La Liga: fordított az Atlético, de még nem bajnok

V. J.V. J.
2021.05.16. 20:37
Luis Suárezék hátrányból fordítottak (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid hátrányból felállva 2–1-re legyőzte az Osasunát a La Liga 37. fordulójában, így továbbra is vezeti a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot.

ATLÉTICO MADRID–OSASUNA 2–1

Az Atlético Madrid hiába rendezett tűzijátékot az Osasuna kapuja előtt, a 76. percben Ante Budimir fejesével – amikor a mérkőzésen először kaput talált a vendégcsapat – hátrányba került.

Diego Simeone gárdája nem rettent meg a derült égből villámcsapásként érkező góltól, és villámgyorsan válaszolt rá Renan Lodi erőteljes lövésével. A rendes játékidő vége előtt nem sokkal pedig összejött a fordítás is: Luis Suárez lőtte ki a bal alsót, a tabella élén tartva csapatát, két ponttal az Athletic Bilbao otthonában győzőReal Madrid előtt.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az Alavés fordulatos meccsen gyűrte le hazai pályán a Granadát – bebiztosítva bennmaradását a La Ligában. A kék-fehérek hamar kétgólos előnyre tettek szert, ám a vendégek a második félidő közepén kiegyenlítettek – ennek viszont nem örülhettek sokáig, mivel a hazaiak gyorsan lőttek nekik még kettőt.

Az ötödik helyen álló Real Sociedad a kiesőjelölt Valladolidnak, a hetedik Villarreal a negyedik helyezett Sevillának, a középmezőnybe tartozó Valencia pedig a sereghajtó Eibarnak vágott négy gólt, utóbbi búcsúzott is az élvonaltól.

A Sevilla vereségének a Barcelona annyiban örülhetett, hogy mivel hazai pályán kikapott a Celta Vigótól, bár a bajnoki címből folyó harcból kiszállt, legalább megőrizte a harmadik helyét. Erről a mérkőzésről ide kattintva olvashat részleteket.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ

Atlético Madrid–Osasuna 2–1 (Renan Lodi 82., L. Suárez 88., ill. Budimir 76.)
Alavés–Granada 4–2 (Pons 8., Lejeune 21., Joselu 66., Rioja 73., ill. Molina 30., Puertas 63.)
Betis–Huesca 1–0
(B. Iglesias 57. – 11-esből)
Cádiz–Elche 1–3 (José Mari 15., ill. Milla 58., D. González 64., Fidel 88.)
Getafe–Levante 2–1 (Alena 13., Kubo 84., ill. Melero 30.)
Kiállítva: Timor (Getafe, 90+1.)
Real Sociedad–Valladolid 4–1 (Isak 6., 16., D. Silva 28., Januzaj 35. – 11-esből, ill. Marcos Andre 82.)
Kiállítva: Roberto Jiménez (Valladolid, 61. – pályán kívül)
Valencia–Eibar 4–1 (Guedes 3., 49., Soler 19., 30. – öngól, ill. Gil 39.)
Villarreal–Sevilla 4–0 (Bacca 34., 47., 79., Gerard 66.)
Kiállítva: Diego Carlos (Sevilla, 53.)
Athletic Bilbao–Real Madrid 0–1 (Nacho 68.)
Kiállítva: Raul García (Athletic Bilbao, 89.)
Barcelona–Celta Vigo 1–2 (Messi 28., ill. S. Mina 38., 89.)
Kiállítva: Lenglet (Barcelona, 83.)