La Liga: a hajrában született öngól döntött a Getafe–Sevillán

K. T. I.K. T. I.
2020.12.12. 20:30
A Sevilla egy a 81. percben született öngóllal 1–0-ra nyert a Getafe otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában. A Huesca hazai pályán szintén 1–0-ra megverte az Alavést.

A hajrában nyert a Sevilla a Getafe ellen (Fotó: AFP)

Már a 4. percben megszerezhette volna a vezetést a Sevilla, ám Jusszef en-Nesziri lesről indult a találatánál. A 19. percben aztán a kapufa akadályozta meg a vendéggólt, Joan Jordan szabadrúgása után csattant a keresztlécen a labda. A Sevilla 75 százalékban birtokolta a labdát, de szabályos körülmények között egyszer sem tudta eltalálni a kaput.

A Sevilla a naptári évben már 24(!) kapufánál jár, minden spanyol csapat közül a legtöbbnél (2.: Real Madrid 22, 3.: Barcelona 20.)

Fordulás után még magasabb tempóra kapcsolt a Sevilla, amely immáron a mezőnyfölénye mellett elől is kellően kreatívnak bizonyult, sorra alakította ki a helyzeteket. A gólszerzés viszont nem jött össze, sőt, egy-egy kontra végén a Getafe is veszélyeztetni tudta a vendégkaput: a 62. percben Cucho, nem sokkal később Mauro Arambarri lövése okozott zavart a sevillai védelemben. A 68. minutumban Arambarri reklamált büntetőt, ám a játékvezető továbbot intett.

A 81. percben aztán eldőlt a három pont sorsa: egy balról érkező beadást követően a sérülések miatt kezdőbe került Xabier Etxeita bólintotta a labdát a saját kapujába.

A Sevilla kapaszkodik az élmezőnyre, a Getafe egyre közelebb a kiesőzónához.

A Huesca hazai pályán Javier Ontiveros találatával 1–0-ra legyőzte az Alavést.