La Liga: a születésnapos Luis Suárez döntött a Valencia ellen

K. T. I.K. T. I.
2021.01.24. 22:55
Volt mit ünnepelni: a születésnapos Luis Suárez fontos gólt szerzett a Valencia ellen (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid nyerte meg a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) történetének harmadik és negyedik legtöbb pontját szerző csapat összecsapását. Azaz Diego Simeone tanítványa felülmúlták a Valenciát a La Liga 20. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén.

Tovább folytatódik a Valencia 2014 óta íródó nyeretlenségi sorozata az Atlético Madrid ellen. A spanyol listavezető ugyan a 11. percben Uros Racsics bombagóljával hátrányba került a vendégcsapat ellen (0–1), a folytatás már úgy alakult, ahogyan azt Diego Simeone, a madridiak vezetőedzője eltervezhette.

Az Atlético kiegyenlített labdabirtoklás mellett is jóval veszélyesebben futballozott, mint a Valencia, és a 23. percben Thomas Lemar előkészítése után Joao Félix találatával megérdemelten egyenlített (1–1). Ez volt az utóbbi időben árnyékékként, sőt, időnként szervező középpályásként futballozó portugál hatodik gólja az idényben – az előző kiírásban 27 meccsen pont ugyanennyi találatig jutott, most viszont tízzel kevesebb meccs kellett neki ehhez a számhoz.

A szünet után a 34. életévét éppen vasárnap betöltőLuis Suárez mutatta meg, még manapság is képes világklasszis teljesítményt nyújtani: éles szögből remekül helyezett Jaume Domenech kapujába (2–1).

Az uruguayi csatár a 15. atléticós bajnokiján a 12. gólját szerezte – ennél jobban egyetlen játékos sem kezdett új klubnál a La Ligában Cristiano Ronaldo 2010-es, Real Madridhoz való megérkezése óta (13 gól/15 meccs).

Hogy a végén már izgulnia se kelljen a madridiaknak, arról a 72. percben Ángel Correa gondoskodott, aki tíz perccel a becserélése után Marcos Llorente ziccerpasszát váltotta gólra (3–1).

Az Atlético Madrid egymás utáni tizenharmadik meccsén sem kapott ki a Valenciától, és őrzi hétpontos előnyét a második helyen álló Real Madriddal szemben.

A Valencia csupán két ponttal kerüli el a kiesőzónát.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
Atlético Madrid–Valencia
3–1 (Joao Félix 23., L. Suárez 54., Á. Correa 72., ill. Racsics 11.)
Celta Vigo–Eibar 1–1
(B. Méndez 9., ill. B. Gil 53.)
Osasuna–Granada 3–1 (Budimir 27., 39., Moncayola 86., ill. Luis Suárez 50.)
Elche–Barcelona 0–2 (F. de Jong 39., Puig 89.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Levante–Valladolid 2–2(D. Gómez 62., Roger 83., ill. Álcaraz 73., O. Plano 78.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Huesca–Villarreal 0–0
Sevilla–Cádiz 3–0
(en-Nesziri 35., 39., 62.)
Real Sociedad–Real Betis 2–2(A. Isak 48., Oyarzabal 57., ill. Canales 86., Joaquín 90+2.)

Deportivo Alavés–Real Madrid 1–4 (Joselu 60., ill. Casemiro 15., Benzema 41., 70., E. Hazard 45+1.)