La Liga: a Celta nem a Real és a Barca, nagyon kikapott a Cádiz

B. L.B. L.
2020.12.14. 22:58
A vigóiak mind a négy, kaput eltaláló lövésükből betaláltak még a szünet előtt (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában a Celta Vigo otthon 4–0-ra kiütötte a Cádizt.

Pedig a vendégek jó előjelekkel várták a meccset, hiszen legutóbb legyőzték a Barcelonát, októberben pedig a Real Madrid vendégeként gyűjtötték be a három pontot.

Ezúttal viszont erre esélye sem volt a Cádiznak, a Celta már a hatodik percben vezetett Nolito rövid alsóba lőtt góljával, majd a gólpasszt jegyző Iago Aspas félórányi játékot követően büntetőből megduplázta az előnyt.

A játékrész hajrájában Aspas újabb lekészítését a nem sokkal korábban beálló Fran Beltrán váltotta találatra, a szünet előtt pedig még Brais Méndez csúsztatása is gólt ért.

A fordulás után a Celta még két lesgólt hozott össze; összességében mind a négy, kaput eltaláló lövéséből gólt szerzett és ezzel 4–0-ra győzött.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Celta Vigo–Cádiz 4–0 (Nolito 6., Iago Aspas 31. – 11-esből, Beltrán 43., B. Méndez 45+1.)