Gólt, büntetőt, bajnoki címet is elvett a VAR a Real Madridtól?

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.05.09. 20:50
A La Liga 35. fordulójában a Real Madrid nagy lépést tehetett volna a címvédés felé a Sevilla legyőzésével, de a bajnoki 2–2-re végződött.

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ
Real Madrid–Sevilla 2–2 (0–1)
Madrid,Alfredo Si Stéfano Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Martínez Munuera
Real Madrid:
Courtois – Odriozola, Militao, Nacho, Marcelo (M. Gutiérrez, 66.) – Modric (Asensio, 66.), Casemiro, T. Kroos – F. Valverde, Benzema, Vinícius Júnior (E. Hazard, 79.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
Sevilla:
Bono – Jesús Navas, Koundé, Diego Carlos, M. Acuna – Fernando Reges, Rakitic (L. de Jong, 88.), Jordán (Óscar Rodríguez, 84.) – Suso (Gudelj, 83.), Alejandro Gómez (en-Nesziri, 56.), Ocampos (Óliver Torres, 88.).Vezetőedző:az eltiltott Julen Lopetegui helyett Pablo Sanz
Gólszerző:
Asensio (67.), E. Hazard (90+4.), ill. Fernando Reges (22.), Rakitic (78. – 11-esből)

Nagyon nem ment a Real Madridnak, a teljes védelmét sérülések miatt elvesztő címvédő pedig azzal a tudattal lépett pályára a bajnoki címre még mindig pályázó Sevilla ellen odahaza, hogy ha nyer, akkor a tabella élére ugrik. Karim Benzema szép gólt fejelt, de elvette azt jogosan a VAR, a védők ellenben nem jeleskedtek a fejelés tudományában egy vendégszöglet után, Fernando Reges pedig egy pimasz cselt is megengedett magának, mielőtt a kapuba lőtt.

Hajtott, rohamozott a Real, de Vinícius Júnior kihagyta a maga ordító helyzetét, mint ebben az idényben már annyiszor – ellenben a Luka Modricot váltó Marco Asensio első lehetőségét gólra váltotta.

A VAR a hajrá előtt is főszereplő volt, a 75. percben az volt a kérdés, ki rúg büntetőt, a Sevilla, a már a Bajnokok Ligájában sem remeklő Éder Militao kezezéséért, vagy a Real, mert Bono kapus feldöntötte a gólhelyzetben lévő Benzemát?

A villanybíró végül a vendégek javára döntött, Ivan Rakitic lába pedig nem remegett meg.

Nem úgy a csereként beálló Eden Hazard-é, aki nem tudta levenni az ötösön Benzema okos átadását, de a belga javította a hibáját, amikor a 94. percben jó érzékkel tette bele a lábát Toni Kroos lövésébe: 2–2-re végződött a rangadó, de a papírforma szerint nem sokra megy a Real a most megszerzett egyetlen ponttal.

Igaz, a papírformát a La Liga ezen idényében nem érdemes emlegetni…

A NÉGY BAJNOKESÉLYES HÁTRALÉVŐ MÉRKŐZÉSEI
Atlético Madrid (77 pont)Real Madrid (75 pont)FC Barcelona (75 pont)Sevilla (71 pont)
36. fordulóReal Sociedad (o)Granada (i)Levante (i)Valencia (o)
37. fordulóOsasuna (o)Athletic Bilbao (i)Celta Vigo (o)Villarreal (i)
38. fordulóValladolid (i)Villarreal (o)Eibar (i)Alavés (o)

Korábban
Getafe–Eibar 0–1 (Recio 89. – 11-esből)
Valencia–Valladolid 3–0 (M. Gómez 45+1., 48., Correia 89.)
Villarreal–Celta Vigo 2–4 (
Gómez 25., Moreno 87., ill.Mina 19., 34. – 11-esből, Mendez 45+3. – 11-esből, Solari 57.)
Kiállítva: Geronimo Rulli (Villareal, 45+4. – pályán kívül), Mario Gaspar (Villareal 45+7. – pályán kívül), Facundo Fereyra (Celta Vigo, 88.)
Real Sociedad–Elche 2–0 (Elustondo 72., Oyarzabal 90+2.)
Alavés–Levante 2–2 (Pere Pons 30., Joselu 87., ill. José Luis Morales 36., 42.)
Cádiz–Huesca 2–1 (Marcos Mauro 43., Gastón Silva 45+2. – öngól, ill. Rafa Mir 45+1.)
Athletic Bilbao–Osasuna 2–2 (Morcillo 1., Sancet 62., ill. Brasanac 12., Budimir 89.)

20. Eibar356111827–46–1929

La sangre fría de @ivanrakitic... #RealMadridSevillaFC#LaLigaSantander#HayQueVivirlapic.twitter.com/KSKZi93XS1

Rakitic előző 8 idegenbeli meccsén a Real ellen 7 kanadai pontot szerzett. Ma ő lett a Mérkőzés embere.

Előző hat madridi túráján csak egyszer kapott ki a Sevilla, és 2010 óta nyert sorozatban negyedszer is idegenben. Klubrekord.

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. perc MELLÉ, MELLÉ, Casemiro jobbal 21-ről, középről milliméterekkel teszi a bal alsó sarok mellé Nacho passzát.

90+4. perc Odroizola beadása nem az igazi, TONI KROOS azonban jobbal a kapu közepébe lő 23-ról, középről, a labdába beleért EDEN HAZARD is, ez csapta be a kapus. 2–2!

90. perc
Gutiérrez beadása Bonóé.

Hat perc a ráadás.

88. perc Luuk de Jong és Óliver Torres be, Rakitic és Ocampos le.

85. perc Nemanja Gudelj kap sárga lapot, nem adta oda a labdát egy szabadrúgáshoz Kroosnak.

83. perc Nemanja Gudelj és Óscar Rodríguez be, Suso és Jordán le.

82. perc Kettős csere lesz a Militao által meggyötört en-Nesziri ápolása után.

81. perc Benzema remek passzát Hazard nem tudja átvenni az ötös bal sarkán!

79. perc Eden Hazard be, Vinícius le.

78. PERC IVAN RAKITIC jobbal a bal alsóba lő, Courtois jobbra el. 1–2!

Militao már a BL-ben sem remekelt, most meg összehoz egy potya lehetőséget az ellenfélnek.

77. perc BÜNTETŐ A SEVILLÁNAK!

Szóval mindkét csapat készülhet a 11-es rúgására.

74. perc BÜNTETŐ! En-Nesziri nem mer lőni 17-ről, szerelik, Vinícius passzol Benzema elé, aki kapura tör, eldönti őt Benzema. De meglehet, Militao kezezése miatt a másik oldalon lesz büntető...

72. perc Benzema passzát a bal sarok felé rúgja meg Valverde, jobbal, de véd balra eldőlve Bono.

Asensio: gól 66 másodperccel a pályára lépést követően

67. PERC MARCO ASENSIO azonnal gólt lő, az ötös jobb sarka elől ballal félmagasan a bal sarokba teszi Kroos pazar passzát. 1–1!

66. perc Marco Asensio be, Modric le, Marcelót meg a 19 esztendős Miguel Gutiérrez váltja.

Ilyen brazil csatárokat lehet ma kapni 45 millió euróért.

65. perc Vinícius ezt is képes kihagyni, Modric emel Kroos elé, aki az ötös bal sarka elől középre passzol, a brazil a jobb lábával a balra rúgja a labdát.

62. perc Campos hétről Militaóba lő, Rakitic jobbal 17-ről a léc fölé emel, kicsit megijedt talán az odarepülő Casemirótól.

Suso

61. perc Vinícius bal oldali beadását Casemiro jobbal 17-ről, középről a jobb felső sarok mellé kanyarintja.

57. perc Kroos kornerét kifejeli Jordán, majd Costa ment fejjel Modric ívelését követően.

56. perc Gómeznek nem ment ma, Jusszef en-Nesziri váltja. Kroos és Modric beadása is a védőké.

56. perc Suso kap sárga lapot Vinícius jobb bokájának megtaposásáért.

52. perc Modric lő ballal középről, 22-ről kapura, Bono vetődve véd, és a léc fölé üti a labdát, felfelé. A szögletet kifejeli Carlos, a VAR kezezést vizsgál. Jordánnál? Carlosnál? De kirúgás.

47. perc A felfutó Acuna lő ballal a kapu mellé középtávolról.

46. PERC FOLYTATJUK!

A mai Nacho 155. bajnokija a Realban, Zidane is éppen ennyivel zárt. Nacho 31 éves, és 2011-ben mutatkozott be a La Ligában.

Raúl 13

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Gómez bal oldali szögletét nyolc méterről a kapushoz fejeli Koundé. VENDÉGZICCER!

A Sevilla utoljára 2008-ban nyert itt bajnokit, a Real utoljára 2008-ban védte meg a bajnoki címét.

41. perc Kroos passzát Casemiro jobbal nem sokkal teszi a jobb alsó mellé középről, 24 méterről. Bono vetődve biztosított.

A legtöbb kapott gól a bajnokságban a Sevillától:
328 Betis
273 Espanyol
272 Atlético Madrid
269 Valencia
262 Real Madrid

38. perc Bono szedi fel a labdát a 16-os vonaláról Vinícius elől.

A két csapat előző 31 meccsén nem született iksz, közben Lopetegui és Sanz telefonál egymásnak egy jót.

34. perc Kroos kornerét kifejeli Nacho elől Jordán, Marcelo beadása a kapusé.

31. perc Marcelo passzát Benzema ballal kapura szúrja a 16-os bal sarkáról, de véd Bono a jobb felső sarok előtt. Korner, egy kilátástalan Modric-beadással a végén.

Hat gól az előző három fordulóban

¡Fernando lleva TRES GOLES en las últimas seis jornadas de #LaLigaSantander! pic.twitter.com/0BTVAAIS4P

25. perc
A Marcelo indította Vinícius passzát Casemiro jobbal 21-ről kapura vágja, balra elmozdulva fogja a labdát Bono. Brazilos akció volt ez is.

Az előző 22 lövésből a ligában 21-et kivédett pedig Courtois.

22. PERC VEZET A SEVILLA, Navas jobb oldali beadását lefejeli Rakitic FERNANDO REGESNEK, aki az ötös jobb sarka elől jobbal a kapu túlsó alsó sarkába lő. Ballal, miután jobbal elfektette Casemirót, ilyen egy brazil szűrő Sevillában. 0–1!

21. perc Casemiro kap egy sárga lapot, nyújtott lábbal odalépett Jordánnak, majd hevesen reklamált.

Sorozatban 5. alkalommal nyerhet a Real a Sevilla ellen, előtte kétszer veszített ellene.

19. perc Suso jobbról középre tör, majd ballal 19-ről a léc fölé lő.

A lentebb említett 11-es sorozat közben átlegosan 3.4 gólt lőtt a Real.

15. perc Odriozola beadása Koundéé, Acuna visszaadja, Benzema beadja, Carlosé.

De mint kiderült, Odrizola lesről indult. Jó döntést hozott a VAR.

12. PERC VEZET A REAL MADRID? Odroizola elmegy a jobbon, mint fénykorában, jobbal szépen bead, KARIM BENZEMA meg a jobb alsó sarokba fejeli a labdát az ötös bal sarkáról, Koundé mellől.

11. perc Benzema a 16-oson belül, de szereli őt Jordán.

10. perc 74 százalékban a Sevilláé a labda.

A vendégmester Lopetegui eltiltott, volt a Real kapusa és edzője is. A Barcelona-nevelés Pablo Sanz helyettesíti, ő volt vele itt a Realban is a jobbkéz.

6. perc Odriozola szereli Gómezt Acuna passza után. Acuna beadását kifejeli Benzema a rövid sarok előtt. Acuna újabb beadása Marcelóé.

3. perc Benzema passzát nem lövi el 17-ről, kissé balról Vinícius, szép csele után szereli Navas. Öncél.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta pirosban.

Döntetlent 16 éve játszottak egymással...

A Sevilla, ha nyer, ismét bejelentkezik a bajnoki aranyért folyó harcba.

FORMA 1. 11. A Real Madrid előző 11 hazai bajnokiját mind megnyerte a Sevilla ellen, ez a rkeordja az andalúzok ellen.

Örülhet a Real Madrid, döntetlen lett a Barca–Atlético.

Ezen a névsoron Allegri is szerepel, akinek éppen nincs csapata, sőt, a Sky Sport Italia és az Il Tirreno szerint a Real már meg is egyezett a szerződésének sarokpontjairól Allegrivel!

Az átigazolási hírekben jártas újságíró, Fabrizio Romano szerint Zidane az idény végén fog dönteni a jövőjéről, most a hátralévő mérkőzésekre koncentrál. Ennek köszönhetően Florentino Pérez még várakozik, de van egy háromfős listája arról, hogy ki pótolhatná a francia edzőt.

Zidane-t hiába köti 2022 júniusáig szerződés a Real Madridhoz, a fizetése, valamint az ambíciói sem akadályozhatják meg abban, hogy visszatérjen Torinóba, amit a szurkolók is régóta szeretnének. A francia trénert már Massimiliano Allegri menesztését követően, a 2019–2020-as idényben szóba hozták a Juventussal, végül a torinói együttest Maurizio Sarri vette át.

Az Eintracht Frankfurt vezérkara szeretné, ha a Real Madrid legendája, Raúl (43) venné át a csapat irányítását. Állítólag már tárgyalások is elkezdődtek, de az idény vége előtt biztosan nem születik megállapodás. A jelenleg a Real Madrid utánpótlásában dolgozó szakember munkásságát körülbelül egy éve figyeli a német egyesület.

Egy kis örökmérleg: 168 találkozó, 92 realos és 48 sevillai sikerrel, 363, ill. 227 rúgott góllal.