La Liga: hosszú idő után újra nyert a Cádiz és a Valladolid

H. D., V. J.H. D., V. J.
2021.03.06. 20:32
Óscar Plano szerezte a Valladolid első gólját (Fotó: AFP, archív)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának szombati játéknapján a Real Valladolid a Getafét, az Elche a Sevillát győzte le 2–1-re, a Cádiz pedig 1–0-s sikert aratott az Eibar felett

Valladolid–Getafe 2–1

A Valladolid nyolcmérkőzéses bajnoki nyeretlenségi sorozatát szakította meg a Getafe ellen. A hazaiak hamar vezetést szereztek Óscar Plano révén, aki Fabian Orellana beadását fejelte a kapuba. A félidő felénél járva Són Weissmann egy kipattanót ugyancsak fejjel értékesített. A vendégek a szünet előtt nem sokkal szépítettek Jaime Mata megpattanó lövésével, de egyenlíteni már nem tudtak.

Elche–Sevilla 2–1

Hiába alakított ki sokkal több helyzetet a Sevilla az házigazda Elchénél, vereséget szenvedett. A hazaiak a második félidőben nem sokkal egymás után kétszer is betaláltak: először Fidel beadását követően Raúl Guti bombázott közelről a kapuba, majd Barragán jobb oldalról beívelt szabadrúgását követően Guido Carrillo fejesét Václik már csak a gólvonal mögül tudta kitornázni. A Sevilla ezután hiába rohamozott az egyenlítésért, erejéből csak a szépítésre futotta: Luuk de Jong egy bal oldalról érkező beívelést követően szintén fejesből szerzett gólt.

Cádiz–Eibar 1–0

Két rettenetes formában lévő csapat csapott össze: a találkozót megelőzően a Cádiz hét, az Eibar nyolc mérkőzés óta volt nyeretlen bajnokságban. Hiába uralták a vendégek szinte az egész mérkőzést, gólt egyedül a hazaiaknak sikerült szerezniük, amikor a szünet előtt nem sokkal Alfonso Espino hosszú beívelését Álvaro Negredo a kapufa érintésével a kapuba fejelte.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ
(Óscar Plano 14., Weissman 24., ill. Jaime Mata 37.)
Elche–Sevilla 2–1 (Guti 70., G. Carrillo 77., ill. L. de Jong 90.)
(Negredo 40.)

Később
21.00:Osasuna–Barcelona (Tv:Spíler2)élőben az NSO-n!

Vasárnap játsszák
14.00:Huesca–Celta Vigo (Tv:Spíler2)
16.15:Atlético Madrid–Real Madrid (Tv:Spíler2)
18.30:Real Sociedad–Levante (Tv:Spíler2)
21.00:Athletic Bilbao–Granada (Tv:Spíler2)

Pénteken játszották
Valencia–Villarreal 2–1(Soler 86. – 11-esből, Guedes 90+2., ill. Gerard Moreno 40. – 11-esből)

1. Atlético Madrid 24 18 4 2 47–16 +31 58
2. Barcelona 25 16 5 4 55–22 +33 53
3. Real Madrid 25 16 5 4 43–20 +23 53
4. Sevilla 25 15 3 7 35–20 +15 48
5. Real Sociedad 25 11 9 5 42–21 +21 42
6. Betis 25 12 3 10 33–38 –5 39
7. Villarreal 26 8 13 5 34–29 +5 37
8. Granada 25 9 6 10 31–42 –11 33