CS. M. 2020.11.28 20:26 Frissítve: 2020.11.29 00:41

La Liga: a Sevilla és az Atlético is egy góllal nyert idegenben

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján az Atlético Madrid 1–0-s győzelmet aratott a Valencia otthonában – ezzel pontszámban beérte a tabella élén a Real Sociedadot –, míg a Sevilla szintén 1–0-ra nyert az újonc Huesca vendégeként.

Toni Lato öngóljával nyert az Atlético Madrid (Fotó: AFP)

Valencia–Atlético Madrid 0–1

Az első perctől kezdve egyértelmű volt, hogy az Atlético Madrid irányítja az összecsapást – a Valencia szervezetten védekezett, de támadásban csak a kontrákra volt berendezkedve.

Az első játékrészben csaknem 70 százalékban birtokolta a labdát az Atlético, és kilenc lövéssel próbálkozott, de nem tudott betalálni. A második félidőben még ennél is nagyobb nyomást helyezett ellenfelére az Atléti, aminek a 79. percben lett meg az eredménye.

Ekkor Yannick Carrasco verte meg védőjét a bal oldalon, majd középre tett egy labdát, ami a Valencia védőjéről, Toni Latóról került a kapuba (0–1). A folytatásban igyekezett támadni az egész meccsen két kapura lövésig jutó Valencia, de nem tudott egyenlíteni. Az Atlético Madrid ezzel már 23 pontos, csakúgy mint a listavezető Real Sociedad, amely egy meccsel többet játszott a fővárosiaknál.

Huesca–Sevilla 0–1

A tabella utolsó előtti helyén álló Huesca a 4. percben kis híján megszerezte a vezetést Sandro Ramírez révén, ezt követően azonban teljesen visszaállt, és engedte, hogy nyomást helyezzen rá a Sevilla.

A Sevilla hiába játszott hatalmas mezőnyfölényben, az első játékrészben csak egy kapura lövésig jutott. A második félidőben mindkét csapat aktívabb volt, de a vendégek dolgoztak ki veszélyesebb lehetőségeket.

A nyomás a 83. percben érett góllá, ekkor egy félmagas beadásra érkezett tökéletesen Jusszef en-Nesziri, és eldöntötte a meccset a Sevilla javára (0–1).

SPANYOL LA LIGA

11. FORDULÓ
Huesca–Sevilla 0–1 (en-Nesziri 83.)
(Lato 79. – öngól)
Elche–Cádiz 1–1 (L. Boyé 38., ill. Álvaro Giménez 55.)
Kiállítva: L. Boyé (45+4.)
Real Madrid–Deportivo Alavés 1–2 (Casemiro 86., ill. Lucas Pérez 5. – 11-esből, Joselu 49.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Valladolid–Levante 1–1 (Marcos André 57., ill. Campana 83. – 11-esből)

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
14.00: Barcelona–Osasuna – élőben az NSO-n!

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK. Szerintünk ez erős túlzás; háromféle úton is a saját játékosaival erősíthet a Real Madrid.

2021.01.24 15:50:38

Spanyol labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

A foggal-körömmel védekező hazaiak csak megnehezíteni tudták a katalánok dolgát, de azt nagyon.

2021.01.23 20:17:37

Kroos, Benzema és Modric remekelt; Hazard gólt lőtt és gólpasszt adott – először madridi karrierje során.

2021.01.21 19:58:05

Spanyol labdarúgás VÉGH JÁNOS

Nem volt egyszerű dolguk: Griezmannék harmadosztályú ellenfelük ellen hosszabbításra kényszerültek.