Négy büntető, négy gól: kikapott a Real Madrid Valenciában

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.11.08. 20:50
Benzema szeret a Mestallában futballozni (Fotó: AFP)
A bajnoki címvédő Real Madrid 4–1-re kikapott a Valencia otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 9. fordulójának záró mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ
Valencia–Real Madrid 4–1
(2–1)
Valencia,
Mestalla, zárt kapuk mögött. Vezette: Gíl Manzano
Valencia: Doménech – Wass, Gabriel Paulista, Guillamón, Gayá – Musah (Jason, 87.), C. Soler, Racsics, Cserisev (Lato, 77.) – Li Kang In (Gameiro, 81.), Maxi Gómez (R. Sobrino, 87.). Vezetőedző: Javi Gracia
Real Madrid: Courtois – Lucas Vázquez, Varane, S. Ramos, Marcelo – Modric, Valverde (T. Kroos, 76.) – Asensio (Rodrygo, 64.), Isco (Jovics, 83.), Vinícius Júnior (Ödegaard, 64.) – Benzema (M. Díaz, 76.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző: C. Soler (34., 53., 62. – mind a hármat 11-esből), Varane (45+1. – öngól), ill. Benzema (23.)

Négy olyan gólt kapott a Real Madrid a nagy mumusa, a Valencia otthonában, amelyről még sokat és sokáig fognak beszélni és vitatkozni a fórumainkon is: Raphaël Varane öngólja minden volt, csak világbajnok védőhöz méltó nem, Sergio Ramos mókás kezezése sem volt hétköznapi, amely után büntető járt, ezt Carlos Soler értékesítette, csakúgy, mint a Marcelo véleményes szabálytalansága utánit – ellenben első tizenegyesét kihagyta, amely után a kapufára lőtte a kipattanót, majd az újabb kipattanót a léc alá vágta a 17 éves Yunus Musah, éppen ő, aki belépett a legelső lövés előtt a tizenhatosra.

Ám a VAR szerint a büntetőt teljesen fölöslegesen összehozó Lucas Vázquezzel együtt, így újrarúgták a tizenegyest, ezt Carlos Soler már értékesítette. A Real Madrid ellen még soha nem rúghattak egy mérkőzésen három büntetőt! A La Ligában a csúcsot a horvát Alen Peternac tartja, négy értékesített büntetővel, 1996-ból.

Pedig Karim Benzema szép góljával még a Real szerezte meg a vezetést, majd Modric, Vinícius Júnior, Asensio és Lucas Vázquez hagyott ki helyzetet, de ez nem a fővárosiak mérkőzése volt.

Zidane beküldte csereként Ödegaardot és Rodrygót, majd Kroost és a megsérülő Benzema helyére Díazt, végül „végső elkeseredésében” Jovicsot, de ők sem tudtak hozzátenni a címvédő játékához.

Furcsa, de csöppet sem érdemtelen győzelmet aratott a Valencia a címvédő fölött.

Carlos Soler: történelmi mesterhármas (Fotó: AFP)

Korábban
Real Sociedad–Granada 2–0 (Nacho Monreal 22., Oyarzabal 27. – 11-esből)
Kiállítva: Le Normand (Real Sociedad, 86.)
Levante–Deportivo Alavés 1–1 (J. Morales 51., ill. Lucas Pérez 4.)
Kiállítva: Édgar Méndez (Alavés, 34.)
Valladolid–Athletic Bilbao 2–1 (Orellana 19. – 11-esből, Marcos André 48., ill. I. Williams 86. – 11-esből)

Getafe–Villarreal 1–3 (Arambarri 16., ill. Paco Alcácer 11., Trigueros 17., Gerard Moreno 62.)

Szombaton játszották
Atlético Madrid–Cádiz 4–0
(Joao Félix 8., 90+1., M. Llorente 22., L. Suárez 53.)
Sevilla–Osasuna 1–0(Ocampos 59. – 11-esből)
Barcelona–Real Betis 5–2 (O. Dembélé 22., Griezmann 49., Messi 61., 83. – az elsőt 11-esből, Pedri 90., ill. Sanabria 45+2., Loren 73.)
Huesca–Eibar 1–1 (Rafa Mir 67., ill. Burgos 38.)
Pénteken játszották
Elche–Celta Vigo 1–1 (Fidel 4. – 11-esből, ill. S. Mina 41.)

20. Huesca963 7–15 –8 6

Zidane visszatérése, 2019 óta a Real 9 bajnoki vereséget szenvedett. Marcelo mindig játszott. Nélküle 20 győzelem és 9 iksz a mérleg.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Vázquez jobb oldali beadását Díaz 11-ről, Paulista mellől a jobb sarok mellé fejeli.

90+2. perc Rodrygo passzát Díaz jobbal 21-ről, középről a jobb alsó sarok mellé rúgja.

Hat perc a ráadás.

90. perc Vázquez ad borzalmasan rossz passzt jobbról középre.

87. perc Musah le, Jason be, Gómezt Rubén Sobrino váltja.

87. perc Sárga lap a Marcelót felrúgó Carlos Soler részére.

85. perc Jaume Domenech kap sárga lapot időhúzásért.

84. perc Sárga lap Hugo Guillamónnak Rodrygo lebirkózásáért.

83. perc Luka Jovics be, Isco le.

81. perc A Valencia-nevelés Asensio fejel nyolcról nagyon a bal alsó mellé Kroos bal oldali kornere után.

80. percLi Kang In begörcsöl. Kévin Gameiro váltja.

77. perc Toni Lato be, Cserisev le, szélső helyett bekk.

76. perc Mariano Díaz be, Benzema meghúzódott. A bal combja fáj. Valverdét meg Toni Kroos váltja.

74. perc Marcelo ballal középre ad balról, Paulista mellel blokkol.

71. perc Valverde lő jobbal a bal felső fölé 23-ról.

A liga 91 éves történelme során három tizenegyest egy meccsen csak Di Stéfano értékesített, 1958-ban – négyet meg Alen Peternac, 1996-ban!

68. perc Ödegaard passzát Vázquez jobbal a léc fölé vágja az ötös jobb sarka elől.

15 gól: Zidane ilyen sok gólt egy csapattól sem kapott a Real élén. A második a Betis 13-mal.

64. perc Vinícius le, Martin Ödegaard be, Rodrygo meg Asensiót váltja.

A Real ellen még soha nem rúgtak 3 büntetőt! Ami 4, szerintünk.

62. PERC CARLOS SOLER jobbal a bal alsóba lő, Courtois ezt sem érte el, 4–1!

61. perc Jön a VAR, de ha ez nem tizenegyes, akkor semmi. Sárga lap Sergio Ramosnak.

60. perc BÜNTETŐ, RAMOS MÓKÁS MÓDON elüti a labdát Musah elől, Cserisev passza után.

58. perc ZICCER, Modric passzát Asensio az ötös jobb sarkáról nem tudja ellőni Domenech lába között.

57. perc Domenech kikapja a jobb alsó elől Valverde jobblábas, 22 méteres lövését, a kipattanót az ötös bal sarka elől az égbe vágja Vinícius.

56. perc Gómez lő ballal az ötös bal sarka elől a léc fölé.

53. PERC CARLOS SOLER jobbal a bal alsóba lő, Courtois nem éri el. 3–1!

52. perc Sárga lap Marcelónak.

51. perc Gayá ad be balról, Courtois kivetődik, Gómezt meg megrúgja Marcelo, BÜNTETŐ!

47. perc Kapufa! Li Kang In lő a bal oldali kapufa tövére ballal, 22 méterről, Isco mellől. Courtois is beleért még!

46. PERC FOLYTATJUK!

A legtöbb gól vendégként itt:
9 Messi
8 Cristiano Ronaldo
7 César
6 Di Stéfano, Higuaín és Benzema

Sovány vigasz: sorozatban 13. alkalommal eredményes itt a Real, klubrekord.

E párharc legjobb góllövői
Raúl 17
Cristiano Ronaldo 15
Mundo 13
Alfredo Di Stéfano 13
Míchel 11

Varane a Sahtar ellen is összehozott egy öngólt a minap. Soler: 10 meccs a Real ellen, 3 góllal.

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Modric az ötös jobb sarka elől jobb külsővel feladja a kapusnak a labdát.

44. perc Négy perc a ráadás.

Asensio ellökését is nézte a VAR-brigád.

43. perc VARANE! Ment a gólvonalon Gómez elől. Li Kang In jobb oldali beadását a védő maga sodorta a gólvonalra, Courtois vetődött, de a labda mellé paskolt, Varane mentett… volna. MERT EZ ÓRIÁSI ÖNGÓL! 2–1!

43. perc Cserisev nyakon veri Asensiót, de megy tovább.

42. perc Vinícius bedob három cselt, majd megfejeli véletlenül Racsicsot.

Sorozatban 7. meccsén is kapott gólt a Real.

41. perc Carlos Soler kap sárga lapot Asensio fellökéséért.

36. perc Musah bedob egy műesést Marcelo mellett, de megússza sárga lap nélkül.

34. PERC SZÓVAL CARLOS SOLER jobbal… a jobb alsóba lő! 1–1!

A döntés: NEM GÓL A GÓL! Fiatalság, bolondság, de újra kell rúgni, mert Vázquez is bent volt ezek szerint.

De zötyög még a VAR. Musah nagyon higgadt volt, nincs még 18 pedig. Idénybeli 2. gólja. Most belépett az elrúgás előtt a tizenhatosra, Vázquezzel együtt.

30. PERC MICSODA GÓL, TIKI-TAKA HELYETT TIKI-TAKI, CARLOS SOLER jobbal a jobb alsó felé lő, Courtois véd, az ismétlést Soler a bal oldali kapufára vágja, a kipattanó YUNUS MUSAHÉ, aki ballal az ötös jobb sarka elől a léc alá lő, csoda okosan. 1–1!

29. perc LUCAS VÁZQUEZ ha gólt nem is hoz ma össze az ellenfélnek, egy kezezést igen, belecsap abszolúte fölöslegesen Gaya bal oldali beadásába.

26. perc Modric ment bevetődve Kang In elől Cserisev bal oldali beadása után.

¡Oh là là @Benzema! #ValenciaRealMadrid#LaLigaSantander#HayQueVivirlapic.twitter.com/t5Lwio9cp3

Benzema: 11 meccs az idényben, 6 gól, 3 gólpassz. 22 meccsen 11 gól a VAL ellen, 3 gólpasszal.

23. PERC DE KARIM BENZEMÁNAK MEGY ITT, bizony, most jobbal a bal felsőbe lő Marcelo passza után kissé balról, 19 méterről, három védő közül. 0–1!

Benzema: 10 gól a VAR ellen, 6 itt a Mestallában.

1 győzelem, 2 iksz, 3 vereség, az utóbbi hat meccs mérlege itt a Realnak.

19. perc Gaya bal oldali beadását kivágja az ötös elől becsúszva Valverde.

18. perc Záporoznak a rossz beadások Domenech ölébe.

15. perc Nyom a Real, Cserisev a szűrő helyén szereli Modricot. A horvár kornerét kivágja a rövid sarok elől Racsics. A következőt hétről feladja fejjel a kapusnak Benzema.

Március óta nem kapott ki idegenben a Real a ligában.

A Real Zidane alatt a Valencia ellen: 5 siker, 2 iksz, 2 vereség.

13. perc Racsics szereli Valverdét, de visszaszerzi az uru, Benzema passzát Modric ballal a jobb alsóba tenné 17-ről, középről, de jobbra vetődve véd Domenech.

10. perc Vinícius passzát Asensio ballal 22-ről nem sokkal vágja a bal alsó mellé.

8. perc Marcelo bal oldali beadását kivágja Paulista az ötösön Benzema elől, nagy birkózás után.

A Real csak egyszer nyert az előző 5 olyan meccsén, amikor Casemiro nem kezdett. De volt két iksz is.

7. perc Gaya harcol ki a balon egy szabadrúgást. A beadás és az azt követő bedobás is rossz.

3. perc a Real-nevelés Cserisev elmegy a balon, szereli Vázquez, a korner Courtois-é.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek rózsaszínben.

Egy kis örökmérleg:
189 találkozó, 50 valenciai és 100 realos sikerrel, 235, ill. 353 rúgott góllal.