La Liga: hétgólos meccset nyert meg a Levante, magabiztos Sevilla-siker

2020.12.29. 23:36
A Sevilla magabiztos győzelmet aratott (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójának keddi játéknapján a Sevilla 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Villarrealt, míg a Levante 4–3-ra nyert otthon a Betis ellen. A Cádiz és a Valladolid gól nélküli döntetlent játszott egymással.

Sevilla–Villarreal 2–0

A hétközi forduló első mérkőzésén a Sevilla már a 8. percben büntetőhöz jutott, amelyetLucas Ocampos magabiztosan értékesített (1–0). Az első félidő további részében egyik csapat sem tudott produktív támadójátékot felmutatni.

A második játékrész hasonlóan indult, mint az első: nyolc perc elteltével született egy Sevilla-gól, amelyet ezúttal Jusszef en-Nesziri szerzett akcióból (2–0). A Sevilla biztos győzelmet aratott, és jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte a Villarrealt a tabellán, fellépve a negyedik helyre – ráadásul két mérkőzéssel kevesebbet is játszott, mint keddi ellenfele.

Levante–Betis 4–3

Az első 25 perc alatt négy gól is született. Oscar Duarte révén a hazaiak kerültek előnybe a 2. percben (1–0), de tíz perccel később Aissa Mandi egyenlíteni tudott. Ezt követően José Morales a 22. és 24. percben is betalált, így már 3–1-re vezetett a Levante.

A hazaiak előnyét Marti Roger növelte az 55. percben (4–1). A Betis azonban nem adta fel, Sergio Canales révén visszajött a meccsbe: a spanyol középpályás a 78. és a 86. percben is gólt szerzett – előbbit büntetőből (4–3). A vendégek nagyot küzdöttek, de az egyenlítés már nem jött össze.

Cádiz–Valladolid 0–0

Egyik csapat sem a kiváló támadójátékáról híres, és ezt ezen a mérkőzésen is bebizonyították. A hazaiak mindössze 33 százalékban birtokolták a labdát, kontrákra rendezkedtek be, de csak kétszer találták el a kaput.

A vendégek hiába próbáltak labdát tartani, a támadásaikat nem tudták jól befejezni – egy kaput eltaláló lövésig jutottak.

SPANYOL LA LIGA

16. FORDULÓ
Sevilla–Villarreal 2–0 (L. Ocampos 8. – 11-esből, En-Nesziri 53.)
FC Barcelona–Eibar 1–1 (O. Dembélé 67., ill. Kike 57.)
Levante–Betis
4–3 (O. Duarte 2., J. Morales 22., 24., Roger 55., ill. Mandi 12., Canales 78. – 11-esből, 86.)