Némi szerencse is kellett hozzá, de ismét nyert a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.20. 20:55
V-alakban húz a címvédés felé a Real Madrid? (Fotó: AFP)
A Real Madrid 3–1-re nyert a kiesés ellen harcoló, ziccerek sorát elhibázó Eibar otthonában a La Liga 14. fordulójának záró mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Eibar–Real Madrid 1–3 (1–2)
Eibar,Ipurua Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Munuera Montero
Eibar:
Dmitrovics – Pozo, Bigas, Arbilla, K. Rodrigues – Inui (P. León, 72.), Pape Diop (S. Álvárez, 82.), Expósito, Gil – Muto, Kike García (Arieta, 82.).Vezetőedző:José Luís Mendilibar
Real Madrid:Courtois – D. Carvajal, Varane, S. Ramos, F. Mendy – Modric (F. Valverde, 72.), Casemiro, T. Kroos – L. Vázquez, Benzema, Rodrygo (Asensio, 72.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
Gólszerző:Kike García (28.), ill. Benzema (6.), Modric (13.), L. Vázquez (90+2.)

Az egyre jobb formában lévő Real Madrid a csapnivaló formában lévő, erősen tartalékos Eibar otthonában úgy kezdett, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva: két szép góllal.

Előbb Karim Benzema húzta alá Zinédine Zidane szavait, aki szerint Benzema a valaha volt legjobb francia csatár, majd az ék adott egy okos gólpasszt Luka Modricnak, aki jobbal a léc alá lőtt a 16-osra belépve. Ebben a gólban benne volt talán kicsit a volt újpesti kapus, Marko Dmitrovics, aki aztán bravúrral védte Rodrygo ziccerét, majd amikor már ő is verve volt (Lucas Vázquez lövésénél), mentett a gólvonal előtt Pedro Bigas.

De nehogy azt higgyük, hogy megadta magát a hazai pályán különösen gyengén teljesítő kiscsapat, Kike García az első félidőben meglőtte élete gólját, majd a két japán légiós, Muto Josinori és Inui Takasi megverhette volna a címvédőt, ám kihagyták a ziccereiket. A másik oldalon Benzema után a csereként beálló Marco Asensio veszélyeztetett, majd váratlanul unalmasra sikeredett a hajrá.

Izgulni csak azért lehetett, hogy jár-e tizenegyes, amiért Kike García fejese Sergio Ramos könyökét érte, majd a ráadásban Bigas közeli lövését zseniális becsúszással mentette Ramos. A ráadás második percében Benzema kiosztott egy gólpasszt Lucas Vázqueznek is: három ponttal zárta a túráját a Real Madrid, sorozatban már a negyedik bajnokiját megnyerve.1–3

Korábban
Celta Vigo–Alavés 2–0 (Brais Méndez 19., 79.)
Granada–Betis 2–0 (Roberto Soldado 14., 20. – az elsőt 11-esből)
Cádiz–Getafe 0–2 (Cucho Hernández 33., N. Makszimovics 90+4.)
Barcelona–Valencia 2–2 (Messi 45+4., Araujo 52., ill. Diakhaby 29., M. Gómez 69.)
Atlético Madrid–Elche 3–1 (L. Suárez 41., 58., Diego Costa 80., ill. Boyé 64.)
Sevilla–Valladolid 1–1 (Ocampos 31. – 11-esből, ill. Raúl García 87.)
Levante–Real Sociedad 2–1 (Roger 28., Frutos 87., ill. Isak 22.)
Osasuna–Villarreal 1–3 (R. Torres 70. – 11-esből, ill. G. Moreno 7., 86., F. Nino 29.)

Athletic Bilbao–Huesca 2–0 (Kodro 86. – 11-esből, Unai Núnez 91.)

20. Osasuna1332811–21–1011

Kike szerint ő a sérült csapattársainak üzent a lelátóra a gólja után.

Marad még egy meglepetés a végére: Modric lett a meccs legjobbja. Benzema 5. gólpassza az idényben, ilyen sok a La Ligában csak Iago Aspasnak van.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. PERC NAGYON ELDŐLT, LUCAS VÁZQUEZ Benzema passza után jobbal jobbról, éles szögből, hét méterről a hosszú sarokba lő. 1–3!

90. perc De nagy mentés, Edu passzát Bigas kapura vágja ballal tízről, hatalmasat ment Ramos, bevetődve! EZT IS MEGÚSZTA A REAL MADRID!

Két perc a ráadás.

88. perc A saját térfelén passzolgat az Eibar.

A legtöbb gól itt vendégként:
18 Real Madrid
17 Barcelona

85. perc A hajrá eddig mezőnyfutballba fullad.

82. perc Kettős csere a hazaiaknál, Diopot Sergio Alvárez, Kikét Unai Arieta váltja.

80. perc VAR, Kike beadását Muto Ramos könyökére fejeli az ötös jobb sarkáról. Nincs 11-es!

Az Eibar sorozatban a 8. hazai meccsén is kikap? Ezekből 6-on gólt sem lőtt... Már a 7 is klubrekord, negatív. A Real sorozatban a 4. bajnokiját nyerheti meg.

A 34 éves León volt realos csodagyerek, anno 3 kanadai pontot termelt 13 fellépésén.

73. perc Arbilla sárga laposként hatalmasat rúg Vázquezbe a 16-os előtt, Asensio ballal milliméterekkel véti el a bal felső sarkot kissé jobbról, 20 méterről!

72. perc Inui le, Pedro León be, Modric le, Federico Valverde be, Rodrygót meg Marco Asensio váltja.

71. perc FÖLÉ, Kike bal oldali, ballábas beadását három méterről a léc fölé vállalja Muto!

Varane most nem villogott, pedig ez a 338. meccse a Realban, ahol légiós védőként övé a legtöbb meccs a nagy Santamaría (337) és a pengés Pepe (334) előtt.

66. perc Inui rossz passza után ziccerben Rodrygo, de az ötös bal sarka elől jobbal térden lövi Dmitrovicsot! Kroos remek indítása után. ZICCER!

67. perc Casemiro nem mer lőni ballal 19-ről, Carvajal és Vázquez jobb oldali beadása is Arbilláé.

62. perc Carvajal jobb oldali, veszélyes beadását kifejeli középről Arbilla, a korner Papéé, kontra, Gilt szereli a 16-os előtt az utolsó védő, Mendy!

69 százalékban a Realé a labda.

A Marca kiderítette közben, egy újságírónak üzent Kike a gólja után, olyasmit mondott, ne ünnepeljen, inkább fogja be a száját. Ez volt Kike 2. gólja a Real ellen egyébként, ezzel klubrekorder.

60. perc Gil lő 22-ről, kissé balról ballal nem sokkal a léc fölé.

56. perc Bigas ravasz fejese után ment fejjel Ramos Muto elől, majd elrúgja a labdát a rázúduló Kike elől, de a védő borzalmas keresztpasszát Inui ballal a bal alsó mellé töri! Majdnem öngólpassz!

53. perc Kroos beadását rosszul éri el Benzema.

52. perc Mendy bal oldali beadását Rodrygo jobbal a léc fölé vágja, Bigas is beleért még. Korner.

47. perc Benzema jobbal nem sokkal lő a bal felső sarok mellé középről, 18-ról, de les.

46. PERC FOLYTATJUK!

Az Eibar nagy mumusa Lionel Messi, 20 góllal. A kiscsapat egyébként 519 perc után talált be ismét az ellenfélnek hazai pályán!

Az előző 25 évben a legtöbb gólpassz a Realban (szintén a bajnokságban és a hazai kupában):
116 Raúl és Cristiano Ronaldo
112 Benzema

Az előző 50 év legidősebb realos gólszerzői (a bajnokságban és a hazai kupában):
Amancio (36 évesen és 164 napos korában)
Santillana (35 évesen és 273 naposan)
Modric (35 évesen és 102 naposan)

Benzema adott 3 gólpasszt is az Eibar ellen!

Marco Asensio 2

Karim Benzema 10 kanadai pontot szerzett 11 meccsén az Eibra ellen, az előző három meccsen kétszer is duplázott. Sőt, az előző nyolc mérkőzésén háromszor is megtette ezt.

45+2. PERC EZZEL VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Benzema emel jobbra Vázquez elé, aki jobbal ellő a kapus mellett, de ment a gólvonal előtt a visszavetődő Bigas! A szöglet után Benzema jobbal 19-ről kapura lő, ment fejjel nagyon bátran Diop!

45. perc Gil bal oldali beadását Casemiro a kapu felé menti, de jő Courtois.

43. perc Kézzel szereli Modricot, sárga lap Anaitz Arbillának. Szabadrúgás, melyet Ramos kissé balról, 23-ról jobbal nem sokkal lő a rövid felső fölé. A védő elcsúszott közben, Dmitorivcs vetődve biztosított.

Az Eibar csak egyszer nyert a Real ellen 12 bajnokijukból, 2018 novemberében, három nullára, a Santiago Solari vezette madridiak ellen.

40. perc Mellé, a japán Muto Gil passza után jobbal hétről centiméterekkel véti el a bal felső sarkot. Majdnem kettő kettő!

37. perc Mendy bal oldali beadásáról milliméterekkel marad le az üresen tátongó bal sarok előtt a bevetődő Vázquez!

A VAR szerint is les.

36. perc Benzema lő lesgólt, Kroos zseniális emelése és a saját zseniális, jobblábas, tízméteres lövése után. Ezt megúszta Dmitrovics: aki 2013 és 2015 között az Újpest kapusa volt. Ingyen jött, ingyen ment, ma kerek tízmillió eurót ér a játékjoga.

35. perc Kike balról középre emel, Muto is emelkedik, fejelésre, de kirepül a kapujából Courtois.

31. perc Kike nagyot kap, a fejét fogva a földön marad, de tovább. Aztán feláll a támadó, Varane testtel lökte a hátát egyébként, felugrás közben.

30. perc Pozo távolija távolról sem jó.

Kévin Rodrigues javította tehát a hibáját, Kike meg hevesen mutogat valakinek felfelé a lelátóra. A VIP-be?

27. PERC MICSODA GÓL KIKE GARCÍÁTÓL! Vázquez labdát veszít a jobbon Varane passza után, Kévin sokkal jobb passzát a 16-os bal sarka elől jobbal a bal, azaz a túlsó felső sarokba varázsolja García. Casemiro mellől: 1–2!

25. perc Diop megröpteti derékkal Casemirót, de nincs sárga.

24. perc Gil jobb oldali, ballábas kornerét kifejeli Varane, Courtois elől, a Modric indította Kroos passzát Rodrygo jobbal 7-ről kapura teszi, jobb kézzel hatalmasat véd Dmitrovics. De les.

21. perc Gil bal oldali beadása a kapusé. Mutóé a jobbról dettó.

18. perc Benzema szépen ment fejjel a kapuja előtt Edu bal oldali szabadrúgása után.

16. perc Benzema! Indítja a jobbon Modricot, aki ballal a fejére varázsolja vissza a labdát, ám a csatár négy méterről nagyon a bal alsó mellé fejel! A világ legjobbjai is hibáznak néha, még a nagy Zidane-nak sem talált minden fejese. Kaput meg pláne.

Kévin és a Karácsony, na ja...

13. PERC MEGY EZ MA A REALNAK: Vázquez labdát szerez a jobbon Benzema rossz passza után, Kévintől, a francia támadó aztán remekül gurít vissza az alapvonalról LUKA MODRICNAK, aki jobbal 14-ről a léc alá lő. Dmitrovics ebben benne van, mert középre ment a labda: 0–2! Bele is ért bal kézzel a visszafutó kapus.

9. perc Kévin ment Mendy újabb beadása után, a korner veszélytelen aztán.

8. perc Mendy bal oldali beadását ballal a bal alsóba lőné 15-ről Vázquez, de véd vetődve Dmitrovics.

Rodrygóból kitört most a benne élő Zico.

6. PERC KARIM BENZEMA, KI MÁS?! Modric futtatja a balon Rodrygót, aki középre törve jobbal remekül emel a francia elé, Bigas lemarad róla, Benzema meg ballal a jobb alsóba lő az ötös elől, középről úgy, hogy Dmitrovics is belekapott még a labdába. 0–1!

Ha Mendy kezdett, még soha nem kapott ki a Real.

1. perc Iniu jobb oldali beadását elkapja a léc alatt Courtois.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Ebben az idényben nem nyert hazai pályán az Eibar, és a legkevesebb gólt rúgta a ligában.

Egy kis örökmérleg: 14 meccs, egy Eibar- és 11 Real-sikerrel, 9, ill. 35 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK!
A Real Madridtól az Eibarhoz:

2020, Adrián Esteban, ingyen
2019, Álvaro Tejero, i.

Eltiltott a hazai Esteban Burgos.

A hazaiaktól José Ángel, Roberto Correa, Sergi Enrich, Paulo Oliveira, Damian Kadzior, José Martínez, Kike González, Quique González és Recio sérült, a vendégektől Vinícius Júnior, Isco és Eden Hazard maródi.

A sors fintora, hogy kedden a Real Madrid éppen a Bilbao ellen nyert, míg a katalánok szerdán a bajnokságban második helyen álló Real Sociedadot győzték le.

Az előző kiírásban Szaúd-Arábiában került sor a Spanyol Szuperkupára, melynek döntőjét kiélezett küzdelemben a Real Madrid nyerte. Amint lehetséges, a torna visszatér majd a közel-keleti országba, amely három évre szóló szerződést kötött a rendezésről a spanyolokkal.

A Szuperkupa négy résztvevője az előző bajnoki idény két legjobbja, a Real Madrid és a Barcelona, valamint a spanyol Király-kupa két döntőse, a Real Sociedad és az Athletic Bilbao – utóbbi két együttes a koronavírus-járvány miatt egyelőre nem tudta lejátszani a kupafinálét.

A két elődöntőt Córdobában, illetve Málagában rendezik január 13-án és 14-én, míg a fináléra egy harmadik andalúziai városban, Sevillában kerül sor január 17-én.

Sorsoltak a Spanyol Szuperkupában: a Real Madrid az Athletic Bilbaóval, míg az FC Barcelona a Real Sociedaddal mérkőzik meg.

„Az én szememben Benzema a valaha volt legjobb francia csatár – mondta Zidane. – Rengetegszer bizonyította már ezt, a Real Madridban több mint ötszáz mérkőzésen. A sikerei és statisztikái önmagukért beszélnek. Számomra nem kérdés, ő a legjobb. Benzema több, mint egy csatár, nem csak a gólszerzés az erőssége, épp ezért imádom.”

Karim Benzema a Real Madrid legutóbbi négy meccsén összesen négyszer volt eredményes. A december 19-én 33. életévét betöltő csatár a Borussia Mönchengladbach és a Bilbao ellen egyaránt duplázott.

„Mindegy, mit teszek, a sajtó nem hagyja szó nélkül. Úgy éreztem, így kell döntenem – utalt Zidane a kevés változtatásra. – Minden labdarúgónk játszani szeretne, szükségünk is van mindenkire, de fontosabb, hogy azt csináljuk, ami működik.”

A LEGUTÓBBI NÉGY
2020. 12. 05.: Sevilla–Real Madrid 0–1 (La Liga)
2020. 12. 09.: Real Madrid–Borussia Mönchengladbach 2–0 (Bajnokok Ligája)
2020. 12. 12.: Real Madrid–Atlético Madrid 2–0 (La Liga)
2020. 12. 15.: Real Madrid–Athletic Bilbao 3–1 (La Liga)

A Real Madrid december 5. és 15. között négy tétmeccset vívott meg sikeresen. Zidane szokásával ellentétben alig változtatott a kezdőcsapaton, mindössze 14 játékos lépett pályára kezdőként legalább egyszer a legutóbbi négy találkozón – hívta fel rá a figyelmet az As. Továbbá három futballista (Isco, Sergio Arribas és Marco Asensio) csereként jutott szóhoz. Öt realos – Thibaut Courtois, Raphaël Varane, Ferland Mendy, Toni Kroos és Karim Benzema – végigjátszotta mind a négy mérkőzést, Luka Modric, Vinícius és Lucas Vázquez pedig mind a négyszer kezdő volt.

„Roppant nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Rövid idő alatt negyedszer léptünk pályára, s bár emberelőnyben voltunk, kapkodva játszottunk, amivel megnehezítettük a saját dolgunkat. Sorozatban negyedszer győztünk, ami a játékosok érdeme. Nagyon megérdemelték” – idézi a MarcaZinédine Zidane-t.

A keddi összecsapáson a baszk gárda a 14. perctől emberhátrányban játszott Raúl García piros lapja miatt. A Madrid a félidő előtt nem sokkal előnybe került Toni Kroos révén, ám a Bilbao tíz emberel egyenlített fordulás után. A hajrában Karim Benzema duplázott.

Zinédine Zidane, a királyi gárda vezetőedzője a két gólt szerző Karim Benzemát dicsérte a mérkőzés után.

A La Liga előző fordulójának nyitó mérkőzésén a Real Madrid nagy csatában 3–1-re megverte odahaza az Athletic Bilbaót.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–EIBAR LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!