Casemiro és Benzema gólja három pontot ért a Real Madridnak

2020.12.23. 19:35
Benzema (balra) is betalált, nyert a Real Madrid (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójának szerdai játéknapján a címvédő Real Madrid hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Granadát.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ
REAL MADRID–GRANADA 2–0 (0–0)
Madrid, Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Juan Martínez Munuera
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, F. Mendy – Kroos, Casemiro, F. Valverde (Isco, 78.) – Lucas Vázquez (Vinícius Júnior, 78.), Benzema, Rodrygo (Marco Asensio, 38.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Granada: Rui Silva – Foulquier (Quini, 73.), Jesús Vallejo (G. Sánchez, 84.), D. Duarte, Carlos Neva – Yan Eteki (L. J. Suárez, 63.), Yangel Herrera – Antonio Puertas, Luis Milla, Kenedy (Soro, 63.) – Roberto Soldado (Jorge Molina, 73.). Vezetőedző: Diego Martínez
Gólszerző: Casemiro (57.), Benzema (90+3.)

Két jó formában lévő együttes találkozott egymással szerda este, hiszen a Real Madrid ötös győzelmi sorozatban, a Granada pedig ötös veretlenségi szériában volt, ráadásul a Granada az előző négy alkalommal gólt sem kapott.

Fél perc sem telt el, vezetést szerezhettek volna a vendégek, ám Antonio Puertas óriási helyzetben nem találta el a kaput. Az első félidő folytatásában leginkább csak távoli lövéseket jegyezhettünk fel, illetve azt is, hogy Zinédine Zidane-nak kényszerűségből 35 perc után cserélnie kellett: a minden bizonnyal a combját meghúzó Rodrygót hordágyon vitték le a pályáról, helyére Marco Asensio állt be.

A csereember nyerő embernek bizonyult a második félidőben. Az 55. percben Asensio remek sarkazása után a kapufa még kisegítette a vendégeket, két perccel később azonban a 24 éves spanyol válogatott támadó beadása után Casemiro közelről a kapuba fejelte a labdát. 1–0

A folytatásban a Granadának nem nagyon volt esélye az egyenlítésre, majd a ráadásban végleg eldőlt a három pont sorsa: Karim Benzema 16 méterről küldte a labdát a kapu bal alsó sarkába. 2–0

A Real Madrid így sorozatban hatodik tétmérkőzését nyerte meg, és pontszámban utolérte a tabella élén álló – igaz, két meccsel kevesebbet játszó – városi riválisát, az Atlético Madridot.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
KORÁBBAN

Getafe–Celta Vigo 1–1 (D. Suárez 7., ill. Iago Aspas 17. – 11-esből)
KÉSŐBB
22.00: DeportivoAlavés–Eibar (Tv:Spíler1)
22.00: RealBetis–Cádiz (Tv:Spíler2)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Elche–Osasuna 2–2(Fidel 47., Guido Carrillo 78., ill. Rubén García 10., Brasanac 64.)
Valencia–Sevilla 0–1(Suso 81.)
Huesca–Levante 1–1(Javier Ontiveros 31. – 11-esből, ill. Gonzalo Melero 53.)
Real Sociedad–Atlético Madrid 0–2(Mario Hermoso 49., M. Llorente 74.)
Valladolid–FC Barcelona 0–3(Lenglet 21., Braithwaite 35., Messi 65.)
Villarreal–Athletic Bilbao 1–1(Yéremi Pino 74., ill. Inaki Williams 19.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Ez a vége, a Real Madrid 2–0-ra legyőzte a Granadát.

90+3. perc: GÓL! ELDŐLT! Karim Benzema jobbról befelé húzta a labdát, majd 16 méterről, ballal a bal alsó sarokbalőtt. 2–0

90. perc: Négy perc a ráadás.

84. perc: Germán Sánchez érkezett Jesús Vallejo helyére.

81. perc: Carvajal sárgult be.

78. perc: Kettős csere a Realnál, Isco és Vinícius Júnior be, Valverde és Lucas Vázquez le.

76. perc: Egy kis videobírózás, lehet hogy Casemiro kezét érte a labda a tizenhatoson belül. Úgy tűnik, nincs tizenegyes, folytatódik a játék.

73. perc: Újabb cserék a vendégeknél: Roberto Soldado és Foulquier le, Jorge Molina és Quini be.

63. perc: Kettőcs csere a vendégeknél, Yan Eteki és Kenedy le, Soro és Luis Suárez be.

58. perc: A másik oldalon Puertas egyenlíthetett volna, Courtois azonban védett.

57. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A REAL! Marco Asensio bal oldali beadása után a lendületből érkező, a védőjénél jóval magasabbra ugró Casemiro négy méterről a kapuba fejelte a labdát. 1–0

55. perc: KAPUFA! Marco Asensio pazar sarkazása után a jobb oldali kapufa kisegítette Rui Silvát. Ezt követően Kroos lövését hárította a kapusa, majd még egy próbálkozást védett, végül Benzema bombázta a kapu fölé a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Csere egyik oldalon sem történt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. perc: Véget ért az első félidő.

45+4. perc: Egy kis kapu előtti keveredés után a visszatérő Duarte rúgta el a tizenhatoson belülről a labdát.

45+3. perc: Duarte ült le a földre, ő is a combját fájlalja.

45. perc: Három perc a ráadás.

45. perc: Puerta előtt adódott lehetőség, de rosszul találta el a labdát, ráadásul amúgy is lesen volt.

43. perc: Carvajal borította fel az ellenfelét a felezővonalnál.

38. perc: Marco Asensio érkezett Rodrygo helyére.

38. perc: Rodrygót hordágyon kellett levinni a pályáról.

35. perc: Rodrygo indult meg balról befelé, majd Foulquier mellett elesett, de közben meghúzhatta a combját. Úgy tűnik, nem tudja folytatni, ápolni kell, Marco Asensio készülődik.

27. perc: Újab sárga lap villant, Foulquier könyökölte le Mendyt.

26. perc: A jobb oldali sarokrúgás veszélytelen volt.

25. perc: Benzema távoli lövése után szögletre pattant a labda egy védőről.

17. perc: Lucas Vázquez rúgta fel Luis Millát, villant a sárga lap.

14. perc: Rodrygo passza után Kroos kísérletezett 22 méterről, de a labda elsuhant a jobb oldali kapufa mellett.

8. perc: Kenedy próbálkozott meg egy nem túl erős lövéssel, Courtois-nak nem okozott gondot a hatástalanítása.

7. perc: Rodrygo lőtt 16 méterről, de Rui Silva könnyedén védett.

3. perc: Lehetőség a másik oldalon is, Benzema azonban az oldalhálóba bombázta a labdát.

1. perc: 30 másodperc után vezetést szerezhetett volna a Granada! Varane veszítette el a labdát, így helyzetet alakíthatott ki a vendégcsapat, Puertas azonban 11 méterről nem találta el a kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

Remek formában, önbizalomtól duzzadva készülhet a Real Madrid a szerdai, Granada elleni mérkőzésre. A királyiak sorozatban öt találkozót nyertek meg, ezeken összesen 11 gólt szereztek, és mindössze kettőt kaptak, pedig ebben az időszakban a Sevillával, a Mönchengladbachhal, a Bilbaóval és az Atlético Madriddal is összecsaptak. Bár Luka Modric izomfáradtság miatt ezúttal nem játszhat, természetesen így is a címvédő a meccs toronymagas esélyese.

Ugyanakkor azt sem árt rögzíteni, hogy a Granada ugyancsak öt tétmérkőzés óta veretlen, az előző négy alkalommal gólt sem kapott. A legutóbb a Betis ellen 2–0-ra megnyert bajnokin Roberto Soldado duplájával győzött az andalúziai csapat, és a 35 esztendős csatár bizony jól ismeri a szerdai ellenfelet. Tizenöt éves korától a madridi klubnál nevelkedett, 2008-ban bajnoki címet nyert a csapattal, majd a Getaféhoz igazolt. Később játszott a Valenciában, a Tottenhamben, a Villarrealban és a Fenerbahcéban, mielőtt tavaly nyáron hazaigazolt az akkor frissen feljutó Granadához. Az előző kiírásban hét gólt szerzett a bajnokságban, fontos szerepe volt abban, hogy a gárda a hetedik helyen végzett, így története során először indulhatott az Európa-liga selejtezőjében. Ebben az idényben a bajnokságban három, az El-ben egy gólnál jár, de egyértelműen a szerdai lesz az eddigi legkülönlegesebb meccse az őszi szezonban. Legutóbb 2008-ban, még a Real Madrid futballistájaként léphetett pályára az Alfredo Di Stéfano Stadionban.

„Pozitív érzésekkel térek vissza – mondta a tizenkétszeres spanyol válogatott támadó a Marcának. – Ott váltam profi futballistává, és emberileg is sokat köszönhetek a klubnak. Szép időszakot tölthettem ott, noha nem sikerült maximálisan kiaknáznom a lehetőségeimet. Bármilyen nagy klubokban játszol, a Real Madridnál rádöbbensz, az ottani teljesen más világ. Csak azt sajnálom, hogy ezúttal nem lehetnek szurkolók a stadionban. Inkább fütyüljenek ki nyolcvanezren, mintsem üres lelátók előtt játsszak.”

Ellenfélként 13. alkalommal futballozhat a nevelőegyesülete ellen. Az eddigi 12 találkozón öt gólt szerzett, a legutóbbit 2015 decemberében. A Villarreal akkor azzal a góllal győzte le 1–0-ra a Rafael Benítez irányította Real Madridot – nyilván nem bánná, ha most is hasonló lenne a forgatókönyv. Érdekesség, hogy tizenöt évvel ezelőtt, 2005 októberében a mostani ellenfelet irányító Zinédine Zidane-t váltva mutatkozhatott be az élvonalban, most pedig már a liga egyik legrutinosabb csatáraként térhet vissza Madridba.

„A nap huszonnégy órájában profiként viselkedem, máskülönben már nem játszhatnék ennyi idősen a spanyol élvonalban– folytatta. – A mérkőzések után persze érzem, nem vagyok már huszonöt éves, de azért dolgozom, hogy minél tovább versenyképes maradjak.” SMAHULYA ÁDÁM