal szemben érkezve még nem tudta befejelni, az idényben csak negyedszer, 2021-ben pedig először eredményes Luka Modric egy jóval nehezebb helyzetből, éles szögből betalált, méghozzá az első csapatban, a bajnokságban először kezdő, 19 éves Miguel Gutiérrez kiváló, löbbölt passzából. Még a szünet előtt megszerezte idénybeli első bajnoki gólját Rodrygo, akinek a bajnokságban másodszor kezdő, 20 éves Marvin Park adott gólpasszt.

A második félidőben ugyan szépítettek a hazaiak, de a csereként beálló jobbhátvéd, Álvaro Odriozola idénybeli második góljával gyorsan válaszolt, majd a hazai kapus hibáját kihasználva távoli emeléssel, a 22. gólját jegyző Benzemabeállította az 1–4-es végeredményt.

A Real Madrid ezzel a győzelemmel kétpontos lemaradással követi a tabellán két fordulóval az idény vége előtt a listavezető Atléticót.

(74 pont)

37. fordulóOsasuna (o)Athletic Bilbao (i)Celta Vigo (o)Villarreal (i)
38. fordulóValladolid (i)Villarreal (o)Eibar (i)Alavés (o)

36. FORDULÓ

Valladolid–Villarreal 0–2
(Gerard 68., Capoue 90+1.)
Eibar–Real Betis 1–1 (Sergi Enrich 83., ill. A. Guardado 4.)

Szerdai eredmények
Sevilla–Valencia 1–0(en-Nesziri 66.)
Celta Vigo–Getafe 1–0(Nolito 24.)
Huesca–Athletic Bilbao 1–0(Sandro 61.)

Atlético Madrid–Real Sociedad 2–1 (Carrasco 16., Á. Correa 28., ill. Zubeldia 83.)

Keddi eredmények
Levante–FC Barcelona 3–3(Melero 57., José Luís Morales 60., S. León 83., ill. Messi 25., Pedri 34., O. Dembélé 64.)
Osasuna–Cádiz 3–2(A. Budimir 38., 75., R. Torres 86. – 11-esből, ill. Saponjics 49. – 11-esből, Perea 90+1.)
Elche–Deportivo Alavés 0–2(Joselu 40., Rioja 54.)

20. Elche366121829–54–2530

94. perc: Suárez egyedül vezette a labdát a Real kapujára, de nem tudta elvinni Courtois mellett, a játékvezető pedig lefújta a meccset. VÉGE, GYŐZÖTT A REAL!

3 PERC HOSSZABBÍTÁS!

85. perc: Quina 15 méterről lőtt, Coutrois nagyot védett., de már lefújta az akciót a játékvezető.

81. perc: G. Sánchez helyére N. Pérez állt be.

80. perc: Asenso balról, az ötös vonaláról emelt a kapu mellé.

77. perc: Benzema helyett Mariano állt be.

76. perc, POTYOGNAK A GÓLOK! Rui Silva rosszul jött ki egy felívelt labdára, Benzema pedig több mint 30 méterről az üres kapuba emelt. 14

75. perc: Hazard balról középre passzolt labdáját a Odriozola nyolc méterről, egyből a léc alá vágta. 13

70. perc: SZÉPÍTETTEK A HAZAIAK! Suárez 14 méterről leadott lövését még védte Courtois, de a kipattanót molina gólra váltotta. 1–2

67. perc: Eteki helyett Quina és Puertas helyett Marin állt be.

67. perc: HATALMAS HAZAI LEHETŐSÉG! Egy bal oldali, felpattanó beadásr érkezett a kolumbiai Suárez, de két lépésre a kaputól nem találta el a labdát, amely íígy mellé szállt.

Molinát Nacho rúgta meg, sárga lapot kapott.

62. perc: Cserék a Realban! Rodrygo helyén Asensio, Vinícius helyére Hazard, Isco helyett Valverde állt be.

57. perc: Modric passzából Rodrygo hét méterről, balról leadott lövését védte Rui Silva.

54. perc: Kettős csere a hazaiaknál. Fede helyett Soro állt be, Machíst L.J. Suárez váltotta.

53. perc: Ez is sárga lap: Eteki rúgta meg ellenfelét.

49. perc: Modric hátulról megrúgta Etekit sárga lapot érően.

46. perc: RÖGTÖN EGY HELYZET! Valverde lépett ki egy mélységi passzal a jobb szélen és hét méterről, éles szögből lőtt, de nem találta el a kaput.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ!

Marvin Park helyett Odriozola állt be a szünetben.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+2. perc: GÓL! Rodrygo
vezette keresztbe a Marvin Parktól kapott labdát a bal oldalról és nyolc méterről kilőtte a kapu hosszú oldalát. 0–2

45. perc: Vinícius szerzett labdát a felezővonalon, egyedül vezette kapura, de Rui Silva megfogta a 14 méterről leadott, gyenge lövést.

41. perc: Molina akasztotta Casemirót, járt a lap.

38. perc: Militao talpalásért kapott sárga lapot. A bal oldali szabadrúgást Machíís ívelte a kapu elé, de Courtois könnyedén húzta le a labdát.

33. perc: REMEK KONTRA, ROSSZ BFEJEZÉSSEL. A Real azzal indított támadást, hogy Militao a saját kapuja előtt blokkolt egy lövést, majd villámgyorsan felért a Real az ellenfél kapuja elé. Benzema bemutatott egy nagyszerű labdaátévtelt, majd kiszorított helyzetből lőtt, de a kísérlete nem találta el a kaput.

27. perc: A bajnokságban, az első csapatban másodszor kezdő, 20 éves jobbhátvéd, Marvin Park került lövőhelyzetbe a jobb szélen, de labdája elsuhant a kapu előtt.

23. perc: Puertas fordulatból átvett egy bal oldali beadást, majd középről a kapu mellé lőtt, de a labdaátvételnél a kezét is érintette a labda.

A horvát aranylabdásnak ebben az idényben ez volt a negyedik bajnoki gólja. A LA Ligában először kezdő, összességében a negyedik meccsét játszó, 19 éves Gutiérrez az első gólpasszát adta.

17. perc GÓÓÓL! Gutiérrez ballal belöbbölte a labdát a védők mögé, Modric érkezett, otthagyta Duartét és éles szögből, balról, bal lábbal az öt és feles vonaláról megszerezte a veezetést a Realnak, a kapu lábai között lőtt a hosszúba. 0–1

14. perc: A szögletből is veszélyes helyzet alakult ki, Nacho közelről centikkel fejelt a kapu mellé.

13. perc: MI MARADT KI? Rodrygo jobbról tekerte középre a labdát, a hosszún érkező Benzema hét méterről, tisztán fejelhetett, Rui Silva nagyot vetődve szögletre ütötte a labdát.

9. perc: AZ ELSŐ LÖVÉS! Rodrygo közel 20 méterről, jobbról Quini szorításában lőtt jócskán a kapu fölé.

5. perc: Jobb oldali Real-szögletnél jól mozdult ki a kapujából Rui Silva, és elütötte a labdát.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A piros-fehér mezben játszó Granada kezdett, feketében a Real.

ELŐZMÉNYEK

♦ A 36. fordulóban kedden a Barcelona csak 3–3-as döntetlenre volt képes a Levante vendégeként, így a Real Madrid két ponttal megelőzi a katalánokat, ha megveri a Granadát. A listavezető Atlético Madrid viszont szerdán 2–1-re legyőzte a Real Sociedadot, ami azt jelenti, ha nem nyer a Real Madrid a Granada ellen, akkor két fordulóval az idény vége előtt egyetlen győzelemre kerül az Atlético a bajnoki címtől.

♦ A Realból Marcelo, Varane, Mendy, Sergi Ramos, Carvajal és Lucas Vázquez hiányzik sérülés miatt. A Granada legfontosabb hiányzója a Cádiz ellen kiállított, így most eltiltás miatt nem szereplő korábbi válogatott csatár, a profi pályafutását Real Madridban kezdő, 35 éves Roberto Soldado, aki kilenc góllal vezeti a Granada házi góllövőlistáját.

♦ A Granada legutóbbi két bajnoki meccsét elveszítette: hétfőn a Betis vendégeként kapott ki 2–1-re, előtt pedig otthon szenvedett 1–0-s vereséget a Cádiztól. A Real Madrid a legutóbbi öt bajnoki meccséből csak kettőt tudott megnyerni, három döntetlen mellett, legutóbb a Sevillával végzett 2–2-re (Eden Hazard a 90+4. percben egyenlített).

♦ A két csapat őszi meccsén, Madridban közel 60 percig 0–0-t mutatott az eredményjelző, de végül Casemiro és Karim Benzem egy-egy góljával 2–0-ra nyertek a hazaiak.

Zinédine Zidane is tudja, mindenképpen győzniük kell, hogy maradjon reális esélyük a bajnoki cím megvédésére (Fotó: AFP, archív)