A La Liga 16. fordulójában az Eibar 1–1-et játszott a Barcelona otthonában, a baszk kiscsapat most először szerzett pontot a Camp Nouban.

16. FORDULÓ
FC Barcelona–Eibar 1–1 (0–0)

Barcelona,
Camp Nou,zárt kapuk mögött. V:Rojas
Barcelona:Ter Stegen – Lenglet (Busquets, 81.), Aráujo, Mingueza – Dest (O. Dembélé, a szünetben), Pjanic (Coutinho, 66.), F. de Jong, Júnior Firpo – Pedri (Puig, 88.), Griezmann (Trincao, 66.) – Braithwaite.Vezetőedző:Ronald Koeman
Eibar:Dmitrovics – Bigas, E. Burgos ( P. Oliveira, 73.), R. Soares, Pozo – Pape Diop (Cubero, 90+3.), S. Álvarez – Edu Exposíto, Inui, Kadzior (Recio, 81.) – Kike García (Muto, 73.).Vezetőedző:José Luis Mendilibar
Gólszerző:O. Dembélé (67.), ill. Kike García (58.)

A kisebb sérüléssel bajlódó, az Eibarnak korábban húsz gólt vágó Lionel Messi nélkül lépett pályára a Barcelona, a Pedri, Antoine Griezmann, Marton Braithwaite hármassal támadva. A dán ék volt vita nélkül az első félidő főszereplője – de nem hőse, ugyanis kihagyott egy büntetőt, majd lesről vágta a kapuba Júnior Firpo szép beadását.

Bátran támadott a baszk kiscsapat, egy alkalommal izgulhatott is a Barca, amelyet csak a VAR mentett meg a büntetőtől, a fordulás pedig már semmi sem: a büntetőt kiharcoló Ronald Araújo hibáját Kike García góllal használta ki.

A támadó nemrég a Real Madridnak is betalált, a mostani gólja előtt a félidőben csereként beálló Ousmane Dembélé és Frenkie de Jong is kihagyott egy-egy helyzetet.

Ronald Koeman beküldte Philippe Coutinhót és Trincaót, és jött gyorsan a gól is, Firpo újabb remek átadását Ousmane Dembélé okosan lőtte a kapuba. Braithwaite kihagyott egy ziccert és egy kisebb helyzetet is, Koeman a hajrában a pályára vezényelte egyik középső védője helyére Sergio Busquetset, és a rutinos olvasók már ki is találták ennyiből, hogy mi lesz annak a csapatnak a sorsa, amelyik egy szűrőt vet be jobb híján játékot szervezni a végjátékra.

Igaz, a két keret közötti különbséget jól mutatja, hogy Pedri és Trincao is gólt lőhetett volna egy-egy remek egyéni megmozdulást követően, de rosszul céloztak mindketten az ötös előteréből – a lelátón helyet foglaló Messi is szomorúan csóválta a fejét a lefújás után. Nem ment nélküle a Barcának, az Eibar először szerzett itt pontot.1–1

Korábban
Sevilla–Villarreal 2–0 (L. Ocampos 8. – 11-esből, en-Nesziri 53.)

Később
21.30:Cádiz–Valladolid (Tv:Spíler2)
21.30:Levante–Betis (Tv:Spíler2)
Szerdán
17.00: Granada–Valencia (Tv: Spíler2)
19.15: Atlético Madrid–Getafe (Tv: Spíler2)
19.15: Celta Vigo–Huesca
21.30: Elche–Real Madrid (Tv: Spíler2)
Csütörtökön
14.00: Athletic Bilbao–Real Sociedad (Tv: Spíler2)

391 Migueli

Az Eibar idén 39 meccséből 11-et megnyert, 16-szor kikapott, 38 gólt lőtt (hetet Kike García), 48-at kapott.

Kike García lett a meccs legjobbja

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Dembélé beadását elkapja Dmitrovics, Araújo ellöki, ápolás, Ráadásul les volt, sok hűhő...

90+3. perc Sergio Cubero be, Diop le még, szűrőcsere.

Coutinho közben lekocog a gyepről, Koeman testbeszéde nem mutat sok optimizmust.

90+1. perc MELLÉ! Trincao három remek csel után hétről a jobb alsó mellé lő!

Három perc a ráadás.

90. perc Recio letalpalja Dembélét, de megússza a kiállítást. Coutinho is kapott egy rúgást, sántikál, majd leül a gyepre. Nem is, egy gyors irányváltásba sérült bele!

88. perc Pedri le, Riqui Puig be.

87. perc Recio blokkolja bevetődve Minguesa jobblábas, 16 méteres lövését!

86. perc A De Jong futtatta Trincao balról jövő emelését jobbal a léc fölé vágja jobbal Pedri. ZICCER!

85. perc Edú veszélyes bal oldali beadását kirúgja az ötösről Araújo.

Inui 2017 májusában duplázott ebben a stadionban.

83. perc José Recio hamar játékba jön, felrúgja De Jongot. Sárga lap.

81. perc José Recio be, Kadzior le, Lenglet is lemegy, Sergio Busquets váltja.

81. perc Firpo bal oldali beadását Bigas mellől ballal a bal alsó mellé vágja, nyolc méterről.

80. perc
Coutinho megindulna, Álvarez és Diop azonnal nekiugrik.

78. perc Lenglet a léc fölé fejeli 10-ről Coutinho jobb oldali szögletét.

Idegenbeli hősök: az Eibar most először kaphat ki két egymást követő idegenbeli meccsen az idényben!

A Barca az előző négy meccsén veretlen maradt (három sikerrel), ez a rekordja Koeman alatt.

74. perc Sergio Álvarez kap sárga lapot. Pedrit rántotta vissza.

73. perc Kike le, Muto Josinori be, ékcsere. Burgos meg vérig van sértve, de lemegy, Paulo Oliveira áll be a helyére a védelem közepébe.

71. perc Mellé, Dembélé jobb oldali beadását Dmitrovics ráüti Braithwaite hasára, a labda onnan a bal alsó mellé pattan!

67. PERC ITT IS A GÓL, Coutinho passzol Firpóhoz, aki balról ballal középre ad, OUSMANE DEMBÉLÉ meg jobbal az ötös jobb sarka elől okosan, higgadtan a kapu túlsó alsó sarkába lő. 1–1!

66. perc Philippe Coutinho be, Pjanic le, Griezmannt Trincao váltja.

64. perc Kike jobblábas, 23 méteres lövését fejjel menti Araújo, a 21 éves uruguayi védő.

1 győzelem, 3 döntetlen és 4 vereség: ez a mérlege a szezonban a Barcának, ha hátrányba kerül.

58. PERC VEZET AZ EIBAR! Araújót szereli KIKE GARCÍA, majd ballal a kapu közepébe lő 15-ről, kissé balról, Ter Stegen mellett. 0–1!

És itt is a büntetés!

56. perc NINCS BENT! Pedri balról jobbal remekül teker Dembélé elől, aki 11-ről, középről Dmitrovics jobb lábába lő, a kipattanót De Jong jobbal 17-ről meg gyatrán feladja a kapusnak!

54. perc Kadzior ballábas, 28 méteres szabadrúgása kapuscsemege.

52. perc Griezmann lő ballal a bal alsó felé 18-ról, kissé balról, de vetődve fogja a labdát a kapus!

49. perc Dembélé lő ballal a jobb sarok mellé félmagasan, nem sokkal, majd a szélső passzát Pjanic ballal 21-ről méterrel vágja kapásból a bal felső sarok mellé.

48. perc Kadzior ballábas, 20 méteres lövését Pjanic blokkolja.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Ousamane Dembélé be, Dest le a hazaiaknál.

Nem kizárt persze, hogy az ügynök így szeretné az újságok címlapjára tenni ügyfelét, hogy aztán egy picit több pénzért árulhassa őt az átigazolási időszakban.

Az már más kérdés, hogy egy Mustafi-kaliberű játékos mennyire illene az FC Barcelona védelmébe…

Az Arsenal 28 éves német védőjének 2021 nyarán jár le a szerződése Londonban, de mivel jelenleg szinte egyáltalán nem játszik az „ágyúsoknál”, nem lenne furcsa, ha januárban „pénzzé tenné” a 20-szoros német válogatott védőjét a csapat.

Ligarekord a 3 elpuskázott 11-es az idényben, a Fradi ellen bezzeg bement!

Egészen furcsa és gyanúsan őszinte kijelentést tett Emre Öztürk játékosügynök, aki állítja, a jelenleg az Arsenalban futballozó Shkodran Mustafi átigazolásáról tárgyal Barcelonában. Az ügynök váratlanul őszintén elárulta, Skhodran Mustafi a téma a katalánoknál.

„Cristiano Ronaldo napjaink legjobb futballistája. Azt gondolom, azért egyeduralkodó, mert kiegyensúlyozottabb teljesítmény nyújt, mint Messi, akiről azért szintén nem szabad megfeledkezni, de ő nem valódi csatár” – mondta Pelé.

Amikor arról kérdezték, ki minden idők legjobbja, nem hezitált sokat, magát tette első helyre.

„Nagyon nehéz erre a kérdésre válaszolni. Ott van Zico, Ronaldinho és Ronaldo. Európában Beckenbauer és Johan Cruyff is nagyszerű volt. Nem az én hibám, de azt hiszem, én voltam a legnagyszerűbb mind közül” – tette hozzá a brazil.

Minden idők egyik legnagyobb futballistája, Pelé elmondta véleményét, miszerint Cristiano Ronaldo napjainkban jobb labdarúgó Lionel Messinél, a Barcelona argentin világklasszisánál. A legendás csatár ugyanakkor nem árult zsákbamacskát, egyértelműen úgy véli, ő minden idők legnagyszerűbb futballistája.

Nyilvános viszály, dulakodás a vezetőségben és egy hosszúra nyúlt igazolás: ezek az események kis híján polgárháborút robbantottak ki a Barcelonában, és nincs kizárva, hogy a legfőbb oka a történéseknek a világtörténelem egyik legnagyobb labdarúgója. A FourFourTwo utánanézett, mi lehet Lionel Messi gondja Katalóniában.

E párharc legjobb góllövői
Lionel Messi 20
Luis Suárez 10
Denis Suárez 2
Neymar 2
Inui Takasi 2

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Dest jobb oldali beadása kapuscsemege.

45+3.perc Soares már jobban van, ballal 13-ról a léc fölé lő, kissé balról.

45. perc Négy perc a ráadás, Kadzior kornerét De Jong a jobb sarok mellé menti. A lengyel következő beadását rosszul éri el fejjel Burgos, majd fejjel Álvarez. Ter Stegen a nevető negyedik.

44. perc Firpo elfejelte a labdát Pozo elől, szabadrúgás az ütközés végeredménye, meglepő módon.

A Barca utóbbi 16 hazai meccsén 15-ször nyert a baszk csapatok ellen, 2016-ban az Alavés kettő egyre nyert itt.

42. perc Firpo beadását Griezmann ballal 17-ről a bal alsó mellé teszi, állítgatás és pontos célzás nélkül.

Hat egy és öt nulla, két rekordvereségét a La Ligában itt szenvedte el az Eibar. A szünetig iksszel csak kétszer húzták ki a baszkok a katalánok ellen.

37. perc Sehol sem, ez a döntés, csak pici érintés volt ezek szerint.

35. perc Kike kiharcol egy szabadrúgást, Kadzior ballal 28-ról kapura lő, kiüti a labdát Ter Stegen, középre, de kisegíti Minguesa. VAR, Lenglet felöklelte a 16-os vonalán Inuit. Ez szabálytalan, de kint vagy bent, ez a nagy VAR-kérdés.

32. perc Pedri bal oldali beadásáról éppen csak lemarad a bevetődő Braithwaite!

30. perc Kadzior ballábas, 22 méteres lövését blokkolja Minguesa.

27. perc Bizony, les.

25. PERC MARTIN BRAITHWAITE javít, a Pedri indította Firpo bal oldali beadását jobbal a bal alsóba teszi nyolcról, középről. De szerintünk les lesz, a jobb lába előrébb volt egy kameraállás szerint.

Érdekes, a Barca előző 5 büntetőjéből 2 ment csak be.

22. perc Pjanic beadását Araújo hétről kapura fejeli, de csemege Dmitrovicsnak, az Újpest egykori kapusának.

A Barcelona mind a hat meccsét megnyerte odahaza az Eibar ellen, mindig legalább három gólt lőve, az utóbbi két meccsen gólt sem kapva.

21. perc Dest megvillan, kétszer is, de csak egy szöglet kiharcolásáig jut. Soares a férfiasságával mentett, részvétünk! Ápolás, jogos, abszolúte. Hideg vízzel gyógyítják, a sebeket is összehúzzák ugyebár. Ha előkerül a fagyasztó, el fogunk fordulni.

16. perc A lengyel beadását kifejeli Lenglet, a beadását meg Araújo.

A Barca megnyerte összecsapásai 92 százalékát a kiscsapat ellen, ez ligarekordja a vele legalább 5 párharcig eljutó csapatokat számolva.

15. perc Most kijön a szorításból az Eibar, de pontatlan Kadzior bal oldali szöglete. Szép vendégtámadás, Dest szereli harcosan Kadziort.

11. perc A beadást nem éri el fejjel Kike, aztán ballal a jobb alsó mellé lő 13-ról, középről, gyatrán. A sértett adott be jobbról, ballal.

10. perc Firpo odarúg nyújtott lábbal Kadziornak, szabadrúgás.

8. PERC MARTIN BRAITHWAITE jobbal a jobb alsó mellé lő, de Dmitrovics egyébként is rajta volt. Bár aligha érte volna el, a lassítások alapján.

VAR, nyilván. És nem meglepő módon 11-es következik.

5. perc Pjanic kornere három ember előtt is elcsusszan, Araújo a földön marad, Dest beadását kifejeli aztán Burgos. Megjegyezzük, Bigas hatalmasat rúgott védő kollégája lábába.

4. perc Griezmann emelését Firpo egy védőbe vágja ballal az ötös bal sarka elől.

Jelentjük, Messi ott ül a lelátón.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek kék-fehér mezben és fehér nadrágban.

Barcelonában ez lesz a hetedik élvonalbeli összecsapásuk, 2014-től kezdve az Eibar mindegyiken alulmaradt. A négy forduló óta veretlen katalánok hazai mérlege 5–2–1, a Sevillával és a Valenciával ikszeltek, míg az el Clásicón a Real Madrid elvitte tőlük a három pontot. Legutóbbi meccsükön, karácsony előtt a Valladolid vendégeként jártak teljes sikerrel. A négy bajnoki óta nyeretlen baszk kiscsapat idegenbeli mutatója pozitív, 3–2–2, a Valladolidnál, a Sevillánál és a Betisnél győzött. Az ünnepek előtt az Alavésnél veszített. Barcelona–Eibar 2017–2018: 6–1, 2–0, 2018–2019: 3–0, 2–2, 2019–2020: 5–0, 3–2.

Egy kis örökmérleg: 12 találkozó, 11 Barca-siker és egy iksz, 41, ill. 6 rúgott góllal.

Eltiltott: Jordi Alba.

A hazaiaktól Lionel Messi, Sergi Roberto, Gerard Piqué és Ansu Fati sérült, a vendégektől Anaitz Arbilla, Roberto Correa, Kévin Rodrigues, Enrich, Bryan Gil és José Ángel maródi.

„Értékelem, amit Leo mondott – mondta Ronald Koeman, aki dicsérte Messi komolyságát és higgadtságát. – Ez egy átmeneti év, rengeteg a változás most. Természetesen ő központi szerepet tölt be a csapatban."

Arra a kérdésre, hogy Mauricio Pochettinót hamarosan kinevezhetik a PSG élére, és hogy ez milyen hatással lehet Messi távozására, a holland tréner kitérő választ adott.

„Két hónap múlva mérkőzünk meg egymással, így most most nem aggódom emiatt – magyarázta. – Nem hiszem, hogy egy edző vagy egy ország alapján dönt majd Messi a jövőjéről. Ezeket a döntéseket a családjával kell meghoznia, és nem gondolom, hogy egy edző befolyásolhatja a sorsát."

Ronald Koeman, az FC Barcelona vezetőedzője elmondta, értékeli a hatszoros aranylabdás szavait.

„Mindig is azt mondtam, hogy szeretném megtapasztalni, milyen az élet és a bajnokság az Egyesült Államokban, nem tudom, megtörténik-e, de ha igen, ez nem mostanában lesz. Nem tudom, végül elmegyek-e vagy nem, ám ha igen, akkor a lehető legjobb körülmények között szeretném ezt tenni. Ha távozok, szeretnék később is Barcelonában élni, szeretnék visszatérni valamilyen szerepkörben a klubhoz. Nem tudom, milyen szerepkörben, nem edzőként, de valami futballal kapcsolatos pozícióban, például sportigazgatóként. ”

„Egyelőre nem tárgyalok más klubokkal. Semmi sem biztos addig, amíg véget nem ér az idény. Várok a szezon végéig és júniusban döntök. Arra koncentrálok, hogy trófeákat nyerjek, nem másra. Tudom, hogy sokan vannak, akik még mindig szeretnek, és azt akarják, hogy maradjak. Azt is tudom, hogy a történtek után van, aki már nem így érez. Egyelőre nem lenne jó azon gondolkodnom, mi lesz az idény végén, hiszen még én sem tudom a választ.”

A 33 éves sztár jövője így még mindig a levegőben lóg, mivel 2021 nyarán lejár a szerződése. Sokan számítottak arra, hogy az új év első napjaiban Messi tárgyalni kezd más klubokkal, hiszen erre néhány napon belül hivatalosan is lehetősége lenne – a PSG-vel és a Manchester Cityvel is szóba hozták, hogy csak két nevet említsünk. A hatszoros aranylabdás azonban egyelőre nyugalomra inti a jövője felől érdeklődőket.

„Nagyon sokszor jeleztem az elnöknek a távozási szándékomat. A burofax ennek egy hivatalos megerősítése volt csupán – magyarázta, majd azt is elárulta, miért maradt végül. – Tudtam, hogy ha bíróságra megyek, nyerek. Ezt nemcsak egy, hanem több ügyvéd is megerősítette nekem. De nem akartam így elmenni.”

„Nem szeretném elkötelezni magam egyik elnökjelölt mellett sem. Iszonyú nehéz helyzetben veszi majd át a klub irányítását. Bárki is nyerjen, remélem, hogy jól csinálja a dolgát, és visszavezeti a klubot oda, ahová való. Nagyon nehéz lesz például minőségi játékosokat hozni, mert nincs pénz. Neymar visszaszerzése is bonyolult ügy. Mégis hogyan fizeted ki a PSG-t? Az új elnöknek nagy intelligenciára és szervezőkészségre lesz szüksége.”

Messi a nagy előd, Diego Maradona emléke előtt tiszteleg (Fotó: AFP)

„Most egészen jól vagyok, az idény elején még eléggé szenvedtem. Van kedvem küzdeni mindazért, ami előttünk áll. A jelenlegi egy elég komplikált szituáció a klub életében, minden nehézkes, ami a Barcelonát körülveszi. A klub igazán rossz, nagyon rossz helyzetben van, és nagyon nehezen tud majd visszatérni oda, ahol volt.”

A La Sexta nevű televíziós csatornán vasárnap este teljes hosszában adásba került a Lionel Messivel készült mélyinterjú, amely során Jordi Évole faggatta a hatszoros aranylabdást. A beszélgetés során szóba került a közelmúlt és az, hogy Messi vajon tényleg elhagyja-e a klubot, de a Barcelona klasszisa mesélt arról is, hogy mit tervez pályafutása után.

A Barcelona kedden 3–0-ra győzött a Real Valladolid vendégeként, a harmadik gólt Messi szerezte, aki ezzel megdöntötte a legendás Pelé egyetlen klub színeiben elért gólok számában felállított rekordját. Az argentin 644. találatát szerezte a Barcelona mezében.

A katalán klub hivatalos indoklása szerint egyébként Messi kisebb bokasérüléssel bajlódik, ezért hagyja ki az Eibar elleni találkozót.

A 33 éves csatár és családja szerdán magánrepülővel hazautazott Argentínába, hogy szülővárosában, Rosarióban töltsék a karácsonyt. Az eredeti tervek szerint a futballsztár vasárnap visszatért volna a katalánokhoz, hogy hétfőn újra edzésbe álljon, de a Barca hozzájárult, hogy csak a keddi, Eibar elleni bajnoki után csatlakozzon a kerethez. Így a csapatkapitány következő meccse jövő vasárnap esedékes a sereghajtó Huesca otthonában.

Klubja engedélyével meghosszabbította szabadságát Lionel Messi, a Barcelona hatszoros aranylabdás labdarúgója.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BARCELONA–EIBAR LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!