RUSZNÁK GYÖRGY 2020.12.05 16:01 Frissítve: 2020.12.05 18:46

A Real Madrid elhozta a három pontot Sevillából

A spanyol La Liga 12. fordulójában az utóbbi időben gyengélkedő, 4. helyen álló Realra nehéz erőpróba várt Sevillában, ahol a hazaiak abban reménykedtek, hogy egy győzelemmel megelőzhetik a madridiakat. Ehhez azonban sokkal jobban kellett volna játszaniuk, így a Real Madrid egy öngóllal elvitte a három pontot (0–1) a Sánchez Pizjuánból.

Vinícius Júnior örül a gól után (Fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA

12. FORDULÓ
Sevilla–Real Madrid 0–1 (0–0)
Sevilla, Sánchez Pizjuán Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Sánchez Martínez
SEVILLA: Bono – Jesús Navas, Koundé, Diego Carlos, A. Vidal – Fernando, Jordán (Gudelj, 64.), Rakitic (En-Nesziri, 64.) – Ocampos, L. de Jong (Suso, 64.), Munir (Ó. Torres, a szünetben). Vezetőedző: Julen Lopetegui
REAL MADRID: Courtois – Lucas Vázquez, Varane, Nacho, Mendy – Casemiro, Modric, Kroos – Rodrygo (Asensio, 66.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző: Bono (55. – öngól)

A Real Madrid az utóbbi időben elszenvedett néhány fájó kudarcot, ezért a sevillaiak úgy vélték, hogy itt lehet az ideje annak, hogy eltángálják a fővárosiakat a spanyol bajnokság 11. fordulójában. Ehhez azonban jobban, sokkal jobban kellett volna játszaniuk...

Az első félidőben a hazaiak lényegében egyetlen lövést sem tudtak megereszteni Courtois kapujára, ezzel szemben a Real beszorította a Sevillát, és a levegőben lógott a gól. A hazai szurkolókra, akik csak képernyőn figyelhették kedvenceiket, bizonyára többször is a frászt hozta Bono kapus, aki elég bizonytalanul mozgott, de a szerencséje megkímélte a góltól.

Ennek ellenére végül gól nélküli állással jöttek ki a csapatok a második félidőre, amelynek az elején szemlátomást egy aktívabb Sevilla ugrott neki a Real Madridnak. De Jong még egy ollózós lövést is megeresztett, a mozdulata szép volt, a hatékonysága nem annyira.

Mielőtt azonban felbátorodtak volna a hazaiak, egy gyors Real-kontra meghozta a vendégek vezető gólját. Az 55. percben Vinícius Júnior ért bele éppen hogy egy bal oldali beadásba, Bono rosszul reagált, így a sevillai kapusról a hálóba perdült a labda – öngól. 0–1

Innentől kezdve a Real Madrid visszahúzódott a térfelére, és rombolt, majd várta, hogy egy esetleges kontrával növelhesse az előnyét. Az amúgy nem rossz sevillai csatársor teljesítményéről mindent elmond, hogy a tagjai nem találták meg a rést a védőfalon, és ennek nem is lehetett más a vége, mint vereség.

A Real Madrid nagyon fontos három pontot gyűjtött be, ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a meccsnek, győzött a Real Madrid. 0–1
90. perc:
Három perc a hosszabbítás.
89. perc: Vinícius Júnior kapott sárgát, mert felrúgta Navast.
88. perc: Fernando esett el a Real tizenhatosán belül, de a bíró jelezte, hogy ez nem volt semmi. És tényleg.
86. perc: Ocampos lőtt ollózó mozdulattal, Courtois hárítani tudott.
83. perc: Suso újabb lövése szögletre pattant.
80. perc: Suso lövése ment nem sokkal mellé.
76. perc: Megint Gudelj volt a főszereplő, sárgát kapott, mert felrúgta Kroost.
75. perc: Nagy lehetőség maradt ki! Szabadrúgáshoz jutott a Sevilla 18 méterre a madridi kaputól, kissé balról. Gudelj végezte el, és nem sokkal tekert a jobb alsó mellé.
72. perc: Valamelyest előrébb jött a Sevilla, de eddig keveset nyújt az andalúziai csapat.
66. perc: Cserélt a Real is, Rodrygo helyett Asensio a pályán.
64. perc: Három csere a Sevillában, Jordán, De Jong és Rakitic lement, bejött helyettük Gudelj, Suso és En-Nesziri.
63. perc: Kroos
ívelhetett be szabadrúgást a Sevilla tizenhatosára, Nacho el is érte, de eléggé mellé fejelt.
60. perc: Modric visszahúzta Fernandót, ez sárgát ért.
55. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A REAL MADRID! Kroos tette ki balra, jött is a beadás Mendytől, Vinícius Júnior egy picit beleért 8 méterre a kaputól, Bonót megzavarta ez a mozdulat, és olyan ügyetlenül érte a labdához a sevillai kapus, hogy a labda a saját kapujába perdült. Öngól. 0–1
52. perc: Navas
jobb oldali beadását De Jong ollózva húzta kapra, Courtois könnyen fogta a középre tartó labdát.
46. perc: A félidőben cserélt a Sevilla, a megsérült Munir helyére Óliver Torres állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, jobb volt a Real, de gól még nem született. 0–0
44. perc: Kroos kapott sárga lapot, mert odacsapott Fernandónak.
38. perc: Nagy védés! Lucas Vázquez
adott nagy labdát Benzemának, aki 14 méterről, célba vette a bal alsót, a lövést Bono bravúrral tolta szögletre.
35. perc: Kiegyenlítődött a találkozó, megszűnt a nagy Real-nyomás.
33. perc: Rakitic tette ki jobbra Navashoz, aki középre adott, Koudé a tizenhatoson belül megcsúsztatta, De Jong viszont lesen volt.
27. perc: A jobb oldalról jutott szöglethez a Real Madrid, Kroos beadását könnyen fejelték ki a védők.
21. perc: Kroos kapta tisztán a labdát Viníciustól, majd 18 méterről nem sokkal csavart a bal fölső fölé.
19. perc: Tony Kroos arcát vágásnyomok éktelenítik. A német játékosnak rosszul sikerült a borotválkozása...
17. perc: Eddig sokkal jobb a Real, a Sevilla nem sokszor jut át a fővárosiak térfelére.
15. perc: Bono nézett el egy beadást, csak kínjában belepaskolt, Casemiro akár be is rúghatta volna, de késlekedett 5 méterre a kaputól, így felszabadítottak előle.
10. perc: Gyors Real-akció végül úgy halt el, hogy a passz nem jutott el Rodrygóhoz, akit becsúszva szerelt Vidal.
5. perc: EGEK! Kunde
hazaadott, Bono éppen a közbelépő Viníciust találta el, a labda felperdült, majd a biztosító Diego Carlos fejéről akár a saját kapujába is mehetett volna a labda, de végül Bono üggyel-bajjal összeszedte.
4. perc: A nap híre, hogy állítólag érdeklődik a Real Madrid Szoboszlai Domonik iránt, Zidane fel is hívta telefonon a magyar játékost.
1. perc: Akár már vezethetne is a Real. Modric adta Rodrygónak, aki jobbra adta Vinícius Júniornak, ő pedig 6 méterről nem sokkal lőtt mellé.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Sevilla tiszta fehérben, a Real Madrid tiszta szürkében játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a meccs, tartsanak velünk!

2021.01.25 14:42:16

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK. Szerintünk ez erős túlzás; háromféle úton is a saját játékosaival erősíthet a Real Madrid.

2021.01.24 15:50:38

Spanyol labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

A foggal-körömmel védekező hazaiak csak megnehezíteni tudták a katalánok dolgát, de azt nagyon.

2021.01.23 20:17:37

Kroos, Benzema és Modric remekelt; Hazard gólt lőtt és gólpasszt adott – először madridi karrierje során.

2021.01.21 19:58:05

Spanyol labdarúgás VÉGH JÁNOS

Nem volt egyszerű dolguk: Griezmannék harmadosztályú ellenfelük ellen hosszabbításra kényszerültek.