A hajráig bírta az Osasuna, hozta a kötelezőt a Real Madrid

B. A.B. A.
2021.05.01. 20:55
Casemiro gólja biztosította be a Real Madrid győzelmét (Fotó: AFP)
Kissé nehezen, de begyűjtötte a három pontot a Real Madrid, amely 2–0-ra legyőzte az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
REAL MADRID–OSASUNA 2–0 (0–0)
Madrid,Alfredo Di Stéfano Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Guillermo Cuadra Fernández
REAL MADRID:Courtois – Odriozola, Éder Militao, Varane (Nacho, a szünetben), Marcelo (Miguel Gutiérrez, 64.) – Casemiro, Blanco – Asensio (Arribas, 83.), E. Hazard, Vinícius Júnior (Rodrygo, 64.) – Benzema.Vezetőedző:Zinédine Zidane
OSASUNA:S. Herrera – N. Vidal, D. García, Aridane, Manu Sánchez – Moncayola, Torró (Jony, 84.), Javi Martínez (Brasanacs, 64.) – R. Torres (Barja, 81.), Chimy Ávila (Budimir, 64.), R. García (Adrián López, 81.).Vezetőedző:Jagoba Arrasate
Gólszerző:
Éder Militao (76.), Casemiro (80.)

Az Atlético Madrid sikere után győzelmi kényszerben lépett pályára a bajnoki címre pályázó Real Madrid az Osasuna ellen, a pamplonai együttes több mint tíz éven át tartó nyeretlenségi sorozatot igyekezett megszakítani a fővárosiak ellen.

A hiányzók ellenére minimálisan próbált tartalékolni Zinédine Zidane a Chelsea elleni BL-elődöntő visszavágójára, de az így pályára küldött csapat is elég erős volt: Karim Benzemáék gyorsan ostrom alá vették a vendégek kapuját, Sergio Herrerának három percen belül két óriási védést is be kellett mutatnia: előbb Eden Hazard közeli lövését hatástalanította, majd Éder Militao fejesét tolta kapu fölé.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a spanyol bajnokság 2020–2021-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az óriási madridi fölény – 13 lövés két vendég ellenében – mellett érdemes megjegyezni, hogy az Osasuna is megszerezhette volna a vezetést a szünet előtt: Militao hazatett labdája majdnem Thibaut Courtois kapujában kötött ki, később a 462 nap után kezdő Chimy Ávila már nem hibázott, de les miatt érvénytelenítették a gólját.

A második játékrészben sokáig jól tartotta magát az Osasuna, a hajrá azonban a Realé volt: a 76. percben Isco szöglete után Militao bólintott a kapu bal oldalába, négy perccel később pedig Benzema passzába botlott bele úgy Casemiro, hogy a labda a kapuban kötött ki (2–0).

Ennyi elég is volt a címvédőnek a győzelemhez, Zidane csapata hozta a kötelezőt, és két pontra megközelítette az éllovas Atléticót.

A NÉGY BAJNOKESÉLYES HÁTRALÉVŐ MENETRENDJE
Atlético Madrid (76 pont)Real Madrid (74 pont)FC Barcelona (71 pont)Sevilla (70 pont)
34. forduló

Valencia (i)Athletic Bilbao (o)
35. fordulóBarcelona (i)Sevilla (o)Atlético Madrid (o)Real Madrid (i)
36. fordulóReal Sociedad (o)Granada (i)Levante (i)Valencia (o)
37. fordulóOsasuna (o)Athletic Bilbao (i)Celta Vigo (o)Villarreal (i)
38. fordulóValladolid (i)Villarreal (o)Eibar (i)Alavés (o)

A FORDULÓ TELJES PROGRAMJA
Korábban
Elche–Atlético Madrid 0–1 (M. Llorente 23.)
Eibar–Alavés 3–0 (Kike García 3., 50., 59.)
Huesca–Real Sociedad 1–0 (Sandro Ramírez 87.)

Péntek
Celta Vigo–Levante 2–0 (Brais Méndez 50., A. Solari 73.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Három perc a ráadás.

88. PERC: Isco egy csellel két védőt is átvert, majd nem sokkal a jobb kapufa mellé tekert.

84. PERC: Torrót Jony váltja.

83. PERC: Asensio le, Arribas be.

80. PERC: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Benzema vezette keresztbe a labdát, a francia passzába Casemiro belebotlott, de éppen így lett jó a hazaiak szempontjából (2–0).

76. PERC: GÓÓÓL, VEZET A REAL MADRID! Isco szöglete után Éder Militao gyönyörű mozdulattal a kapu bal oldalába fejelt (1–0).

72. PERC: Hazardnak ennyi volt, Isco a pályán.

67. PERC: Rodrygo rögtön villant is, remek ritmusváltás után messziről lőtt nem sokkal a jobb alsó mellé.

64. PERC: Csereözön, mindkét edző kettőt változtatott.

56. PERC: Asensio szabadrúgása után Militao bevetődve lőtt kapu fölé.

55. PERC: Javi Martínez lépett oda hátulról Hazardnak.

54. PERC: Négy a kettőben támadhatott az Osasuna, de nem sikerült kihasználni a létszámfölényt. Lövésig azért eljutott a vendégcsapat, s bár Courtois-ról klijött a labda, nem lett belőle nagyobb baj.

46. PERC: Egy csere volt a szünetben, Varane-t Nacho váltotta.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. PERC: Gól, de nem érvényes! Egy balról érkező beadás után Chimy Ávila jutatta a labdát a bal alsóba, pechjére lesről.

40. PERC: Torres ugyanezt eljátszotta a másik kapunál.

33. PERC: Vinícius a rövidet vette célba, de csak az oldalhálót találta el.

Tíz madridi lövés eddig egy pamplonai ellenében.

29. PERC: Milito két védő szorításában is fejelni tudott, de ez nem jelentett veszélyt, középre ment a fejes.

Nagyon nyom most a Real.

27. PERC: Ismét a spanyol parádézik, most Militao fejesénél védett óriásit.

26. PERC: Marcelo remek labdát adott Hazardnak, akinek közeli lövését Herrera nagy bravúrral kapta ki.

24. PERC: Hazard pöccintette tovább Benzemának a labdát, amit Benzema kapásból, ballal küldött kapu fölé.

23. PERC: Manu Sánchez majdnem meglepte Courtois-t, a balhátvéd beadása kis híján behullott, nagyot nyújtózkodott a hazaiak kapusa.

19. PERC: Hoppá, Militao! A brazil védő rosszul passzolta vissza a labdát Courtois-nak, a belga kapus nem sokkal a gólvonal előtt érte utol az átadást...

16. PERC: Asensio tekert 18 méterről a kapu fölé.

14. PERC: A brazil most a saját térfeléről próbálta meglepni a kissé kint álló Herrerát, ezúttal nem tévesztett sokat.

A Real a legutóbbi 11 mérkőzésén nem kapott ki az Osasunától (nyolc győzelem, három döntetlen). Az előző pamplonai siker 2011 januárjábna született.

11. PERC: Casemiro próbálkozása talán a stadionból is kirepült.

9. PERC: Az első Osasuna-lövés is megvolt, Ávila balosa pontosan középre ment Courtois-hoz.

4. PERC: Kisebb tűzijáték a vendégek tizenhatosánál, Hazard beadása elment keresztbe, majd Asensio lövését blokkolták.

3. PERC: Hazard lövése az első említésre méltó esemény, a belga 16 méterről nem találta el a kaput.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az Osasuna indította útjára a labdát.

Tiszta fehérben a Real Madrid, piros-kék szerelésben az Osasuna.

A mérkőzést Guillermo Cuadra Fernández vezeti.

Tétmérkőzésen legutóbb január elején találkozott egymással a két csapat, akkor gól nélküli döntetlenre végeztek Pamplonában.

A találkozót a Spíler2 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Real Madrid–Osasuna spanyol bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!