A címvédő Real Madrid nagy meglepetésre nem bírt a tabella alsó régiójában tanyázó Osasunával a La Liga 18. fordulójában.

Osasuna–Real Madrid 0–0
Pamplona,El Sadar,zárt kapuk mögött. V:Soto Grado
Osasuna:S. Herrera – N. Vidal, A. Hernández, D. García, Juan Cruz – Moncayola – Roberto Torres, Oier, Calleri (Budimir, 78.), Rubén García (Jony, 77.) – I. Pérez.Vezetőedző:Jagoba Arrasate
Real Madrid:Courtois – L. Vázquez, S. Ramos, Varane, F. Mendy – T. Kroos, Casemiro, Modric (M. Díaz, 75.) – Asensio (F. Valverde, 66.), Benzema, E. Hazard (Isco, 75.).Vezetőedző:Zinédine Zidane

Nagy izgalmak előzték meg a Real Madrid Osasuna elleni idegenbeli mérkőzését: először az volt kérdéses, hogy elutazhat-e Zinédine Zidane, majd miután kiderült, hogy a koronavírus nem bántotta a francia mestert, az volt kérdéses, hogy a spanyolországi hóhelyzet miatt a Real elutazhat-e a mérkőzésre...

Nos, végül felszállt a királyi gárda repülőgépe a hólepte Madridból, és talán az átélt izgalmak miatt igen gyengén futballozott az első félidőben a címvédő.

Nagyon nagy eseménynek számított, hogy a 61. percben Karim Benzema legalább egy les miatt meg nem adott gólig eljutott. Zidane a pályára küldte Federico Valverdét, de nem ő, hanem Roberto Torres került ziccerbe, csakhogy a hazai játékos ballal tíz méterről a léc fölé lőtt.

Beállt Mariano Díaz és Isco is hajrára, Sergio Ramos előrement éknek, de a játék képén érdemben ez sem változtatott, sőt a hajrában a hazaiak előtt adódtak kisebb lehetőségek.

Ramos a 89. percben egy les miatt – jogosan! – meg nem adott gólig eljutott ugyan, de nem érdemelt ma győzelmet a Real Madrid, amely újra két pontot veszített, akárcsak az előző idegenbeli mérkőzésén.0–0

A Barcelona pedig ott van már a sarkában.

KORÁBBAN
Granada–FC Barcelona 0–4
(Griezmann 12., 63., Messi 35., 42.)
Celta Vigo–Villarreal 0–4 (Gerard Moreno 5., Moi Gómez 14., Dani Parejo 19., Fer Nino 31.)

Sevilla–Real Sociedad 3–2 (en-Nesziri 4., 7., 46., ill. Diego Carlos – öngól 5., Isak 14.)
Atlético Madrid–Athletic Bilbaoelhalasztva!

VASÁRNAP
14.00: Levante–Eibar (Tv: Spíler2)
16.15: Cádiz–Deportivo Alavés (Tv: Spíler2)
18.30: Elche–Getafe (Tv: Spíler2)
21.00: RealValladolid–Valencia (Tv: Spíler2)

Kroos a passzkirály, majdnem idényrekord

Amelynek győztesei a hazai pályamunkások és a madridi repülőtér dolgozói.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Benzema jobb oldali beadása rossz, Casemiro és Oijer még szájkaratézik picit.

Három perc a ráadás!

90. perc
Mendy jobbal 21-ről nagyon a bal felső fölé lő.

89. perc Benzema ad jobbról középre, Ramos közelről a kapuba lő, de les.

85. perc Szép hazai támadás, Casemiro ment végül fejjel. Ramos már éket játszik, Budimir így kapura lőhet ballal 14-ről, Casemiro blokkol, majd ballal 21-ről a léc fölé lő Jony.

84. perc Ramos kifejeli Pérez beadását, Isco eladja, Jony beadását blokkolja Vázquez, kontra, Isco eladja.

82. perc Díaz bedob egy cselt, szereli az ötös bal sarkának előterében Oijer.

82. perc Vázquez ment a jobbon remek becsúszással Pérez elől.

81. perc Nagyon elfáradt a végére az Osasuna (is).

77. perc Jony és Ante Budimir be, R. García és Calleri le. Calleri az előző 3 hazai meccsén 2 gólt lőtt, előtte két év alatt jutott ennyiig.

75. perc Hazard és Modric le, Mariano Díaz és Isco be a vendégeknél. Modric nem repes éppen az örömtől.

74. perc Herrera szépen jön ki Modric jobb oldali beadására.

A saját nevelésű, tízmillió eurós kivásárlási árú jobb oldali középpályás egyébként jobblábas.

71. perc
R. García bal oldali beadását Torres ballal a léc fölé vágja, középről, tíz méterről. ZICCER!

70. perc Mendy beadását kifejelik Valverde elől.

Titkos fegyver? Előző két itteni fellépésén Vázquez mindig betalált. Isco dettó!

69. perc Mendy kicselezi a balon Torrest, majd magát is, az alapvonalon túlra.

66. perc Federico Valverde be, Asensio le.

65. perc Asensio jobb oldali beadását Modric éles szögből, 11 méterről a léc fölé fejeli.

64. perc D. García szájon veri Asensiót, de tovább.

62. perc R. García bal oldali beadása Varane-é, Vidal távoli fejese Courtois-é.

A Real 660 percen át vezetett aktuális ellenfelei ellen a La Ligában, idényrekord. Benzema előző 8 meccsén az Osasuna ellen 7 kanadai pontot termelt, előtte négy fellépésen nullával zárt.

61. perc Benzema közelről a kapuba gyötri Kroos bal oldali beadását, Torres bakija után, de les.

59. perc Hazard és Oijer összerúg, ápolás.

57. perc
Hernández szereli a Vidalt már kicselező Hazard-t az ötös bal sarkánál.

56. perc Asensio jobbról jobbal Casemiro elé passzolt aki jobbal nagyon a bal alsó mellé lő, 16 méterről.

53. perc Mendy bal oldali beadását szépen menti a jobb, azaz a rövid sarok előtt Hernández. Aki csoda figura: az első félidő után ő maga már régen eltűnt a játékoskijáróban, a frizurája hátső részét még szállta kint a hó...

48. perc Asensio lő ballal kapura a 16-os elől, nem gond a jobbra vetődő Herrerának.

47. perc Egy-egy veszélyes beadással a két kapu előtt.

46. PERC FOLYTATJUK!

Az ügy sértettje Benzema ellen vallott, és egyértelműen megvádolta a Real Madrid támadóját, aki viszont tagadta, és azóta is tagadja, hogy bármilyen aktív szerepet játszott volna Valbuena megzsarolásában.

A vád szerint Benzemát egy gyerekkori barátja rávette, hogy közvetítőként lépjen fel, érje el Valbuenánál, hogy egyezzen meg zsarolóival. A csatárt 2015 novemberében őrizetbe vették, de kihallgatását követően szabadon engedték, majd Noël Le Graët, a Francia Labdarúgó-szövetség (FFF) elnöke decemberben bejelentette: határozatlan időre eltiltják a válogatottbeli szerepeléstől.

Az 52-szeres francia válogatott Mathieu Valbuena 2015 júniusában tett panaszt, mert egy ismeretlen felhívta, és közölte vele: birtokában van egy kompromittáló videó. A telefonáló az ügy „elrendezését” javasolta, ugyanakkor pénzösszegről nem beszélt, de azzal fenyegetőzött, hogy nyilvánosságra hozza a felvételt, amennyiben nem fizetnek neki.

„Ez a döntés éppen annyira abszurd, mint amennyire kiszámítható volt” – mondta Sylvain Cormier, a futballista ügyvédje, aki szerint védence „üldöztetésnek” van kitéve.

Karim Benzemát, a Real Madrid francia labdarúgóját zsarolási kísérletben való bűnrészesség vádjával állítják bíróság elé a szexvideós zsarolásként elhíresült ügy miatt. A versailles-i ügyészség csütörtöki bejelentése szerint a 33 éves csatáron kívül további négy vádlottja van a büntetőügynek. A tárgyalás kezdetének időpontját még nem határozták meg – jelentette a Magyar Távirati Iroda.

A Manchester Citynek Vincent Kompany és David Silva távozásával szüksége is lenne egy veterán vezetőre, Guardiola pedig pontosan ezt látja a 34 esztendős védőben.

Habár az ESPN szerint a Real Madrid valószínűleg nem engedi el egyik legnagyobb sztárját – aki egyébként kétéves szerződésre vágyik –, a Manchester City az anyagiakban is készen áll felvenni a versenyt a királyi gárdával.

Az ESPN információi szerint a Manchester City figyeli Sergio Ramos helyzetét a Real Madridnál, hiszen a spanyol védőnek továbbra sincs új szerződése, így az idény végén szabadon igazolhatóvá válhat.

Bár minden bizonnyal nem lenne egyszerű Ramost elcsábítani a spanyol fővárosból, Pep Guardiola nagyon szereti a játékát, s bármit megtenne, hogy az Etihadba hozza.

A Manchester City készen áll tárgyalni Sergio Ramosszal, akinek egyelőre nincs új szerződése a Real Madridnál.

Öszintén? Talán el sem kezdődött...

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Mendy bal oldalról, 13-ról kapura lő, blokkol Vidal korner. Kroosadja be jobbról jobbal, a kapusé.

A jelenlegi keretből Ramosé a legtöbb meccs: 667.

300 KROOS

Fejben nincsenek ott: az Osasuna az idénybeli góljainak csak 4 százalékát szerezte fejesből, negatív La Liga-rekord.

A Real Madrid a legutóbbi hét La Liga-meccsén nem veszített, hatszor egyenesen nyert, egy iksz mellett. Ez a szezon legjobb sorozata a forduló előtt; a Real utóbbi 14 idegenbeli meccséből csak egyet bukott el, a Valencia ellen, négy egyre, tavaly novemberben.

37. perc Asensio beadása a kapusé.

Az előző idényben Mallorcán futballozó Kubo a tavaszi szezont a La Ligában jelenleg 16. helyen álló Getafénál tölti, amely ezen a héten az FC Barcelonától is kölcsönvett egy játékost,Carles Alenát.

A 19 éves japán támadó a jelenlegi idény első felében a Villarrealnál szerepelt kölcsönben, de a felek az év elején közös megegyezéssel felbontották a szerződését. Kubo a „sárga tengeralattjárónál” 19 tétmérkőzésen lépett pályára (ezeken egy gólt szerzett) az ősszel, de a bajnokságban csak kétszer került be a kezdőcsapatba.

A Getafe labdarúgócsapata az idény végéig kölcsönvette Kubo Takefuszát a Real Madridtól.

33. perc Kontra, R. García elől ment a 16-oson belül Vázquez, majd szereli Callerit is a szélső mindenes.

32. perc Modric balról jobbal élesen a kapu elé lő, ment Hernández. Kroos bal oldali, jobblábas beadása Herrera kapusé. Kroos ma a 300. mérkőzését játssza a Realban.

30. perc Varane nem figyel, R. García bal oldali beadását Oier a jobb felsőbe fejelné az ötös bal sarkáról, de véd Courtois a jobb felső sarok előtt! Oier 17 méteres lövését Varane blokkolja nem sokra rá.

Nem csúcsforma: Benzema 13 meccen 5 gólt lőtt az Osasuna ellen, 3 assziszttal.

25. perc Moncayola emel szépen Pérez elé, de ment előle a 16-oson belül Casemiro.

A lentebb említett pocsék Osasuna-sorozat előtt három hazai meccséből kettőt nyert a Real ellen a pamplonai csapat.

A legtöbb meccs az Osasuna élén
177: J. Aguirre
106: Ziganda
105: Camacho
103: ARRASATE
102: Mendilíbar

23. perc Mendy bal oldali, ballábas beadása magas kicsit a középen felugró Casemirónak.

18. perc García bal oldali beadását nadrágféken sem éri el az ötösre becsúszó Calleri!

16. perc Oiert szereli a 16-oson belül Casemiro, Torres jobb oldali beadása után.

13. perc Calleri megindul a jobbon, Ramos és Varane könnyedén szereli, kontra, Benzema passzát balról jobbal elrúgja keresztbe a kapu előtt Hazard. Hernández sarka is beleért még, tehát: nagy mentés!

8. perc Herrera kap el könnyedén a jobb felső elől egy távoli Modric-lövést. Hiába egyelőre a 86 százalékoa madridi labdabirtoklás.

Az Osasuna ma soorzatban hatodszor kaphat ki a Realtól, csak 2006 s 2009 között volt ilyen rossz sorozata. A Real egyébként első két meccsét elbukta az El Sadarban.

5. perc Madridi mezőnyfölénnyel.

Mintha csak Moszkvában lennénk, békésen sztálingózik a hó (Boncz Géza emlékére).

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak vörös mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Az Osasuna tíz éve nyert utoljára a Real ellen, azóta két iksznek örülhet csak!

Tíz forduló óta nyeretlen az Osasuna.

A Real Madrid jó emlékekkel térhet vissza Pamplonába, a fővárosi együttes előző három Osasuna elleni idegenbeli meccsét megnyerte. Vereséget legutóbb 2012 tavaszán szenvedett ott. A címvédő madridi csapat ráadásul jó formában várhatja a találkozót, az előző öt bajnokijából négyet megnyert, pontot legutóbb tavaly november végén nem szerzett a La Ligában. Az Osasuna 1–3–1-es mérleggel fejezte be az előző évet, míg az újat egy kupameccsen elért győzelemmel kezdte. Hazai pályán sebezhető, 2–2–4-es mutatójával 17. a tabellán.
Osasuna–Real Madrid 2013–2014: 2–2, 0–4, (kupa): 0–2, 2016–2017: 2–5, 1–3, 2019–2020: 0–2, 1–4

Egy kis örökmérleg: 80 találkozó, 13 pamplonai és 51 madridi sikerrel, 78, ill. 178 rúgott góllal.