Nem adják az álmaikat: ismét győzött Bilbaóban a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.05.16. 18:25
Benzema: a lábam? Ott se volt! (Fotó: AFP)
A La Liga 37. fordulójában a Real Madrid Nacho góljával nyerni tudott az Athletic Bilbao otthonában, de mivel az éllovas Atlético Madrid is három pontot szerzett, a bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban dől el.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Real Madrid 0–1 (0–0)
Bilbao,
San Mamés, zárt kapuk mögött. V: Matéu Lahoz
Bilbao:
Unai Simón – Ó. De Marcos, Yeray Álvarez, Inigo Martínez, Balenziaga – Berenguer, Dani García (Vesga, 65.), Vencedor (Ibai Gómez, 73.), Morcillo (Raúl García, 65.) – Inaki Williams (Villalibre, 65.), Sancet (Unai López, 72.). Vezetőedző: Marcelino
Real Madrid:
Courtois – Odriozola, Militao, Nacho, Miguel Gutiérrez – F. Valverde, Casemiro, Modric – Rodrygo (E. Hazard, 77.), Benzema, Vinícius Júnior (Asensio, 60.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző:
Nacho (70.)
Kiállítva: Raúl García (89.)

Ha nem botladozik olyan látványosan ebben az idényben a Real Madrid, mint ahogyan azt tette, akkor most friss címvédőként érkezett volna Bilbaóba, oda, ahol mostanában rendre győzni tudott; ráadásul a La Ligában még egyetlen csapat sem verte meg olyan sokszor az Athleticet, mint a Real, Bilbaóban pedig különösen nem. Ehhez képest az egész első félidőben egyetlen egy helyzete sem volt a Realnak, igaz, ha a sérültek és betegek, karanténosok helyett véletlenül Raúlt hozzák fel a tartalékoktól, és ő játszik Karim Benzema mellett, nem pedig a Vinícius Júnior, Rodrygo páros, akkor biztosan jobban járnak...

Nem találta el a kaput a Bilbao sem, amelyet egy alkalommal a VAR mentett meg a büntetőtő, majd a szünet után Joan Morcillo hagyott ki egy kisebb helyzetet. Casemiro hétméteres fejese a lécen csattant, jelezve, ez nem a Real sikeridénye, előtte Luka Modric lövését kézzel blokkolta Álex Berenguer, de a VAR szerint nem ért büntetőt az eset.

Amikor már nagy nagyon szomorúak voltak a Real-hívek, váratlanul rájuk mosolygott a szerencse, mert a VAR elvett egy gólt az Atléticótól, Casemiro beadása meg szó szerint bepattant a hazai kapuba a jókor jó helyen álldogáló Nachóról.

Nem sokra rá vezetést szerzett az Osasuna az Atlético ellen, és amikor Mikel Vesga közelről nem sokkal fejelt Thibaut Courtois kapuja mellé, egyenlített a fordulónak az élről nekivágó másik madridi csapat.

Amely végül a győzelmet is megszerezte, amíg itt kiállt Raúl García – a bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban dől el.0–1

Nacho a mérkőzés embere.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Vezet a Celta a Barcelona ellen, de Luis Suárez, ki más, megnyeri az Atléticónak a bajnoki címet? Alighanem.

90+1. perc Federico Valverde kap sárga lapot.

Három perc a ráadás.

García: 39 meccs a Real ellen, 4 góllal és 3 gólpasszal, 18 sárga lappal és 1 piros lappal.

89. PERC PIROS LAP RAÚL GARCÍÁNAK! Megszokhattuk volna...Volt már sárga lapja, de odaszólt valamit Lahoznak, és azonnal mehetett is le. Az üres stadion átka, mert voltak vagy 20 méternyire egymástól.

85. perc García nagyot rúg Modricba, megússza.

De még mindig az élen a Real

Újabb gól az Atlético-meccsen, de most tényleg. Egy egy!

83. perc Gómez ívelése Courtois-é, majd Vesga fejel az ötösről, hét méterről nem sokkal a jobb sarok mellé, félmagasan. A KAPUS NEM ÉRTE VOLNA EL, hiába homorított hatalmasat. Nacho kap aztán sárga lapot utólag.

80. perc Itt meg Inigo Martínez kap sárga lapot reklamálásért. Raúl García meg odarúgott Casemirónak, ez is sárga lap.

Most takarja el a monitort picit az AM-drukkerhad. Vezet az Osasuna... Sok helyen még 1–1 áll, a meg nem adott Szavics-gól miatt.

77. perc Eden Hazard be, Rodrygo le.

Nacho idénybeli első gólja.

76. perc FÖLÉ, fölé, Gómez ad be balról jobb külsővel, Villalibre jobbal hatról, kissé jobbról a léc fölé lő.

75. perc Villalibre 17-ről Odriozolába lő.

A Real a 17. bajnokiján maradhat veretlen sorozatban. Rekord lehet a Zidane-érában.

72. perc Kettős hazai csere: Ibai Gómez be, Vencedor le, Sancet le, Unai López be.

70. perc Bizony nem, akart, de nem ért oda ballal.

Szerintünk nem...

68. PERC ITT A GÓL, Balenziaga nem figyel, az ötös jobb sarka elől keményen középre ad Casemiro, NACHO meg jobb térddel három méterről az üres kapu jobb alsó sarkába pöcköli a labdát. De beleért a lesen lévő Benzema? A VAR megmondja.

64. perc Hármas hazai csere: Asier Villalibre letette a trombitát, beáll, Raúl García és Mikel Vesga is, Dani García, Morcillo és Williams le.

Marcelinóval most először kaphat ki kétszer egymás után a Bilbao.

Erős idegzetűeknek: az Atlético betalált... Örömünnep, majd szomorkodás ugyanott, mert les.

61. perc LÉC, Modric bal oldali szögletét Casemiro tízről a lécre fejeli. Martínez mellől. Kontra, Williams beadását menti az ötösön Odroizola. Benza, meg tízről Martínezbe lő.

60. perc Vinícius lemegy, így máris erősödött a Real, pláne úgy, hogy Marco Asensio még be is áll helyette – mondják a gonosz drukkerek.

57. perc Modric jobbal 22-ről a jobb alsóba lőne, de véd Simón, a korner után közelebbről, 12-ről, kissé balról jobbal a védőkbe lő. Balenziaga kezezett, de kicsire nem ad ma a VAR!

65 százalékban a Realé a labda, 200 passz itt, 390 ott.

Közben a Sevilla jelezte, köszöni szépen, nem kér a bajnoki címből, örül a Villarreal.

54. perc Vinícius jobbal 14-ről, kissé balról a túlsó felső mellé emel, majd kiharcol egy kornert nem sokra rá. Modric beadása Berengueré.

50. perc Sancet passzát Morcillo az ötös bal sarka elől Morcillo a léc alá vágná, de véd Courtois.

A Bilbao a góljai 38 százalékát fejesből kapita, a Real meg 16 gólt fejelt, idényrekord mindkettő.

47. perc FÖLÉ, Modric jobb oldali kornerét Militao hatról a léc fölé fejeli, jó egy méternyivel!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Real Madrid előző 15 itteni bajnokijából 10-et megnyert, az előző 13-ból előtte csak kettőt.

FORRÁS: Weltfussball

Zidane először 2016 januárja és 2018 májusa között irányította a Realt, amellyel ekkor három Bajnokok Ligája-győzelmet és egy bajnoki címet szerzett. Tíz hónappal későbbi, 2019. márciusi visszatérése óta - tavaly nyáron - újra megnyerte a La Ligát.

Ha Zidane valóban távozik, nehéz lesz őt pótolnia a Realnak. A Marca szerint a klub korábbi legendás játékosának, Raúlnak van a legjobb esélye, de Massimiliano Allegri és Joachim Löw is a jelöltek között szerepel. Zidane-t pedig a Juventus várná tárt karokkal.

#LaLigaSantanderpic.twitter.com/Xf6PFyXxdj

Zidane eddig 11 trófeát nyert a Real Madriddal, és a La Liga utolsó két fordulójának eredményeitől függően akár meglehet még a 12. is. Csak Miguel Munoz hozott több dicsőséget a klubnak, vele 14 trófeát gyűjtött be a csapat.

Zinédine Zidane csapata azonban az elmúlt hetekben több értékes pontot is elhullajtott, az önbizalma így nem tökéletes a bilbaói csata előtt. Ráadásul a közelmúltban (2017, 2018) kétszer is csak remire futotta ez erejéből a San Mamés Stadionban. Szerencséjére az Athletic Bilbao sem sziporkázott az előző fordulókban, de otthonában (8–6–4) továbbra is szívós ellenfél.
Athletic Bilbao–Real Madrid 2018–2019: 1–1, 0–3, 2019–2020: 0–1, 0–0, 2020–2021: 1–3, (Szuperkupa): 2–1

A spanyol bajnokság előző tizenhat kiírásából tizenötöt a Barcelona (tízszer) és a Real Madrid (ötször) nyert meg, a sormintát az Atlético Madrid törte meg 2014-ben. Arra legutóbb 2004-ben volt példa, hogy ne ezen három csapat közül kerüljön ki az aranyérmes, akkor a Valencia végzett az élen.

Raúl 12

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc Itt meg Berenguer ballal 31-ről nem sokkal lő egy középről járó szabadrúgást a bal alsó mellé.

39. perc
Valverde passzával Vinícius megindul, Simón kivetődik, és övé a kipattanó is.

Barcelonában zajlik az élet!

Simón játékjoga 60 millió, ő hétszeres válogatott.

Micsoda duó, Álvarez játékjoga 20 millió eurót ér, a válogatottban csak kerettag, Martínezé 25 millió, ő 15-szörös válogatott.

37. perc Modric jobb oldali beadása éppen csak magas Benzemának az ötösön, Vinícius bal oldali beadása pontosan megtalálja Álvarez fejét.

35. perc Rodrygo megindul a jobbon, kicselezi Balenziagát, majd saját magát, az alapvonalon túlra. Kirúgás.

34. perc Két perc alatt öt beadást is ment a hazai védelem. Az ötödiket fejjel a csatár Sancet.

30. perc Benzema és Álvarez összerúg, ápolás.

ÓMEN. Az előző 22 bajnokijából az Athletic csak egyszer nyert a Real ellen, még 2015 tavaszán, a két kispadon Ernesto Valverde és Carlo Ancelotti ült. Volt azért öt iksz is.

28. perc BÜNTETŐ? Morcillo kezezett.... de tovább. Könyök. Odroizola jobb oldali kornerét meg 10-ről rosszul találja el fejjel Benzema.

26. perc Modric emel középre a 16-os bal sarka elől jobbal, kivetődik Simón.

25. perc Szép támadás, Valverde, Benzema, de elcsúszik a 16-oson Vinícius.

Még egy kis Herrerín

23. perc Morcillo ad be balról ballal szépen, de ment fejjel Gutiérrez Williams elől.

A Villarrealnak három mérkőzése maradt ebben az idényben. A Sevilla, a Real Madrid és a Manchester United elleni párharcok fogják eldönteni, melyik nemzetközi kupában indul majd legközelebb az együttes – ha indul.

20. perc García nagyon nem figyel, de Vinícius ballal balról Álvareznek ad be, az ötösre.

18. perc Vinícius megvillan a jobban, de Berenguer szereli végül nagy nehezen.

A Madrid összesen 384 gólt vágott a Bilbaónak, átlagosan kettőnél is többet.

14. perc Berenguer jobb oldali beadása Courtois-é, Rodrygo megindul a kidobással, a felezőnél ellöki Álex Berenguer, sárga lap.

A Madrid 92-szer megverte a Bilbaót, ez La Liga-rekord, itt Bilbaóban 32-szer, ez is rekord.

12. perc Vinícius jobbal az ötös bal sarka elől Martínezhez passzol. Na, ezzel mindenkit meglepett, az szentigaz! Ennyi erővel felhozhatták volna a helyére a tartalékból Raúlt...

11. perc Odriozola beadását az ötös jobb sarka elől ellőhetné Vinícius, de visszahúzza a lábát.

6. perc Szépen megy el a balon Gutiérrez, ballal bead, Vinícius meg nem mer lőni jobbal 12-ről, kissé jobbról.

4. perc Casemiro eladja a labdát a 16-osán, de visszaszerzi azt Morcillo rossz passza után, majd indítja Viníciust... kirúgás.

2. perc Williams elől ment fejjel Benzema egy bal oldali beadás után, Williams kétszer is megtaposta előtte Casemirót, ápolás.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Elbúcsúzik Iago Herrerín a Bilbaótól, visszavonult.

Egy kis örökmérleg: 201 találkozó, 62 bilbaói és 102 madridi sikerrel, 267, ill. 384 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Peru Nolaskoain sérült, a vendégektől Raphaël Varane, Marvin Park, Toni Kroos, Sergio Ramos, Daniel Carvajal, Ferland Mendy és Lucas Vázquez maródi.

(74 pont)

37. fordulóOsasuna (o)Athletic Bilbao (i)Celta Vigo (o)Villarreal (i)
38. fordulóValladolid (i)Villarreal (o)Eibar (i)Alavés (o)

„Vannak idők, amikor ott kell lenned, és vannak, amikor mindenki érdekében távoznod kell” – hangzott egy sejtelmes megjegyzés Zidane-tól a Bilbao elleni meccset megelőző sajtótájékoztatón. Az idézett mondat a fejlemények tükrében már jobban érthetővé válik.

Zidane állítólag elmondta, nehéz döntést kellett meghoznia, sokat gondolkodott rajta, de az elhatározása végleges. Úgy látja, az ő ideje véget ért a Real Madridnál, ezért elérkezett a pillanat a távozására. A francia szakember másodszor hagyhatja el a királyiakat, igaz, ez alkalommal kevésbé lenne meglepő a lépése, mint 2018-ban.

Az Onda Cero úgy tudja, hogy a Chelsea-vel szembeni Bajnokok Ligája-búcsú után és a Sevilla elleni bajnoki rangadó előtt beszélt a játékosaival Zidane, ezért kezdődött később az aznapi sajtótájékoztató. A Marca információja szerint is a Sevilla elleni bajnoki előtti napon, május 8-án került sor a vezetőedző bejelentésére.

Egybehangzó spanyol sajtóhírek szerint Zinédine Zidane már közölte a Real Madrid első csapatának játékosaival, hogy az idény végén távozik.

Az Atléticót irányító Diego Simeone kiemelte, a kiélezett versenyfutás során kifejezetten jó, hogy Suárez velük van, hiszen megszokta az ilyen nagy tétre menő találkozókat. Az éllovas vasárnap már bajnok lehet, ha legyőzi az Osasunát, a Real Madrid pedig nem tudja megverni a Bilbaót. Suárez ötödik spanyol bajnoki címét nyerheti el, értelemszerűen az előző négyet a Barcelonával ünnepelte.

„Az előző idényben sokat kritizáltak mondván, már képtelen vagyok jelentős célokért küzdő csapatban játszani – nyilatkozta Suárez a Club del Deportistának. – Ez pedig kihívás elé állít, motivál, hogy megmutasd, továbbra is a legmagasabb szinten tudsz teljesíteni. Ezért is voltam nagyon lelkes, amikor az Atléticóhoz érkeztem, nem bánom, hogy így alakult a karrierem.”

Luis Suárez a bajnoki cím küszöbén álló Atlético Madridban bizonyítani akarta, hogy még mindig képes magas szinten teljesíteni. Nagy visszhangot váltott ki tavaly Luis Suárez távozása a Barcelonától. Az még talán érthető, hogy a spórolásra törekvő katalánok próbáltak megszabadulni a magas fizetésű uruguayitól, de furcsa lépésnek tűnt, hogy közvetlen riválisnak adták oda fillérekért, ráadásul a csatár azoknak is csattanós választ adott, akik szerint eljárt felette az idő. A 34 esztendős futballista a BL-ben ugyan nem szerzett gólt, ám a La Ligában tizenkilenc találatnál jár, és volt barcelonai csapattársaival ellentétben ő bajnok is lehet.

A Real Madrid helyzetét nehezíti, hogy a csütörtöki mérkőzésen cserepados Toni Kroosnak házi karanténba kellett vonulnia – igaz, negatív lett minden tesztje –, mert kapcsolatba került egy koronavírus-fertőzött személlyel, a klub közleménye nem tért ki arra, hogy meddig nem számíthatnak rá a csapatnál.

„Továbbra is nyomás alatt kell tartanunk az Atléticót, és reménykednünk, hogy a hátralévő két meccséből az egyiket nem tudja megnyerni – nyilatkozta a Real Madrid hivatalos oldalának Thibaut Courtois, aki korábban megfordult az Atléticónál. – Harcolunk a végsőkig, hiszen nekünk is az aranyérem megszerzése a célunk. Nem követtem az Atlético hétközi meccsét, csakis a saját dolgomra összpontosítottam. Diego Simeone játékosai okkal magabiztosak, ugyanis nyertek a hét közben, így a saját kezükben van a sorsuk. Nekünk semmi más dolgunk nincs, meg kell nyernünk a hátralévő két találkozónkat, és bizakodnunk.”

A több fiatallal kiálló Real Madrid 4–1-re nyert a Granada otthonában, így még mindig megvédheti címét (a Barcelonának legfeljebb matematikai esélye maradt). A bajnoki arany azonban már vasárnap az Atlético Madridé lehet, ehhez az kell, hogy legyőzze az Osasunát, a Real pedig ne nyerjen Bilbaóban. Ha az Atlético kikap vagy döntetlent játszik és a Real nyer, megelőzi városi riválisát, hiszen a végelszámolásnál az egymás elleni mérleg dönt, ezt tekintve Zinédine Zidane együttese áll jobban. Az utolsó fordulóban az Atlético a Valladolidhoz megy, a Real az El-döntős Villarrealt fogadja.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BILBAO–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!