La Liga: Luis Suárez duplájával fordított az Atlético Madrid

B. A.B. A.
2021.01.21. 23:27
Luis Suárez duplájával fordított az Atlético Madrid (Fotó: AFP)
A Valencia 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán az Osasunával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának csütörtöki mérkőzésén. Az esti meccsen az Atlético Madrid 2–1-re nyert az Eibar otthonában.

Az Osasuna az első félidő végén került előnybe, a Valencia azonban egy balszerencsés öngóllal egyenlített, így a pamplonai együttes immár 13 mérkőzés óta nyeretlen a bajnokságban.

Az Atlético Madrid korán hátrányba került az Eibar vendégeként – a hazaiak kapusa talált be tizenegyesből –, a listavezető azonban Luis Suárez révén még az első félidő végén egyenlített egy óriási hibát követően, majd az uruguayi a győztes gólt is megszerezte a 89. percben.

Diego Simeone együttese sorozatban hatodszor nyert a bajnokságban, és hét pont az előnye a városi rivális Real Madrid előtt – ráadásul az Atlético egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
Valencia–Osasuna 1–1
(Unai García 69. – öngól, ill. Calleri 42.)
Eibar–Atlético Madrid 1–2 (M. Dmitrovics 12. – 11-esből, ill. Luis Suárez 40., 89. – a másodikat 11-esből)
Szerda
Getafe–Huesca 1–0
(Arambarri 69.)
RealBetis–Celta Vigo 2–1 (Canales 25., 44., ill. Mina 15.)
Villarreal–Granada 2–2 (R. Pena 29., M. Gómez 65. – 11-esből, ill. R. Soldado 21., Kenedy 75.)

Kedd
DeportivoAlavés–Sevilla 1–2 (Édgar Méndez 12., ill. en-Nesziri 3., Suso 30.)
Cádiz–Levante 2–2 (A. Perea 4., Juan Cala 28., ill. Roger 8., 11.)
Valladolid–Elche 2–2 (Míchel 71., Joaquín 89., ill. Josan 9., 43.)

A Barcelona–Real Sociedad (2–1) és a Real Madrid–Athletic Bilbao (3–1) mérkőzést már korábban lejátszották ebből a fordulóból.

1. Atlético Madrid 17 14 2 1 33–7 +26 44
2. Real Madrid 18 11 4 3 30–15 +15 37
3. Barcelona 18 10 4 4 37–17 +20 34
4. Villarreal 19 8 9 2 28–19 +9 33
5. Sevilla 18 10 3 5 23–16 +7 33
6. Real Sociedad 19 8 6 5 29–16 +13 30
7. Granada 19 8 4 7 23–31 –8 28
8. Betis 19 8 2 9 24–32 –8 26