A Real Madrid hátrányba került, de Varane duplájával fordított

2021.02.06. 16:08
Értékes három pontot gyűjtött be a Real Madrid (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójának szombati játéknapján a Real Madrid a sereghajtó Huesca otthonából hozta el a három pontot.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ

Huesca–Real Madrid 1–2 (0–0)
Huesca,
El Alcoraz Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: J. Fernández
HUESCA: Álvaro Fernández – Sziovasz, Pulido, Gaston Silva (Ferreiro, 86.) – Maffeo, Rico (Juan Carlos, 86.), Doumbia (Ontiveros, 73.), Seoane, Galán – Okazaki (Escriche, 62.), Mir. Vezetőedző: José Rojo Martín
REAL MADRID:Courtois – Odriozola (Marcelo, 67.), Varane, Nacho, F. Mendy (Marvin, 78.) – Kroos, Casemiro, Modric – Asensio, Benzema, Vinícius Jr. (Mariano, 78.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
Gólszerző: Galán (48.), ill. Varane (55., 84.)

Remekül kezdte a találkozót a sereghajtó Huesca, amely négy perc elteltével háromszor is megkínálta lövéssel Thibaut Courtois-t, igaz, a belga kapusnak egyszer sem kellett hárítania. A Real Madrid viszont még épp idejében magára talált, rendezte hátul a sorokat, és meddő mezőnyfölényt alakított ki. Rengeteget volt a labda a vendégeknél, ám helyzetig alig jutottak el. A 34. percben Luka Modric sarkazása után Karim Benzema vette célba a kaput, de a hazaiak kapusa oldalra ütötte a labdát. Az első játékrészben ez volt a legnagyobb madridi lehetőség.

A fordulás után az Huesca ismét nagy erőket mozgósított a gól megszerzése érdekében, ami ezúttal össze is jött: a 48. percben Javier Galán lőtt bitang nagy gólt ballal, Courtois-nak esélye sem volt hárítania(1–0).

Nem telt el sok idő azonban az egyenlítő találatig: az 55. percben Toni Kroos szabadrúgása nyomán a labda kipattant a lécről, a leggyorsabbanRaphaël Varane reagált, és közelről a kapuba bólintott(1–1).A hajrábana francia védő ismét a kapu elé került: Casemiro fejesét tolta oldalra a hazaiak kapusa, és a kipattanóra ezúttal is jó ütemben érkezett Varane, aki bekotorta a labdát.1–2

A Real Madrid az első játékrészben nem játszott jól, ám azzal, hogy hátrányba került, felpörgött, és kibrusztolta a győzelmet.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A REAL MADRID FORDÍTOTT A SEREGHAJTÓ OTTHONÁBAN!

90+3. perc: Real szöglet, véget fog érni a mérkőzés.

90+2. perc: Nem jut a madridi kapu elé az Huesca.

90. perc: Három perc a ráadás!

86. perc: Juan Carlos érkezik Mikel Rico helyére, míg David Ferreiro Gaston Silvát váltja.

Casemiro fejese után Varane elé pattan a labda, aki közelről bekotorja a játékszert! (1–2)

84. PERC: GÓL – FORDÍT A REAL!

80. perc: Benmzema csodás kapáslövését tornázta ki Álvaro Fernández. A francia támadó ballal lőtt kapura.

78. perc: Kettős csere a Reálnál: Marvin és MarianoDíaz érkezik, míg ViníciusJr. és Ferland Mendy számára ért véget a mérkőzés.

78. perc: A kapus ápolása után folytatódik a játék. Erre mondják: mellbevágó élmény volt.

77. PERC: ELKÉPESZTŐ: ASENSIO KÖZELI FEJESE UTÁN A LABDA EGY VÉDŐ LÁBÁRÓL BENZEMA ELÉ KERÜL, AKI A TÉRDELŐ KAPUST MELLBELÖVI! HATALMAS LEHETŐSÉG MARADT KI!

76. perc: Mindkét csapat a győzelemért küzd!

73. perc: Idrissa Doumbia helyére Javier Ontiveros érkezik.

72. perc: Asensio szabadrúgása vágódott ki a sorfalról, majd az Huesca kontrájának végén Mir bombázta a kapura a labdát. Nem sokat tévesztett!

69. perc: A szöglet után újabb lövést eresztettek meg a vendégek, de ezúttal nem találták el a kapu felületét.

68. perc: Remek akció végén Benzema lövését hárítja bravúrral a hazaiak kapusa.

67. perc: Marcelo váltja Álvaro Odriozolát.

64. perc: Mir fejesét védi elképesztő bravúrral Courtois. Majdnem megszerezte a vezetést az Huesca!

63. perc: Szöglet szöglethátán, ám ezúttal nem jött be a kombináció.

62. perc: OkazakiSindzsi helyére Daniel Escriche érkezik.

61. perc: Újabb Real szöglet: a labdát Álvaro Fernández húzza le.

60. perc: A madridi szögletvariáció után ismét Varane fejelt, de ezúttal blokkolták a bólintását.

59. perc: Asensio remek szólója után vette célba a kaput, de egy hazai védő még idejében blokkolt.

Kroos szabadrúgás a felső lécről kifelé és felfelé vágódott, amire legjobban Raphaël Varane reagált és közelről, fejjel vette be a kaput! (1–1)

55.PERC: GÓL – KIEGYENLÍT A REAL MADRID!

53. perc: Gaston Silva buktatta még időben Asensiót. Sárga lap és ígéretes helyzetből vendég szabadrúgás következik!

50. perc: Újabb csodás beadás, ezúttal a bal oldalról. A labdát Mir várta középen, aki kapásból tüzelt, ám a lövés már másodszor vágódott ki a lécről.

Javier Galán lőtt ballal bitang nagy gólt. Hiába nyújtózkodott Courtois, nincs kapus, aki ezt fogja! (1–0)

48. PERC: GÓL – MEGSZERZI A VEZETÉST AZ HUESCA!

46. perc: Egy beadás után Rico pöccintett a labda alá, amely Courtois fölött a lécen pattant a játéktéren ki.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A Real Madrid meddő mezőnyfölényben játszott, ám komoly helyzetbe csak Modric parádés megmozdulása után került. Az Huesca az első percekben ugyan ráijesztett a vendégekre, ám gólt nekik sem sikerült szerezniük. Várjuk a folytatást!

45. PERC: NINCS HOSSZABBÍTÁS, VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc: Maffeo érkezett nagy rössel és sodorta el Nachót. Neki is jogosan jár ki a sárga lap!

42. perc: Továbbra is rengeteget van a labda a vendégeknél. A mérkőzésen eddig egyedül Benzema lövése találta el a kaput.

39. perc: Modric és Vinícius „mozognak jól”, az ő játékukban van benne a veszély.

36. perc: Rosszul jött ki a kapujából a hazaiak kapusa, de nem büntetett a Madrid.

35. perc: Kross beadása vágódott ki Maffeóról. Szöglet.

34. perc: Modric sarkazása után Benzema került helyzetbe, ám a lövést Álvaro Fernández oldalra ütötte.

32. perc: Kroos lépett rá Maffeo lábára. Villan a sárga lap!

31. perc: Lassan és körülményesen építkezik a Real.

28. perc: Több Madrid-játékos is lemaradt egy beadásról. Pedig nagy lehetőség volt.

27. perc: Egy remek támadás végén távolról tüzelnek a hazaiak, ám egy blokkról kivágódott a labda.

25. perc: Vinícius lépett ki a védők mögül és emelte át a hazaiak kapusát, ám gól nem született belőle. A játékvezető ráadásul les miatt szabadrúgást ítélt kifelé.

22. perc: A beadást Courtois ütötte ki és a labdával megindulhatott a Madrid, ám egy rossz passz következtében a támadóharmadban meghíúsult a kontra.

22. perc: Az első hazai szöglet következik.

20. perc: Keresi a rést a pajzson a Real, de eddig nem találja.

18. perc: Több mint 70 százalékban van eddig a labda a vendégeknél.

17. perc: Mikor megteheti, magasan védekezik az Huesca.

14. perc: A szöglet után Nacho fejel a kapu fölé.

13. perc: Vinícius szólója után Asensio lő, de a védőkről szögletre pattan a labda.

10. perc:Kroos eddig 9/9-es passzmutatóval áll.

8. perc: Rövid passzos jáátékkal operál a Madrid, de egyelőre nem tudják feltőrni a hazaiak védelmét.

7. perc: Szakad az eső.

4. perc: Záporoznak a hazai lövések: ezúttal Mír érkezett és lőtt éles szögből, de Courtois-nak most sem kellett védenie.

3. perc: Ismét a hazaiak veszélyeztetnek, Mir beadásra Okazaki érkezett, de ős sem talált kaput.

2. perc: Az Huescáé az első lövés, ami jócskán mellé ment. Ettől függetlenül Courtois biztosított.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak vörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

ELŐZMÉNYEK

A Real Madrid klubtörténete során mindössze másodszor látogat az El Alcoraz Stadionba, a két csapat pedig összesen eddig háromszor találkozott egymással, valamennyit a királyi gárda nyerte (ősszel 4–1-re).

Zinédine Zidane a koronavírusból felépülve visszatérhet a kispadra. A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón a francia mester egyértelművé tette, hogy a csapat tiszteletet érdemel az eredményei miatt, és függetlenül attól, hogy milyen cikkek jelennek meg a sajtóban, a játékosok és az edzői stáb is minden erejével azon dolgozik, hogy az idényt a lehető legjobban sikerüljön majd lezárni.

A keretbe a sok sérülés miatt ezúttal összesen 17 játékos került behívásra – csupán hat cserével veselkedik neki a mérkőzésnek a Real Madrid, a kapusokon kívül mindössze 12 első csapatban futballozó játékossal. Eden Hazard ismét megsérült, Sergio Ramos sem bevethető, ráadásul Isco is kidőlt az utolsó pillanatban, így kemény mérkőzésre számíthatnak a vendégek.

Az Huesca az előző fordulóban megszerezte második bajnoki győzelmét a Valladolid ellen, és az elmúlt két mérkőzésükön veretlenek. A hazaiak viszont még így is a tabella utolsó helyén állnak – januárban egygólos vereséget szenvedtek odahaza az FC Barcelonától –, ám egy győzelemmel elmozdulhatnának onnan. Minden bizonnyal viszont egy döntetlennel is beérnék, ami nem áll távol tőlük, hiszen ebben az idényben már tízszer is ikszeltek.

Ma délután tehát kiderül, hogy egy kiesés elől menekülő kis csapattal mire megy egy foghíjas kerettel érkező, megsebzett Real Madrid.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ HUESCA–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!