La Liga: kimaradt a tizenegyes, ismét a top 4-ben a Sevilla

M. D.M. D.
2021.01.19. 23:39
Jusszef en-Nesziri az utóbbi időben nemcsak a Sevilla, hanem a teljes spanyol bajnokság egyik legjobb formában futballozó játékosa is (Fotó: AFP)
A Sevilla 2–1-re nyert a Deportivo Alavés vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának keddi játéknapján. A Cádiz a Levantéval, a Valladolid a kieső helyen álló Elchével játszott 2–2-es döntetlent.

Jusszef en-Nesziri góljával a Sevilla nagyon hamar, már 2 perc 51 másodperc elteltével megszerezte a vezetést az egy héttel ezelőtt edzőváltáson áteső Alavés otthonában – Pablo Machínt a korábbi barcelonai védő, Abelardo Fernández váltotta a kispadon –, ez volt az andalúziai egylet legkorábban elért találata idegenbeli bajnoki mérkőzésen 2013 októbere óta (akkor Carlos Bacca 1 perc 17 másodperc után talált be a Valladolidnak).

6. Karim Benzema (Real Madrid)8

Apropó, en-Nesziri! A The Athletic információi szerint a jelenlegi idényben (most már) 13 gólnál járó marokkói csatárért a Sébastien Haller utódját kereső West Ham United hétfőn 30 millió eurós ajánlatot tett, de az andalúziai klub visszautasította a megkeresést, mondván, a futballista nem eladó, meg amúgy is, en-Nesziri jól érzi magát a dél-spanyolországi városban.

Édgar Méndez egyenlítő találatát követően a vendégek győztes gólját az első fél óra végén Suso lőtte.

Az Alavés – miután a Sevillától a videobíró a 83. percben megfosztott egy gólt – a mérkőzés hosszabbításában pontot menthetett volna, ám Joselu tizenegyesét Bono kivédte, sőt ki sem pattant róla a labda.

Julen Lopetegui együttese így ismét beverekedte magát a top 4-be a tabellán, míg a vitóriai klubot csak egy pont választja el a kiesőzónától – és a következő egy hónapban játszik a Real Madriddal, valamint az FC Barcelonával is.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
DeportivoAlavés–Sevilla 1–2
(Édgar Méndez 12., ill. en-Nesziri 3., Suso 30.)
Cádiz–Levante 2–2 (A. Perea 4., Juan Cala 28., ill. Roger 8., 11.)
Valladolid–Elche 2–2 (Míchel 71., Joaquín 89., ill. Josan 9., 43.)

SZERDA
19.00:
Getafe–Huesca (Tv: Spíler2)
21.00: RealBetis–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
21.30: Villarreal–Granada (Tv: Spíler2)

CSÜTÖRTÖK
19.00: Valencia–Osasuna (Tv: Spíler2)
21.30: Eibar–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

A Barcelona–Real Sociedad (2–1) és a Real Madrid–Athletic Bilbao (3–1) mérkőzést már korábban lejátszották ebből a fordulóból.

1. Atlético Madrid 16 13 2 1 31–6 +25 41
2. Real Madrid 18 11 4 3 30–15 +15 37
3. Barcelona 18 10 4 4 37–17 +20 34
4. Sevilla 18 10 3 5 23–16 +7 33
5. Villarreal 18 8 8 2 26–17 +9 32
6. Real Sociedad 19 8 6 5 29–16 +13 30
7. Granada 18 8 3 7 21–29 –8 27
8. Cádiz 19 6 6 7 17–24 –7 24