Győzött a Real Madrid, de nem jött össze a bajnoki cím

2021.05.22. 17:46
Benzema hiába lőtt gólt, nem ünnepelhet (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában a Real Madrid 2–1-re legyőzte a Villarrealt. Mivel az Atlético Madrid is 2–1-re nyert a Real Valladolid otthonában, Diego Simeone együttese lett a bajnok, a Zinédine Zidane vezette királyi gárda pedig csak a második helyen végzett.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ
REAL MADRID–VILLARREAL 2–1 (0–1)

Madrid, Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: José Munuera
Real Madrid: Courtois – Odriozola (Marcelo, 68.), Varane, É. Militao, Gutiérrez (Nacho, 68.) – Modric, Casemiro (M. Díaz, 68.), Valverde – Asensio (Isco, 56.), Benzema, Vinícius Júnior (Rodrygo, 56.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Villarreal: Rulli – Gaspar, Albiol, P. Torres, Pedraza – Pino (Alcácer, 81.), Capoue (Pena, 66.), Parejo, Trigueros – Gerard (Raba, 81.), Bacca (Coquelin, 66.). Vezetőedző: Unai Emery
Gólszerző: Benzema (87.), Modric (90+2.), ill. Pino (20.)

A Real Madridnak csak a győzelem adhatott esélyt a bajnoki címre az Atlético Madriddal folytatott versenyfutásban, hiszen kétpontos hátrányban volt a meccs előtt. A királyi gárda nem akart rögtön a Villarrealnak rontani, de próbált nyomást helyezni a vendégekre.

Ezzel együtt a Villarreal szerezte meg a vezetést! A 20. percben Gerard Moreno adott középre Yeremi Pinóhoz, aki szépen lekezelte a labdát a tizenhatoson belül, majd a kapu bal oldalába lőtt. Courtois csak beleért a labdába. Pino 18 évesen és 214 naposan lőtt gólt, ebben a században, ilyen fiatalon még senki sem volt képes betalálni a Real Madridnak a bajnokságban. 0–1

Már csak azért is fájó volt a kapott gól a Realnak, mert nem sokkal korábban a Valladolid betalált az Atléticónak.

A második félidőben fokozta a tempót a Real. Az 55. percben Karim Benzema szép fejessel juttatta kapuba a labdát, de a VAR alapján lest ítéltek. Ráadásul ekkor az Atlético Madrid is egyenlített a másik találkozón.

Benzemának több nagy helyzete is volt, amelyből egyet ki is használt a 87. percben (1–1), de ekkor az Atlético már 2–1-re vezetett. A ráadás perceiben Luka Modric is meglőtte a maga gólját (2–1), de hiába fordított a Real Madrid, Zinédine Zidane együttesének meg kell elégednie a második hellyel a spanyol élvonalban.

38. FORDULÓ
Eibar–FC Barcelona 0–1
(Griezmann 81.)
Real Valladolid–Atlético Madrid 1–2
(Plano 18., ill. A. Correa 57., L. Suárez 67.)
Real Madrid–Villarreal 2–1(Benzema 87., Modric 90+2., ill. Pino 20.)
Elche–Athletic Bilbao 2–0(Boyé 28., R. Guti 73.)
Huesca–Valencia 0–0
Osasuna–Real Sociedad 0–1(Juan Pérez 86. – öngól)
Celta Vigo–Real Betis 2–3(Aspas 32. – 11-esből, B. Méndez 49., ill. B. Iglesias 53. – 11-esből, Fekir 69., V. Ruiz 73.)

Vasárnap
18.30:
Granada–Getafe
21.00:Sevilla–Alavés

Pénteken
Levante–Cádiz 2–2 (Roger 8., Melero 58., ill. Negredo 14., Akapo 32.)

20. Eibar386122029–52–2330

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Bár fordított a Real Madrid, az Atlético is győzött 2–1-re, így Diego Simeone együttese a bajnok, Zinédine Zidane csapatának a második hely jutott.

90+2. perc: Modric gólt lő! A bal oldalon Benzema adott középre, a labda eljutott Modrichoz, aki gyönyörűen lőtt a kapu jobb felső sarkába 15 méterről. 2–1

90+1. perc: Rullinak kell védenie Díaz helyzeténél.

4 perc a hosszabbítás.

87. perc: Benzema egyenlít! Rodrygo passzolt középre Benzemához, aki középről 20 méterről szépen emelt a kapu bal felső sarkába. 1–1

86. perc: újabb csere, Trigueros után Moi Gómez jön be.

83. perc: Modric lövése 25 méterről kevéssel a jobb kapufa mellé száll.

81. perc: Pino lejön, Paco Alcácer megy be, illetve Moreno helyett Daniel Raba a pályán.

78. perc: Díaz fejese mellé száll.

72. perc: Benzema megint tiszta helyzetben lőhetett, de megint mellé.

68. perc: hármat cserél a Real: Casemiro helyett Mariano Díaz, Gutiérrez helyett Nacho, Odriozola helyett Marcelo játszik tovább.

Minden elúszni látszik a királyi gárdának.

Közben az Atlético megszerezte a vezetést!

66. perc: mit hagyott ki Benzema! Rodrygo szerzett labdát, miután Rulli nem rúgta ki időben. Benzema kapta meg, de a francia támadó hatalmas helyzetben az oldalhálóba lőtt.

66. perc: Capoue helyett Pena, Bacca helyett Coquelin jött be.

64. perc: Valverde beadására Rulli kivetődik, és megszerzi a labdát.

60. perc: Odriozola beadására időben reagálnak a védők.

56. perc: Vinícius helyett Rodrygo, Asensio helyett Isco a pályán.

Ha ez még nem lenne elég a Real Madridnak, az Atlético Madrid egyenlített!

55. perc: Benzema szép fejessel 10 méterről egyenlít! De jön a VAR, és lest ítélnek.

52. perc: Militao fejelt 16 méterről, de nem volt veszélyes.

50. perc: Rulli védi Vinícius próbálkozását.

49. perc: Valverde lőtt 20 méterről, de mellé.

A másik mérkőzésen továbbra is 1–0 a Valladolidnak.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

45. perc: Modric szöglete után Casemiro tisztán fejelhetett kapura, de pont Rullihoz.

44. perc: Benzema rosszul találta el a labdát 20 méterről, nagyon fölé lőtt.

43. perc: Villarreal-kontra végén Bacca lövését blokkolják a védők.

35. perc: Benzema és Modric kavarta meg a vendégek védelmét. Modric ígéretes helyzetben lőhetett tíz méterről, de csúnyán mellé ment a labda.

32. perc: Pedraza adott nagyszerűen középre, de Bacca rosszul vette át a labdát. Ha jól kezeli le, akkor tiszta ziccer lett volna.

31. perc: Odriozola mélyen adta be a labdát, nem lett belőle helyzet.

29. perc: Capoue tiszta helyzetben lőhetett tizenhat méterről, de nem találta el a kaput.

Pino 18 évesen és 214 naposan lőtt gólt, ebben a században, ilyen fiatalon még senki sem volt képes betalálni a Real Madridnak a bajnokságban.

25. perc: óriási kavarodás a vendégek tizenhatosán belül, de a védők nagy nehezen felszabadítanak.

24. perc: Modric megtalálta Asensio fejét a labdával, de a csúsztatás fölé szállt.

20. perc: vezet a Villarreal! Moreno adott középre Pinóhoz, aki szépen lekezelte a labdát a tizenhatoson belül, majd a kapu bal oldalába lőtt. Courtois csak beleért a labdába. 0–1

Időközben a Valladolid megszerezte a vezetést, ám még így is az Atlético a bajnok!

18. perc: Modric ívelt be szabadrúgást Casemiro felé, de túl hosszú volt.

Eltelt negyed óra, az eredmény mellett a labdabirtoklás is egyenlő.

12. perc: Gutiérrez és Pino ütközik, ápolni kell őket. Folytathatják a játékot.

10 perc elteltével egyik pályán sincs még gól.

8. perc: Vinícius beadása megpattant, de majdnem így lett jó Benzemának, csakhogy jött a kapus Gerónimo Rulli, és megfogta a labdát.

6. perc: Bacca kapott nagyszerű kiugratást, és minden bizonnyal ziccerig futott volna a labdával, de Éder Militao beérte és szerelte.

3. perc: Benzema kapott remekül ívelt labdát középen, de a fejest blokkolták a védők.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat! A mérkőzés 18.00-kor kezdődik.

A Valladolid–Atlético Madrid találkozót ide kattintva követhetik!

Az Eibar–Barcelona mérkőzésről bővebben itt!

ELŐZMÉNYEK

Az utolsó forduló előtt az Atlético Madrid áll az élen 83 ponttal, a Real Madrid 81 ponttal követi. Mivel a lehetséges pontazonosság az egymás elleni eredmények miatt a Realnak kedvez (A Real Madrid hazai pályán 2–0-ra legyőzte vetélytársát, a Wanda Metropolitanóban pedig 1–1-es döntetlen született.), az Atléticónak le kell győznie idegenben a Real Valladolidot a biztos bajnoki címért. A Real Madridra is kőkemény meccs vár hazai pályán a Villarreal ellen, tehát minden adott az izgalmas fináléhoz.

„Nem ez a megfelelő idő, hogy a jövőmről beszéljünk – nyilatkozta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Zinédine Zidane, a Real vezetőedzője.– Csak a szombati meccs számít. Harminchét forduló után van esélyünk bajnoki címet szerezni. Nem én vagyok most fontos. Nagyon nehéz mérkőzés lesz a Villarreal elleni, és tudjuk, hogy nem a saját kezünkben van a sorsunk. Ellenfelünk remek csapat, ám mi a Real Madrid mezében küzdünk, és mint mindig, most is a bajnoki cím lebeg a szemünk előtt.”

A Villarrealnak még van esélye, hogy az Európa-liga-főtáblát jelentő ötödik helyen végezzen, így Unai Emery csapatának is fontos a győzelem. Persze, ha jövő héten szerdán a gdanski El-döntőben legyőzi a Manchester Unitedet, akkor abból Bajnokok Ligája-szereplés lesz…