Real Madrid: újabb döntetlen, egyre távolabb a címvédés

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.04.24. 20:50
Andrés Guardado Superman-üzemmódba kapcsolt Karim Benzema ellen (Fotó: AFP)
A La Liga 32. fordulójában a Real Madrid gól nélküli döntetlent játszott odahaza a Real Betis együttesével.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ
Real Madrid–Real Betis 0–0
Madrid,Afredo Di Stéfano Stadion,zárt kapuk mögött. V:E. Fernández
Real Madrid:
Courtois – D. Carvajal (Odriozola, 68.), Varane, Militao, Nacho – Modric (A. Blanco, 77.), Casemiro, Isco (Marcelo, 68.) – Rodrygo (Vinícius Júnior, 59.), Benzema, Marco Asensio (E. Hazard, 77.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
Betis:
C. Bravo – Emerson Royal, Víctor Ruíz, Mandi, Juan Miranda – Guido Rodríguez, Guardado (W. Carvalho, 88.) – Joaquín, Canales (Ruibal, 59.), Lainez (Morón, 80.) – B. Iglesias (Juanmi Jiménez, 80.).Vezetőedző:Manuel Pellegrini

Legendás csapatként vonult be a futballtörténelembe a César Sánchez – Geremi, Iván Campo, F. Hierro, Roberto Carlos – Figo, Celades, Zidane, McManaman – Guti, Raúl alkotta Real Madrid, a kispadon az Iker Casillas, Aitor Karanka, Claude Makélélé, Flávio Conceicao, Santiago Solari, Sávio, Pedro Munitis hetessel, no és Vicente del Bosquével – éppen ellenük vívta első Real Madrid elleni mérkőzését a Betis színeiben a most 39 esztendős Joaquín, és góllal járult hozzá a három egyes sikerhez (Capi, Gastón Casas, Ito és Denílson között futballozott akkor).

Sok víz és miegymás lefolyt azóta a Guadalquiviren, Joaquínt megkísértette párszor a Madrid, de sohasem igazolt oda, most ismét találkozott Zinédine Zidane-nal – az ő edzője pedig most az a Manuel Pellegrini, aki egykoron vezette a Madridot.

Letámadással operált a Betis, és ez szemlátomást nem ízlett a hazai Realnak, Karim Benzema és Rodrygo révén csak egy kisebb, illetve egy nagyobb helyzetig jutott, majd a szünet után a brazil szélső a 16-os jobb sarka elől ravaszul kapura lőtt, de a labda a lécen csattant. Volt helyzete a vendégeknek is, ám Diego Lainez akkora passzt adott Borja Iglesiasnak, hogy az ék talán ijedtében nem tudott mit kezdeni a labdával.

Zidane beküldte Vinícius Júniort, Marcelót, Eden Hazard-t és Álvaro Odriozolát, miközben a pálya egyre vizesebb és sárosabb lett, de hiába: sorozatban negyedszer nem kapott ki a Real Madrid otthonában a Betis, és gólt sem kapott ezeken a mérkőzéseken!0–0

Erre egyetlen más csapat sem volt még képes.

Korábban
Elche–Levante 1–0 (Boye 32.)
Valladolid–Cádiz 1–1 (Plano 14., ill. Cala 64.)
Valencia–Deportivo Alavés 1–1 (J. Gaya 89., ill. Guidetti 84.)

20. Eibar324111723–45–2223

A Real előző négy meccséből három is nulla nulla lett.

Courtois: a belga kapus 1 híján minden lövést megfogott az előző 21-ből, ami a kapujára ment.

Zidane alatt háromszor nem lőtt gólt odahaza a Real, kétszer a Betis ellen, egyszer a Bilbao ellen.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Loren Morón meg labdaelrúgásért.

90+3. perc Claudio Bravo kap sárga lapot időhúzásért.

Három perc a ráadás.

88. perc William Carvalho be, Guardado le, luxuscsere. 64-szeres portugál válogatott a pályán.

A Betis utóbbi 14 idegenbeli góljából 8-at cserék szereztek. 346 perce nem kapott gólt a Real otthonában a Betis!

82. perc Casemiro ballal három méterről a kapusba lő, de megússza: les. Militao fejese Miranda kezén csattant, de nincs 11-es, nem szándékos.

A legtöbb meccs légiósként a Betisben
207 Denílson
172 Mandi
171 G. Calderón

80. perc Iglesias és Lainez le, Juanmi Jiménez és Loren Morón be. Csatárcserék.

77. perc Modric le, Antonio Blanco be, Eden Hazard meg Asensiót váltja.

75. perc Miranda balról laposan középre ad, Courtois lábbal véd, kontra, Vinícius jobbal tízről nagyon-nagyon gyengén lő a jobb alsó felé, vetődve, kényelmesen lefekszik a labdára Bravo.

74. perc Casemiro lő jobbal 23-ról a bal felső sarok mellé.

72. perc Odriozola jobbról bead, Benzema 11-ről a jobb alsó mellé fejel. Canales ballal a bal alsó mellé lő 22-ről, kissé jobbról.

A legtöbb bajnoki a Real légiósai közül
378 Benzema
371 Marcelo
370 Roberto Carlos

71. perc Odriozola jobb oldali beadását Marcelo ballal 13-ról kapura rúgja... nagy izgalmak... de nincs bedobás, csak kirúgás.

68. perc Isco és Carvajal le, Álvaro Odriozola és Marcelo be.

A Real előző 13 hazai meccsén mindig lőtt gólt, összesen 26-ot.

66. perc Modric lő a bal alsó felé jobbal, 22-ről, de vetődve véd Bravo.

66. perc Casemiro tízméteres fejese Emerson derekára pattan.

65. perc NINCS BENT, Lainez akkora passzt ad Iglesiasnak, hogy megijed az ék, az ötös elől jobbal a kapusba lő.

64. perc Isco beadását elöklözi Bravo Benzema elöl.

60. perc HELYZET, Rodríguez ballal 16-ról feladja a labdát Courtois-nak.

59. perc Vinícius Júnior váltja Rodrygót, Aitor Ruibal pedig Joaquínt.

57. perc Villámkontra, borzalmas Lainez-lövéssel a végén: jobbal, középről, 23-ról. Maga sem hiszi.

55. perc Derült égből LÉC! Rodrygo lő a 16-os bal sarka elől jobbal a lécre, Bravo csak belekapni tudott, inkább csak belesimogatni tudott a labda útjába.

48. perc Rodrygót szereli a balon Emerson, Modric beadását kifejeli Joaquín, Carvajal emelt az ötös és Benzema elé, de rosszul éri el a labdát nyújtott lábbal a francia.

Sajnos továbbra is szakadó esőben.

46. PERC FOLYTATJUK!

Megjön hamarosan a negyedik jó balhátvéd is a Realba.

A hárommeccses nullás sorozat a Betis ellen realos negatív klubrekord.

E PÁRHARC LEGJOBB GÓLLÖVŐI
Puskás Ferenc 12
Santillana 11
Hugo Sánchez 8
Emilio Butragueno 8
Karim Benzema 8

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

42. perc Militao felcsap jobbszellőnek, a beadása a kapusé. Helyzet, Emerson jobb oldali beadását nem lövi el azonban Iglesias, maga alá gyűri azt csak. ZICCER VOLT! Militao a nevető harmadik aztán.

39. perc Isco emel Benzema elé, aki az ötös jobb sarka mellől jobbal a léc fölé lő, tíz méterről.

37. perc Iglesias elől nagyot ment Militao, de les.

35. perc Isco kap sárga lapot Miranda felrúgásáért. Igazából elcsúszott a hazai játékos, majd nekiesett a Barca volt védőjének.

A Madrid 16 bajnoki óta veretlen.

29. perc HOPP, Canales lő ballal nem sokkal a bal alsó mellé 21-ről, kissé balról. Ő egykori RM-ígéret, 2012-ben 7.5 millióért eladták a Valenciának, azóta tízszeres válogatott.

28. perc Rodrygo jobbal 16-ról egy védőbe lő, majd ha nem sokkal, de lemarad az ötösön Asensio jobb oldali beíveléséről.

26. perc Nacho ballal beadja Modric zseniális, külsős indítását, ment jobb vállal csoda okosan Emerson, a Barca és a Betis közös futballistája.

24. perc Benzema bal oldali beadását Rodrygo ballal az ötös bal sarka elől gyatrán rúgja kapura, ment Ruiz, majd Benzema lő jobbal 19-ről a jobb alsó felé, vetődve elcsípi a labdát Bravo, fogja is.

22. perc Modric beadása nagyon rossz, Iscóé jobb, de Emerson ment fejjel az ötösön.

21. perc Guardado fejjel ad haza Benzema elől, Rodrygo passza után, a brazil kiharcol aztán egy szögletet.

A Betis négyes döntetlensorozatban van.

18. perc Casemiro felbőrözi Guardadót, aki fellöki ellenfelét a 16-os előtt, a bal oldalin. Isco jobbal egy méterrel a léc fölé lő. Kettővel, majdnem.

16. perc Canales megment egy rossz Guardiola-passzt, Lainez beadja, de nem jöttek velük a társak. Igazából Guardado, de a nagy Guardiolát idézte fel.

Ez Joaquín 33. meccse a Real ellen, 11 kanadai pontja van eddig. Most ad egy pocsék passzt ennek ellenére, Lainez helyett a szögletzászló kapta a passzt.

8. perc Letámad a Betis, nem ízlik ez a Madridnak. 60 százalékban a vendégeké a labda.

Éppen 44 évvel ezelőtt lőtt a Real otthonában győztes gólt a Betis színeiben Ladinszky Attila.

5. perc Emersonnal Asensio megy hátra, és szereli szépen.

1. perc Modric ellöki Carvajal rossz passza után Lainezt, Miranda beadása rossz.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek zöld-fehér mezben és fekete nadrágban.

ESÉLY. Előző három Real elleni idegenbeli meccsén nem kapott ki a Betis, de még csak gólt sem kapott!

Hatékony. 22 lövés, nulla gól

Egy kis örökmérleg: 113 mérkőzés, 63 madridi és 26 sevillai sikerrel, 242, ill. 120 rúgott góllal.

Eltiltott Nabil Fekir.

A hazaiaktól Toni Kroos mellett Sergio Ramos, Ferland Mendy, Federico Valverde és Lucas Vázquez sérült, a vendégektől Dani Martín maródi.

¡Nuestro once inicial para el #RealMadridRealBetis!#DíaDeBetispic.twitter.com/pMX3YZ50Jh

„Felkészültünk a szombati mérkőzésre, tudjuk, hogy nagyon erős ellenfél ellen lépünk pályára – nyilatkozta a klub hivatalos oldalának Zinédine Zidane. – Kemény meccsek várnak ránk a közeljövőben, ám most arra koncentrálunk, hogy hétvégén kilencven percen keresztül magas szinten teljesítsünk. Az idény is mutatja, hogy a La Liga a világ legizgalmasabb bajnoksága, nagyon nehéz elhódítani a bajnoki címet. Toni Kroos sérülés miatt még nem játszhat, ám Luka Modric és Eden Hazard már bevethető.”

A vesztett pontokat tekintve a Barcelona áll legközelebb az éllovas Atléticóhoz, ha pedig pontegyenlőség lenne, akkor Real Madrid áll a legjobban, ugyanis ekkor az egymás elleni eredmény dönt, ebben a bajnoki címvédő jobb a Barcelonánal és az Atléticónál is. A Real szombaton az Európa-liga-indulásra hajtó Betist fogadja, és Zinédine Zidane több, korábban sérült játékosára is számíthat.

Hat fordulóval a vége előtt hat pont a különbség az éllovas Atlético és a negyedik helyezett Sevilla között, így roppant izgalmas hajrá várható Spanyolországban. Legutóbb a 2003–2004-es idényben volt rá példa, hogy az első négyet viszonylag kevés pont választotta el egymástól, akkor a szezon végeztével Valencia, Barcelona, Deportivo, Real Madrid lett a sorrend, a bajnok és a negyedik között a végelszámoláskor hét pont volt a különbség.

Ha a spanyol bajnokságra gondolunk, általában a Real Madrid és a Barcelona versenyfutása jut eszünkbe a bajnoki címért folyó harcban. Az utóbbi években Diego Simeone viszont felemelte a két gigász szintjére az Atlético Madridot, így az elmúlt idényekben háromesélyessé vált a La Liga. Idén
azonban csatlakozott az aranyéremért folyó versengéshez a Sevilla is, Julen Lopetegui irányításával az andalúziaiak felvették a versenyt a madridiakkal és a Barcelonával.

Roppant izgalmasan alakul a bajnokság végjátéka, még négy csapat bízhat bajnoki aranyérem megszerzésében.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–BETIS LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!