CS. M. 2020.12.04 22:55 Frissítve: 2020.12.04 23:20

La Liga: kétgólos idegenbeli sikert aratott a Celta Vigo

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának nyitó mérkőzésén a Celta Vigo 2–0-ra legyőzte idegenben az Athletic Bilbaót.

Kettővel nyert idegenben a Celta Vigo (Fotó: AFP)

Az első félidőben a vendégek birtokolták többet a labdát, és próbáltak nyomást helyezni ellenfelükre, de ígéretes helyzetekig csak az Athletic Bilbao jutott el.

A második félidő éppen fordítva kezdődött, a hazai csapat átvette az irányítást, de a Celta Vigo jutott el helyzetekig, sőt, gólokig. Előbb a 61. percben Hugo Mallo talált be fejjel (0–1), majd a 78. percben Iago Aspas közeli lövése döntötte el a mérkőzést (0–2).

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Celta Vigo 0–2 (H. Mallo 61., Aspas 78.)

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

A kétszer is egyenlítő, majd a hosszabbításban csodagólt szerző baszkoké lett a spanyol Szuperkupa.

2021.01.14 07:45:34

Sokáig öregurasan futballozott a madridi csapat, a hajrában két kapufát lőtt, és csak szépíteni tudott.

2021.01.13 09:36:36

Ha nem is könnyedén, de továbbjutott a Real Sociedad ellen a Messi nélkül felálló katalán csapat.

2021.01.09 20:40:40

Nem akármilyen előzmények után lépett pályára a Real Madrid az Osasuna otthonában, döntetlen lett a vége.

2021.01.09 18:04:51

Griezmann és Messi is duplázott a Granada ellen, nyolc mérkőzés óta veretlen Ronald Koeman csapata.