La Liga: sorozatban negyedszer győzött a Sevilla

I. SZ.I. SZ.
2021.04.21. 22:58
Jusszef en-Nesziri góljával győzött a Sevilla (Fotó: AFP)
A Sevilla Jusszef en-Nesziri góljával nyert a Levante otthonában a spanyol La Liga 31. fordulójának szerdai játéknapján.

A marokkói en-Nesziri a második félidő elején törte fel a hazaiak védelmét, a leshatárról indulva lépett ki, és lőtt Dani Cardenas kapujába. Ez a villanás elég volt a Sevillának sorozatban a negyedik bajnoki győzelméhez, amellyel a Barcelona elé, a tabella 3. helyére ugrott, igaz, a Barca két meccsel kevesebbet játszott.

Fontosabb, hogy a Sevilla előnye hatgyőzelemnyi az ötödik helyezett Betis előtt, azaz garantált a következő idénybeli BL-szereplése.

A városi rivális Betis nem tudott nyerni szerdán hazai pályán a Bilbao ellen, sőt, Nabil Fekir 11. percben történt kiállítása után a pontszerzés is bravúr a zöld-fehérektől. A Bilbao helyzetek sorát puskázta el, a 91. percben Asier Villalibre a keresztlécet is eltalálta.

A Betis botlását nem tudta kihasználni a Villarreal, amely váratlan vereséget szenvedett a nyolcmérkőzéses nyeretlenségi sorozata után egymás után másodszor nyerő Alavéstól. A vitóriai klub a sikerével némiképp lerázta a szintén a kiesés elől menekülő riválisait, köztük az egymással ikszelő Elchét és Valladolidot.

A március eleje óta veretlen Osasuna a tovább gyengélkedő Valencia ellen szerezte meg a három pontot. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, Javier Martínez Calvo góljára Goncalo Guedes kapufával válaszolt, majd Kevin Gameiro alighogy egyenlített, Jonathan Calleri újra vezetést szerzett a hazai csapatnak.

A második játékrész közepén őrült hat perc játszódott le, Guillem Molena kezezése után a játékvezető intett, mehet tovább a játék, majd a VAR jelzésére mégis belefújt a sípjába, és büntetőt ítélt. Roberto Torres tizenegyese után Jaume Domenech bravúrral védett, de a szöglet után Mouctar Diakhaby kezezett, újabb tizenegyes következett, és Roberto Torres ezúttal nem hibázott.

Az Osasuna zsinórban harmadik győzelmét aratta (ennél csak a Sevilla aktuális eredménysora jobb), és feljött a nyolcadik helyre.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Levante–Sevilla 0–1
(en-Nesziri 53.)
Osasuna–Valencia 3–1 (Martínez Calvo 13., Calleri 32., R. Torres 67. – 11-esből, ill. Gameiro 30.)
Betis–Athletic Bilbao 0–0
Alavés–Villarreal 2–1 (Joselu 17., E. Méndez 80., ill. Alcácer 50.)
Elche–Valladolid 1–1 (Fidel 22., ill. Olaza 86.)

Cádiz–Real Madrid 0–3 – ide kattintva olvashat a mérkőzésről!