Három gólt lőtt a Real Madrid a Bilbaónak

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.15. 21:55
Ismerős mozdulat Zidane-tól... (Fotó: AFP)
A La Liga 19. fordulójának nyitó mérkőzésén a Real Madrid nagy csatában 3–1-re megverte odahaza az Athletic Bilbaót.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
Real Madrid–Athletic Bilbao 3–1 (1–0)
Madrid,
Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. V: Gil Manzano
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, S. Ramos, F. Mendy – T. Kroos, F. Valverde (Isco, 63.), Modric – L. Vázquez (Rodrygo, 76.), Benzema, Vinícius Júnior (Asensio, 63.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Bilbao: U. Simón – Capa (Lekue, 80.), Yeray Álvarez, I. Martínez, Yuri – Dani García, Vencedor (Vesga, 66.) – O. de Marcos (Muniain, 80.), Raúl García, Berenguer (I. Córdoba, 59.) – Inaki Williams (Villalibre, 66.). Vezetőedző: Gaizka Garitano
Gólszerző: T. Kroos (45+2.), Benzema (74., 90+2.), ill. Capa (52.)
Kiállítva: R. García (14.)

A remek formában lévő címvédő a mostanában harmatosan teljesítő Bilbaót fogadta, és a vendégek megtették még azt a szívességet is a fővárosiaknak, hogy legrutinosabb játékosuk, Raúl García még az első negyedóra vége előtt kiállíttassa magát. Ehhez képest csak egygólos előnnyel tért pihenőre a Real Madrid, Toni Kroos az első játékrész ráadásában lőtt a jobb alsó sarokba a 16-os elől.

Mindkét gárda egy-egy büntetőt kért számon a játékvezetőn és a VAR-csapaton, a Bilbao a sorozatban a 170. bajnokin kezdő Inaki Williams ellökésekor, a madridiak Ander Capa nyilvánvaló kezezésekor reklamálhattak, joggal – a védő a fordulás után okos góllal használta ki a hazai védelem nyílt napját, majd a balhátvéd Yuri Berchiche becsúszás közben mindkét kezével érintette a labdát, de ez sem ért 11-est ezen a bajnokin.

Zinédine Zidane a pályára küldte a 63. percben Iscót és Marco Asensiót is, de nem ők hozták össze az újabb gólt, hanem Daniel Carvajal és Karim Benzema: a támadó az idénybeli 16. mérkőzésén a 9. gólját szerezte, három gólpassz mellett.

Benzema lőtt még egyet a ráadásban, de előtte a csereként beálló Mikel Vesga hatalmas ziccerbe került, ám az ötös jobb sarka elől nem tudott túljárni Thibaut Courtois eszén.

Három gól, három pont, de szorosabb volt ez a mérkőzés, mint a végeredmény mutatja.

20. Osasuna1232710–18–811

A liga fejeskirályai (csak aktív játékosok)
38 gól: Sergio Ramos
28: Negredo
27: Benzema és Raúl García

A Bilbao három pontra a kiesőzónától!

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc García a felezőről is kapura lő, figyel Courtois.

90+2. PERC BIZONY AZ, MERT KARIM BENZEMA értékesíti a ziccerét, Modricé a gólpassz, az ék meg jobbal 11-ről a jobb alsóba lő, kicsit jobbról, igen higgadtan. 3–1!

90+2. perc MECCSLABDA, PONTLABDA, de Vesga jobbal az ötös jobb sarka elől kapura lő, Courtois jobb kézzel véd azonban!

89. perc Modric passzát Asensio ballal a jobb alsó mellé tekeri 21-ről. Három perc a ráadás.

2005-ben nyert utoljára a Bilbao Madridban a Real ellen, odahaza 2015-ben.

87. perc Rodrygo pontatlan beadását rosszul találja el az ötösön Isco, majd nem támadja túl lelkesen a kapust a kipattanóért.

85. perc Córdoba 14 méteres lövését blokkolja Varane, majd ellöki a bekk Muniaint, a 13. szabálytalanság csak ezen a meccsen.

82. perc Muniain kornerét kifejeli Ramos, Benzema takarít.

Williamsnek őket kell utolérnie
202 Larranaga
188 Arconada
184 Zubizarreta
171 Di Stéfano

80. perc Capát Inigo Lekue, De Marcost Iker Muniain váltja a vendégeknél.

80. perc Yeray Álvarez odarúg Benzemának, sárga lap és eltiltás.

76. perc Álvarez ment a 16-oson becsúszva Mendy elől. De les volt.

75. perc Rodrygo be, Vázquez elfáradt.

74. PERC ITT A GÓL! KARIM BENZEMA a bal alsó sarokba fejeli Carvajal jobb oldali, jobblábas beadását, hat méterről, középről. A kornert Capa hozta össze a Realnak: 2–1!

73. perc De Marcos menti Modric jobb oldali beadását a bal alsó és Kroos elől.

139 Raúl García

66. perc Mikel Vesga be, Vencedor le, Williamst Asier Villalibre váltja.

64. perc Modric passzát Kroos 23-ról jobbal feladja a kapusnak.

63. perc Vinícius le, Marco Asensio be, Valverde le, Isco be. Luxuscsere a négyzeten.

61. perc Mendy jobblábas lövése és Modric ballábas beadása sem az igazi. Suszter és a kaptafa.

59. perc Berenguer le, Inigo Córdoba be, balszélsőcsere.

A földön feküdt a védő, és duplán kezezett. VAR.

57. perc Benzema passzával Carvajal megindul, Berchiche szereli, és mindkét kezét érinti a labda... kirúgás.

54. perc Vinícius lő gólt, de les.

A legtöbb gólt hozó bajnoki párosítások
594: Real Madrid–Athletic Bilbao
591: Barcelona–Athletic Bilbao

52. PERC EGYENLŐ, De Marcos jobb oldali beadását középről, tízről ANDER CAPA ballal előbb Courtois-ba vágja, de a kipattanót ballal a bal alsóba rúgja, Ramos lába között! 1–1!

47. perc A ma a Realban 200. alkalommal kezdő Varane fejel hétről a léc fölé. Nem is ő volt az, hanem Ramos, Álvarezt is megkoccolta, ápolás.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Real Madrid tíz bajnoki óta veretlen a Bilbao ellen, négy iksszel, három és fél meccse nem kap már gólt tőle.

20 góljából 8-at a 16-oson kívülről szerzett.

Ez Kroos 90. kanadai pontja a Realban

A szerződése 2022 nyaráig szól, a piaci értékét 30 millió euróra becsülik, és több olyan klub van, amely szívesen látná őt a csapatában. A spanyol lapok információja szerint elsősorban a Juventus és a Manchester City érdeklődik iránta. Ha valóban távozik, azzal Gareth Bale és Cristiano Ronaldo után ismét olyan játékos megy el, aki éveken át meghatározó alakja volt a csapatnak. Az elmúlt hét idényben a bajnoki címet kétszer, a Bajnokok Ligáját négyszer nyerte meg a madridiakkal, akik 2013 nyarán igazolták át a Málagától.

Főleg a 38-szoros spanyol válogatott Isco helyzete érdekes: a 28 éves támadó a legutóbbi három találkozón egyetlen percet sem játszott, és eddig mindössze három bajnokin kezdett, a Bajnokok Ligájában pedig tizenhárom percet kapott a Sahtar elleni 2–0-s vereség alkalmával. A Marca információja szerint nagy az esélye annak, hogy már januárban távozik, mivel tudja, hogy a madridiaknál a jövőben sem kapna sok lehetőséget. A váltás azért is indokolt lehet, mert nyilvánvalóan szeretne ott lenni a jövő évi Európa-bajnokságon, ám ehhez olyan csapatot kellene keresnie, amelynél állandó játéklehetőséget kap. A válogatottban egyébként legutóbb tavaly nyáron, a svédek ellen 3–0-ra megnyert Európa-bajnoki selejtezőn léphetett pályára, azóta nem kapott meghívót.

A Real Madridnál nagy önbizalommal várhatták a mérkőzést, miután az elmúlt hetet három győzelemmel zárta a csapat, és a Sevilla (1–0), a Mönchengladbach (2–0), valamint az Atlético Madrid elleni (2–0) meccset is kapott gól nélkül zárta. Mégsem lehetett minden játékos maradéktalanul elégedett.

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. PERC ITT A GÓL, TONI KROOS jobbal a jobb alsóba lő középről, 20-ról, Vinícius passza után. Nagy erővel: 1–0!

Két perc a ráadás.

44. perc MELLÉ, Valverde jobbal a bal alsó mellé lő, öt méterről, miután Vinícius fejese lecsorgott egy védőről.

42. perc Lucas Vázquez felrúgja Berenguert, sárga lap!

41. perc KIMARAD, NAGY VÉDÉS! Modric balról jobbal ad középre, Valverde középre fejeli a labdát, Vinícius két méterről jobbal kapura lő, Simón jobb kézzel belecsap a labdába azonban!

38. perc D. García jobb oldali beadását elhalássza az ötösön Berenguer elől Carvajal.

36. perc Kroos remekül emel Benzema elé az ötösre, de még jobb Álvarez keresztezése.

35. perc Capa jobbról jobbal a kapu mögé ível, majd Ramos emelését Vinícius jobbal 24-ről a jobb felső fölé nyesi. Közben Zidane bemutat egy jó levételt, Carvajalhoz passzol. Kapura is lőhetne, mert a kapuk felületére nem ment még ma lövés/fejes.

32. perc Mendy, majd Modric beadása is Simóné.

27. perc Két veszélyes Bilbao-beadás, de egyikből sincs helyzet, Mendy passzát Kroos jobbal a jobb alsó mellé teszi a 16-os elől.

22. perc Mendy passzát Valverde jobbal a bal alsó mellé nyesi 12-ről, kissé balról.

20. perc Benzema lő jobbal az ötös jobb sarka elől Álvarezbe.

18. perc Capa kézzel csap a labdába, de megússza a Bilbao, mert a 16-oson belül történt az eset, Vinícius csele közben!

Ez volt García 37. meccse a Real ellen, a 18. sárga lapja, első kiállítása.

16. perc Vinícius nagyot esik az ötös bal sarkán belül, kirúgás. Capa reklamál, joggal, műesésért sárga lap járt volna.

García 34 éves, kétszeres válogatott, ez karrierje 7. piros lapja.

14. perc Bizony, ez már piros. García reklamál, Kroosszal beszélget, de le kell mennie, döntött a VAR is.

13. perc Ó, RAÚL GARCÍA! Itt a második sárga lap, hátulról bokán cserdítette Kroost.

13. perc ZICCER, Williams az ötös bal sarka elől jobbal a bal alsó mellé lő, Carvajal lökte, de csak picit. Egy pici büntető szokott néha járni is érte...

Miért ne nyerhetnénk a Real Madrid otthonában? Ellenfelünk jó formában van, de ez még jobban motivál minket. Erős csapatunk van, és ezt ezen a meccsen is szeretnénk bebizonyítani. Bízunk benne, hogy a királyiak rossz napot fognak ki, nekünk pedig kíméletlenül ki kell használnunk az adódó lehetőségeinket. Gaizka Garitano, a Bilbao vezetőedzője.

11. perc Vázquez indítását Benzema ballal bal szélről, éles szögből a kapu mellé rúgja, hét méterről.

10. perc Kezd magához térni a Real, Benzema háttal teszi vissza Valverdének Carvajal emelését.

Acélember: ez Williams 170. bajnokija egyhuzamban! Di Stéfano az előtte álló, ő a 4.

7. perc Raúl García kap sárga lapot Kroos megrúgásáért, neki eltiltás is, az ötödik. Az Huesca lesz az ellenfél.

4. perc Williams balról jobbal középre ad, De Marcos az ötösről nagyon a jobb sarok mellé fejel.

2. perc Williams kap egy potya passzt a 16-oson belül, de ő maga is meglepődik rajta, visszaadja.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros-fehér mezben és fekete nadrágban.

Csonka fordulót rendeznek a héten Spanyolországban. Miközben az élvonalbeli csapatok többsége a kupában lép pályára a hatvannégy közé jutásért, addig a Szuperkupában érdekelt négy együttes lejátssza a tizenkilencedik fordulóból előrehozott mérkőzését. Mindkét találkozó izgalmasnak ígérkezik, a hullámzóan teljesítő Barcelona a listavezető Real Sociedadhoz látogat.

Egy kis örökmérleg: 199 találkozó, 101 realos és 61 bilbaói sikerrel, 380, ill. 264 rúgott góllal.

Eltiltott: Casemiro (Real).

A hazaiaktól Luka Jovics és Eden Hazard sérült, a vendégektől mindenki bevethető.

„Nem csak nekünk voltak rossz meccseink, minden csapatnak van ilyen időszaka. Mi sem
vagyunk gépek. Nagyon jót tett az önbizalmunknak, hogy megnyertük a legutóbbi három
mérkőzést, megerősödve várjuk a folytatást. Elsősorban a csapategységnek köszönhető
a siker, együtt harcolunk, és mindent megteszünk az edzőnkért, a klubért és egymásért
– mondta Casemiro, a Real Madrid középpályása.

„Nagyszerű mérkőzést játszottunk, és remek futballal győztük le a huszonhat bajnoki óta veretlen Atléticót, ami óriási fegyvertény – idézte a Marca Zinédine Zidane-t. – Végig uraltuk a találkozót, nem hagytunk teret az Atletinek, és ennek köszönhetően a meccsen egyetlen igazán nagy lehetősége volt az ellenfélnek. Toni Kroos és Luka Modric nagyszerű teljesítményt nyújtott a középpályán, de az egész csapat fantasztikusan futballozott. Jó hetet zártunk, azonban még nincs mit ünnepelnünk, mert egyelőre nem nyertünk semmit. Ami a kritikákat illeti, van, amelyik fájt, ám ez csak még erősebbé tesz, ez is része a futballnak, el kell viselni a támadásokat. A legfontosabb, hogy hiszek a játékosaimban, és abban, amit csinálunk.”

A sikerben kétségkívül nagy szerepe van Zinédine Zidane vezetőedzőnek, aki mit sem törődve az őt ért kritikákkal a nehéz helyzetben ismét összerántotta a csapatot. Ahogyan Sergio Gómez fogalmazott az As-ben írt jegyzetében, a francia edző olyan, mint a Brian életében a főhős, aki fütyül, miközben keresztre feszítik, és a legnehezebbnek tűnő helyzetben is optimista tud maradni. Ez pedig alighanem a játékosaira is átragadt. Az is beszédes, hogy a 48 éves szakvezető a legutóbbi hét madridi derbijéből egyet sem veszített el – erre legutóbb Luis Molowny volt képes 1974 és 1986 között.

„Nagyon elszántak voltunk, tudtuk, ha elveszítjük a derbit, nagyon leszakadunk az Atléticótól és nehéz dolgunk lesz a bajnokságban – idézte a Mundo Deportivo Dan Carvajalt, akinek a lövése után született a második hazai gól, amit hivatalosan Jan Oblak kapus öngóljának könyveltek el. – Az első perctől kezdve odatettük magunkat, próbáltuk nyomás alá helyezni az Atléticót, és sokat járattuk a labdát az ellenfél térfelén. Éhesek voltunk a sikerre, ez volt a győzelem kulcsa. Mindhárom meccsen nehéz dolgunk volt, de kihoztuk a maximumot ebből a hétből, megerősödve várjuk a folytatást. Sok időnk nincs a pihenésre, kedden már következik a Bilbao elleni hazai találkozó.”

Ilyen teljesítménnyel sikerülhet a hőn áhított címvédés is.

Milyen krízis? Jó egy héttel ezelőtt arról cikkeztek a spanyol sajtóban, hogy a Real Madrid válságban van, és a lapok ár azt találgatták, ki váltja majd a kispadon Zinédine Zidane vezetőedzőt. A királyiak azonban sokadszorra bizonyították, hogy az igazán fontos helyzetekben valamilyen rejtélyes erőtől hajtva összekapják magukat, és bárkit képesek legyőzni. A Sevilla ellen 1–0-ra megnyert rangadó után 2–0-ra győztek a Mönchengladbach ellen a Bajnokok Ligájában, majd szombat este a madridi derbin diadalmaskodtak 2–0-ra. Utóbbinak azért is van óriási jelentősége, mert az Atlético huszonhat mérkőzés óta veretlen volt a bajnokságban, és a szombati összecsapást megelőzően mindössze két gólt kapott. Ezúttal viszont a Real Madrid jobban futballozott, megérdemelt győzelmet aratott, és megmutatta, hogy korai volt még leírni.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–BILBAO LA LIGA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!