La Liga: a kihagyott 11-es is belefért, a Sevilla legyőzte az Atléticót

H. D.H. D.
2021.04.04. 22:56
A kihagyott tizenegyes is belefért, a Sevilla legyőzte az Atlético Madridot (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójának vasárnapi játéknapján a Sevilla hazai pályán 1–0-ra legyőzte a listavezető Atlético Madridot, esélyt teremtve, hogy kiélezett legyen a bajnokság hajrája.

Rangadót rendeztek vasárnap este a Ramón Sánchez-Pizjuán Stadionban: a Sevilla a listavezető Atlético Madridot fogadta. A házigazda már a 8. percben vezetést szerezhetett volna, ám Lucas Ocampos tizenegyest hibázott: a lövése után Jan Oblak védett.

Ez nem vetette vissza a sevillaiakat, akik jóval többet támadtak, igazán nagy helyzetet azonban nem tudtak kidolgozni a madridiak kapuja előtt.

Aztán a fordulás után mégis góllá érett a sevillai mezőnyfölény: a 70. percben remek támadás végén Jesús Navas jobbról adta be a labdát, amelyet a teljesen üresen érkező Marcos Acuna kilenc méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt. 1–0

Diego Simeone csapata a kapott gól után sem dolgozott ki túl sok helyzetet, a ráadásban azonban így is egyenlíthetett volna: Ángel Correa került ziccerbe, Bono azonban lábbal bravúros védést mutatott be – így maradt az 1–0, a Sevilla legyőzte a listavezető Atlético Madridot.

Ez azt jelenti, hogy ha a Barcelona hétfőn legyőzi a Real Valladolidot, akkor egy pontra felzárkózik az Atléticóra.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Sevilla–Atlético Madrid 1–0
(Acuna 70.)

Korábban
Deportivo Alavés–Celta Vigo1–3(Lejeune 86., ill. Nolito 8., Iago Aspas 14., Santi Mina 20.)
Elche–Real Betis 1–1(Pere Milla 36., ill. Borja Iglesias 14. – 11-esből)

Cádiz–Valencia 2–1(Cala 14., Marcos Mauro 88., ill. Gameiro 19.)

Április 5., hétfő
21.00:Barcelona–Real Valladolid (Tv:Spíler2)– élőben az NSO-n!

Április 7., szerda
21.00:
Real Sociedad–Athletic Bilbao (Tv:Spíler2)

Pénteken játszották
Levante–Huesca 0–2(Rafa Mir 15., 54.)

Szombaton játszották
Real Madrid–Eibar 2–0(Asensio 41., Benzema 73.)
Granada–Villarreal 0–3(Gerard Moreno 9., 18., 60. – az elsőt és a harmadikat 11-esből)
Osasuna–Getafe 0–0

1. Atlético Madrid 29 20 6 3 51–19 +32 66
2. Real Madrid 29 19 6 4 51–23 +28 63
3. Barcelona 28 19 5 4 67–24 +43 62
4. Sevilla 29 18 4 7 40–21 +19 58
5. Villarreal 29 11 13 5 42–31 +11 46
6. Betis 29 14 4 11 39–42 –3 46
7. Real Sociedad 28 12 9 7 44–28 +16 45