A Barcelona kiszállt az aranyéremért folyó harcból?

2021.05.11. 21:50
A La Liga 36. fordulójában FC Barcelona 2–0-ra és 3–2-re is vezetett a Levante otthonában, a kiscsapat azonban másodszor is egyenlíteni tudott. Nagyon fontos pontokat veszítettek a katalánok, ezzel erősen csökkent az esélyük a bajnoki cím elnyerésére.

Levante:
Aitor Fernández – Miramón (Coke, 75.), Vezo, Duarte (Malsa, 61.), Tono – De Frutos, Melero (S. León, 75.), R. Pier, Bardi (Dani Gómez, 61.) – Roger Martí, José Luís Morales (Kohorasvili, 90.). Vezetőedző: Paco López
Barcelona:
Ter Stegen – R. Araújo (S. Roberto, a szünetben, Puig, 85.), Piqué, Lenglet – S. Busquets – O. Dembélé (Dest, 81.), F. de Jong, Pedri (Mingueza, 74.), Jordi Alba – Griezmann (Braithwaite, 81.), Messi. Vezetőedző: Ronald Koeman
Gólszerző:
Melero (57.), José Luís Morales (60.), S. León (83.), ill. Messi (25.), Pedri (34.), O. Dembélé (64.)

Az előző négy mérkőzéséből háromszor is kikapott a Barcelona a Levante otthonában, de most mindenképpen kellett a három pont a katalánoknak, akik a bajnoki címre hajtanak. Sokkal jobban kezdtek a vendégek, három helyzetet is kihagytak az első pár percben, azután váratlanul kiegyensúlyozottá vált a mérkőzés, sőt Ousmane Dembélé nagy hibája után Tono lőhetett volna gólt.

A volt újpesti Enisz Bardi is kihagyott egy helyzetet, két hazai védelmi hiba után azonban Lionel Messi és Pedri már nem ismert kegyelmet, így tulajdonképpen az első félidő derekára eldőlt a három pont sorsa, gondoltuk ekkor.

Messi az előző 11 mérkőzésén a Levante ellen 14 gólt lőtt, tíz gólpassz mellett, ebben az idényben 46 mérkőzésen 37 gólnál és 14 gólpassznál jár!

A pihenőt követően kissé kényelmesen kezdett a Barcelona, és két kihagyott hazai lehetőség után sem pörögtek fel, Bardi beadását már gólra váltotta Gonzalo Melero, majd José Luís Miramón lőtt szép gólt kapásból.

Megrázta magát a Barca, Ousmane Dembélé szép góllal visszavette a vezetést a katalánoknak, akik azonban nem tudtak megújulni a fellángolás után, a hajrában ismét egyenlítettek a hazaiak, a csereként beállt Sergio León lőtt gólt szép gólt Gerard Piqué mellől.

A NÉGY BAJNOKESÉLYES HÁTRALÉVŐ MÉRKŐZÉSEI
Atlético Madrid (77 pont)Real Madrid (75 pont)FC Barcelona (76 pont)Sevilla (71 pont)
36. fordulóReal Sociedad (o)Granada (i)
Valencia (o)
37. fordulóOsasuna (o)Athletic Bilbao (i)Celta Vigo (o)Villarreal (i)
38. fordulóValladolid (i)Villarreal (o)Eibar (i)Alavés (o)

Korábban
Osasuna–Cádiz 3–2 (A. Budimir 38., 75., R. Torres 86. – 11-esből, ill. Saponjics 49. – 11-esből, Perea 90+1.)
Elche–Deportivo Alavés 0–2 (Joselu 40., Rioja 54.)

Később
Szerdán
19:00: Sevilla–Valencia (Tv: Spíler2)
20:00: Celta Vigo–Getafe
20:00: Huesca–Athletic Bilbao
22:00: Atlético Madrid–Real Sociedad (Tv: Spíler2)
Csütörtökön
19.00: RealValladolid–Villarreal
20.00: Eibar–Real Betis
22.00: Granada–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Sergio León a mérkőzés embere.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Busquets emelését kornerre menti Fernández. Messi beadása nem az igazi. Melero lövését blokkolja a 16-oson Piqué, Meleró távoliját Lenglet, ezzel eldőlt.

90+1. perc Clément Lenglet
kap sárga lapot labdaeldobásért.

Négy perc a ráadás.

90. perc Morales le, Giorgi Kohorasvili váltja.

89. perc Piqué nem éri el rendesen fejjel De Jong bal oldali beadását.

85. perc A lesérült Roberto le, Riqui Puig be.

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

Dest elcsúszott, Tono nem vette észre, de azután is simán kicselezte a hollandot.

83. perc Tono ad be Dest mellől balról, SERGIO LEÓN Piqué mellől jobbal az ötös rövid sarkáról a rövid alsóba pörget, klasszis mozdulattal! 3–3!

81. perc Griezmann le, Martin Braithwaite be, Dembélét meg Sergino Dest váltja.

78. perc De Frutos beadása a kapusé, José Luís Morales lerántja Dembélét, sárga lap.

77. perc Frenkie de Jong kap sárga lapot Malsa ellökéséért, eltiltás!

77. perc Gómez beadását Melero a bal alsó mellé tereli ballal tízről, de les.

75. perc Miramón le, Coke be. Martít meg Sergio León váltja.

74. perc Pedri le, Óscar Mingueza be. Középpályás helyett védő.

67. perc Jorge de Frutos kap sárga lapot reklamálásért.

A Barca legjobb góllövői az idényben: 37 Messi, 19 Griezmann, 11 Dembélé.

Nem is a franciáé a gólpassz, Miramón mentett előle, őt meg alaposan megtaposta a támadó. Ápolás, de gól a gól.

64. perc Griezmann passzát OUSMANE DEMBÉLÉ az ötös jobb sarka elől, 11 méterről jobbal a jobb felsőbe bombázza. 2–3!

A topligákban csak Robert Lewandowski (46) lőtt több gólt, mint Messi.

61. perc Kettős hazai csere: Duarte le, Mickaël Malsa be, Bardit meg Dani Gómez váltja.

62. perc Malsa jobbal 21-ről, középről a bal alsóba lőne, de véd vetődve Ter Stegen.

Morales 13. gólja az idényben!

60. PERC JOSÉ LUÍS MORALES ezt már nem hagyja ki, kapásból ballal a bal alsóba lő! Messi eladja a labdát, Morales háromszögez egyet Martíval, és kissé balról, 13-ról nem hibázik: 2–2!

59. perc Morales lő jobbal tízről, Tono bal oldali beadását követően, de blokkol Lenglet.

57. PERC GONZALO MELERO hat méterről, Roberto mellől a jobb alsóba fejel, középről, Bardi jobb oldali, jobblábas beadását követően. 1–2!

55. perc Alba bal oldali, ballábas beadását Fernández vetődve udvariasan odaüti De Jongnak, aki ballal 17-ről a jobb felső sarok fölé emel!

53. perc Újabb helyzet, Melero fejeli 11-ről magasan a léc fölé Tono jobb oldali beadását.

51. perc Bardi bal oldali beadását Martí 11-ről feladja fejjel a kapusnak!

47. perc Alba lesérült? A térdét nézi. Dembélé passzát Messi kissé balról ballal a jobb felső mellé bombázza, két méternyivel. ZICCER!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Sergi Roberto be, Araújo le. Akkor csak komoly lehetett végül.

Mindenki a fedélzeten (Fotó: AFP)

A Levante hatot elveszített előző 8 bajnokijából, az azt megelőző 22 meccsen összesen csak négyszer szenvedett vereséget!

E PÁRHARC LEGJOBB GÓLLÖVŐI
Lionel Messi 24
Samuel Eto'o 6
Luis Suárez 6
Cesc Fàbregas 5
Pedro 5

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Messi jobb oldali beadását Busquets középről, hat méterről a jobb alsó mellé fejeli!

Messi az előző 11 mérkőzésén a Levante ellen 14 gólt lőtt, tíz gólpassz mellett!

40. perc Ter Stegen bizonytalan egy szöglet után, de ment fejjel Araújo.

A Barca mind a 30 meccsén lőtt gólt a La Ligában a Levantének.

Vezo elfutott a labda előtt, nem ért vissza a nyújtott lába, Pedri az üres kapuba lőtt így.

34. PERC ÚJABB GÓL, Dembélé megy el Duarte mellett, szépen ad jobbról jobbal középre, PEDRI ballal öt méterről a kapu közepébe lő. 0–2!

62 százalékban a vendégeké a labda.

32. perc Messi életerős lövését blokkolja a 16-oson az elforduló Pier.

30. perc Tono passza után Bardi lő jobbal kapura hétről, kissé balról, de véd a balra mozduló Ter Stegen.

27. perc Messi emel remekül Alba elé, aki ballal az ötös bal sarkáról kapásból a rövid felső mellé lő! Messi ballal 22-ről a bal alsó mellé talál. Fernández vetődve biztosított.

25. PERC Alba bal oldali beadását Miramón LIONEL MESSI elé emeli, aki ballal, elvetődve a jobb alsóba lő 12-ről, kissé jobbról. 0–1!

23. perc Lenglet távolija a kapusé, Morales lő jobbal 14-ről kapura, blokkol Piqué.

Aligha lesz csere, Sergi Roberto már nem melegít.

21. perc Helyzet, Tono kapura törhetne Dembélé passzával, de középre ad lövés helyett, Bardi felé, de csoda pontatlanul.

17. perc Roger passzát Morales Griezmann mellől jobbal 17-ről a léc fölé vágja. A Duarte által megtaposott Araújo lesérült, csere lesz?

A Levante öt mérkőzés óta nyeretlen, március közepe óta nem nyert odahaza. A városi derbi óta!

16. perc Bardi megindul, de Busquets elveszi tőle a labdát.

15. perc A jó kezdés után erősen leült a mérkőzés, jobban védekezik a hazai csapat. Toni szereli könnyedén Dembélét.

10. perc Kijött a szorításból a hazai csapat, Morales veszélyes beadását kifejeli Piqué.

De a Levante elverte már a Realt és az Atléticót is. Igaz, idegenben.

A Barcelona verte meg a ligában a legtöbbször a Levantét, 22-t, és a legtöbb gólt (86) szerezte ellene. Ómen.

6. perc Messit lökik, a sértett ballal 20-ról a sorfalba lő.

5. perc Nincs bent, De Jong a jobb sarok elől, Duarte kicselezése után visszafelé passzol, Pedri jobbal a jobb alsóba lőne 12-ről, de véd a visszavetődő Fernández!l

3. perc Pedri remek csele után Griezmann bal oldali beadását kifejeli középről Melero, majd Messi ad egy rossz passzt Albának.

2. perc Helyzettel, De Jong jobb oldali beadását Pedri jobbal 12-ről a léc fölé rúgja, középről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak rózsaszín mezben és fekete nadrágban, a vendégek gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban.

Ne feledjük, előző négy itteni meccséből háromszor kikapott a Barca!

Egy kis örökmérleg:
35 mérkőzés, 5 levantés és 26 barcás sikerrel, 38, ill. 102 góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól José Campana és Nikola Vukcsevics sérült, a vendégektől Philippe Coutinho, Ansu Fati és Moussa Wagué maródi.

@5sergiob#LevanteBarçapic.twitter.com/GWxE3rVWFo

„Engem az elnök az első napjától kezdve a támogatásáról biztosít. Neki kell döntenie a jövőről. Két évre írtam alá tavaly nyáron, és úgy készülök, hogy a következő idényben is én vezetem a csapatot” – jelentette ki Koeman, aki a Levante elleni keddi bajnokin ismét számíthat az Atlético Madrid ellen arcsérülést szenvedő, de a hétfői edzésen különmunkát végző Sergio Busquets játékára.

Továbbra is kérdéses, hogy az együttest a következő szezonban is Ronald Koeman irányítja-e. Az ESPN legfrissebb információi szerint a klub vezetői közül egyre többen kételkednek a holland szakemberben, és állítólag Joan Laporta elnök sem feltétlenül vele képzeli el a folytatást.

A holland szakember saját csapata helyzetét a következőképpen látja: „A Barca jövője sokkal fényesebb, mint más csapatoké. Tisztában kell lennünk vele, hogy honnan indultunk. Két tizenéves középpályással és két huszonéves védővel játszunk, ezt szem előtt kell tartanunk, de így is nyertünk már egy trófeát és sokat fejlődtünk. Araújo, Mingueza, Pedri és Ilaix Moriba hozzáállása mellett nem mehetünk el szó nélkül. Az idény kezdetén senki el sem tudta volna képzelni, hogy ennek a négy játékosnak ilyen sok játékperc és mérkőzés jut, de ők éltek az edzőtől kapott lehetőséggel.”

„Az első húsz percet néztem, de utána idegességemben átkapcsoltam a Juve–Milan meccsre – utalt a Real Madrid és a Sevilla vasárnapi ütközetéreRonald Koeman. – Jobban szeretek olyan mérkőzéseket nézni, amelyen közvetlenül nem vagyunk érintettek, és csak később megtudni az eredményt.”

Ronald Koeman, a katalán együttes vezetőedzője a meccset felvezető sajtótájékoztatóján a csapat fiatal játékosairól és a saját jövőjéről beszélt, valamint szóba került a Real Madrid és a Sevilla múlt vasárnapi rangadója is.

Ami Busquetset illeti: a spanyol válogatott középpályásnak megzúzódott az egyik arccsontja és megrepedt az állkapcsa a Sztefan Szaviccsal történt ütközés következtében, de a helyi sajtó úgy tudja, speciális védőmaszkban már a következő mérkőzésen, a Levante elleni keddi bajnokin újra pályára léphet.

Az FC Barcelona helyzete azért vált igazán nehézzé az aranyéremért folyó versenyfutásban a szombati döntetlennel, mert így már nemcsak a Real Madriddal (1–3, 1–2), hanem az Atléticóval (0–1, 0–0) szemben is rosszabb az egymás elleni mérlege, így ahhoz, hogy bajnok lehessen, pontszámban mindkét riválist meg kellene előznie – ehhez a Realnak és az Atléticónak is kétszer kellene még botlania.

Mint ismert, az FC Barcelona szombaton gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán az Atlético Madriddal a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójában, így maradt két pont a hátránya az éllovas fővárosi együttes mögött, ráadásul – az idegenbeli vereség miatt – a két csapat egymás elleni összevetése sem a katalán klubnak kedvez. Ronald Koeman vezetőedző segítője, Alfred Schreuder, valamint Gerard Piqué ennek ellenére még nem mondott le a bajnoki címről, bár tisztában vannak vele, sorsuk nincs a saját kezükben.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LEVANTE– BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!