La Liga: a Valencia és a Villarreal is egy góllal nyert

CS. M.CS. M.
2021.03.21. 18:10
Ikszelt a Getafe és az Elche (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján a Valencia hazai pályán 2–1-re legyőzte a Granadát, a Villarreal szintén otthon nyert a Cádiz ellen (2–1), a Getafe pedig 1–1-es döntetlent játszott az Elchével.

Az Elche szerzett vezetést a 20. percben,Pere Milla talált be. A folytatásban a Getafe akarata érvényesült, amely a 61. percbenEnes Ünal góljával egyenlített ki. A hazaiak a győzelmet is megszerezhették volna, de Ángel a 84. percben büntetőt hibázott, így mindkét fél egy ponttal lett gazdagabb.

A legutóbbi öt bajnokijából hármat is elveszítő Valencia jól kezdett a Granada ellen, és Daniel Wass góljával már a 4. percben megszerezte a vezetést. A folytatásban is inkább a házigazda játszott veszélyesebben, így nem meglepő, hogy a második félidőben Álex Blanco találatával megduplázta az előnyét. Ezt követően a vendégek mindent megtettek a gólszerzés érdekében, ez azonban csak a 90. percben jött összeRoberto Soldado jóvoltából, így a Valencia 2–1-re megnyerte a mérkőzést.

A Villarreal Gerard Moreno 5. percben szerzett góljával nagyon hamar vezetést szerzett a kiesés elől menekülő Cádiz ellen. A második félidő elején Carlos Bacca gólját a videobíró segítségével érvénytelenítették, 20 perccel később azonban már szabályos gólt szerzett a kolumbiai csatár. Két percre ráÁlex Fernández révén szépítettek a vendégek, ennél többre azonban nem futotta az erejükből, a Villarreal hozta a kötelezőt, és 2–1-re nyert.