nemzetisport.hu 2020.10.31 20:27 Frissítve: 2020.10.31 20:56

La Liga: Joao Félix 11-est rontott, de így is duplázott

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában a portugál Joao Félix úgy is győzelemre tudta vezetni az Atlético Madridot az Osasuna vendégeként, hogy kihagyott egy 11-est.

Joao Félix a kihagyott 11-ese ellenére is két gólt szerzett az Osasuna ellen (Fotó: AFP)

Az idényben még veretlen, öt bajnokijából hármat megnyerő Atlético Madrid már az első félidőben is fölényben játszott (61 százalékban birtokolta a labdát) a négy meccse veretlen (a négyből kettőt meg is nyerő) Osasuna vendégeként, de ekkor a helyzetek számában a két csapat közti különbség még kevésbé mutatkozott meg. Igaz, az Atlético a 43. percben így is megszerezte a vezetést: Facundo Roncaglia buktatta Victor Vitolót a tizenhatoson belül, Joao Félix pedig értékesítette a jogos büntetőt.

A második félidő elején rögtön újabb 11-eshez jutottak a vendégek, de Félix ezúttal a kapufát találta el. Az Atléticónak azonban ez nem szegte kedvét, a folytatásban futószalagon alakították ki az újabb gólhelyzeteket a vendégek. Ángel Correa lövését Sergio Herrera védte, Vitolo pedig éles szögből a kapu mellé lőtt.

A 69. percben kontra végén a 16-os vonaláról a második gólját is megszerezte Félix (ebben az idényben a nyolcadik tétmeccsén ez volt az ötödik gólja). A portugál az előző idényben egyszer, éppen az Osasuna otthonában duplázott, még júniusban, de akkor 5–0-ra nyert a csapata, most viszont szorosabban alakult a találkozó.

Az Osasuna ugyanis a 80. percben a csereként beálló Ante Budimir fejesével szépített, igaz, a vége így is 1–3 lett, mert a Félix helyére a hajrában becserélt Lucas Torreira is betalált a 88. percben.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Osasuna–Atlético Madrid 1–3 (Budimir 80., ill. Joao Félix 43., 69. – az elsőt 11-esből, Torreira 88.)
KÉSŐBB
21.00: Alavés–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
KORÁBBAN

Real Madrid–Huesca 4–1 (E. Hazard 40., Benzema 45., 90., Valverde 54., ill. Ferreiro 74.)
Athletic Bilbao–Sevilla 2–1 (Muniain 76., Sancet 86., ill. en-Nesziri 9.)

Spanyol labdarúgás VÉGH JÁNOS

A másodosztályú Rayo Vallecano vezetést szerzett, de nem bírta sokáig feltartóztatni a katalán támadásokat.

2021.01.25 14:42:16

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK. Szerintünk ez erős túlzás; háromféle úton is a saját játékosaival erősíthet a Real Madrid.

2021.01.24 15:50:38

Spanyol labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

A foggal-körömmel védekező hazaiak csak megnehezíteni tudták a katalánok dolgát, de azt nagyon.

2021.01.23 20:17:37

Kroos, Benzema és Modric remekelt; Hazard gólt lőtt és gólpasszt adott – először madridi karrierje során.

2021.01.21 19:58:05

Nem volt egyszerű dolguk: Griezmannék harmadosztályú ellenfelük ellen hosszabbításra kényszerültek.