Négy Barca-gól, fölényes győzelem az Osasuna ellen

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.11.29. 13:45
Messi (a labdával) nagy gólt lőtt Maradona emlékére (fotó: AFP)
A spanyol La Liga 11. fordulójában a Barcelona hazai pályán nagy különbséggel győzött az Osasuna ellen, és fellépett a 7. helyre.

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ

Barcelona–Osasuna 4–0 (2–0)
Barcelona,
Camp Nou,zárt kapuk mögött. Vezette:Mateu Lahoz
BARCELONA:Ter Stegen – Dest (Júnior Firpo, 61.), Mingueza, Lenglet (Alená, 67.), Jordi Alba – Pedri (Busquets, a szünetben), F. De Jong, Coutinho (O. Dembélé, 61.) – Messi, Braithwaite (Trincao, 61.), Griezmann.Vezetőedző:Ronald Koeman
OSASUNA:S.Herrera – Nacho Vidal, Unai García, Raúl Navas, Roncaglia, Jony (Juan Cruz, 23.) – Iñigo Pérez (R. Torres, 63.), Oier (Brasanac, 64.), Moncayola – Rubén García (Barja, 74.), Budimir (Enric, 74.).Vezetőedző:Jagoba Arrasate
Gólszerző:Braithwaite (30.), Griezmann (42.), Coutinho (57.), Messi (73.)

A bajnokságot rettenetesen kezdő Barcelona a 14. helyen kezdte a 11. fordulót, és éppen a vele pontszámban egyformán álló, bár nem túl acélos Osasunát fogadta. A Barcelona az első félidő nagy részében beszorította az ellenfelét, nem sokszor lépték át a pamplonaiak a felezővonalat.

Ezek alapján nem is volt meglepő, hogy vezetést szerzett a hazai csapat, maximum az volt furcsa, hogy erre harminc percet kellett várni. Ekkor azonban egy meglehetősen tumultuózus jelenet végén Braithwaite gyötörte a hálóba a labdát. 1–0

Az Osasuna továbbra sem tudott mit kezdeni a hazaiakkal, jött is a második gól, méghozzá Griezmann remekül eltalált, szépségdíjas bombája nyomán. 17 méterről lőtt hálószaggatót kapásból. 2–0

A második félidőben az Osasuna megpróbált még az elején visszajönni a meccsbe, de ez csak addig tartott, amíg az 57. percben nem kaptak a vendégek egy újabb gólt, ezúttal Griezmann önzetlensége hozta a gólt Coutinhónak.3–0

Még egyszer nekidurálta magát a vendégcsapat, a kapufát is eltalálta Roberto Torres, de röviddel később Messi óriási gólja minden reményt szertefoszlatott (4–0). Az argentin sztár a gólját Diego Maradonának ajánlotta, és még egy Newell's Old Boys-mezt is húzott a Barca-mez alá, hogy a gólörömnél megmutathassa.

A maradék időben már csak a hazaiak szerezhettek volna gólt, de nem tették, így biztos győzelemmel a zsebükben utazhatnak Budapestre, a Ferencváros elleni BL-találkozóra.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Getafe–Athletic Bilbao 1–1 (Ángel 75., ill. Villalibre 9.)
Celta Vigo–Granada 3–1 (Nolito 27., Baeza 81., Fran Beltrán 85., ill. L. Suárez 25.)
Real Sociedad–Villarreal 1–1 (Oyarzabal 33. – 11-esből, ill. Gerard Moreno 6. – 11-esből)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Real Valladolid–Levante 1–1 (Marcos André 57., ill. Campana 83. – 11-esből)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Elche–Cádiz 1–1 (L. Boyé 38., ill. Álvaro Giménez 55.)
Valencia–Atlético Madrid 0–1 (Toni Lato 79. – öngól)
Huesca–Sevilla 0–1 (en-Nesziri 83.)
Real Madrid–Deportivo Alavés 1–2 (Casemiro 86., ill. Lucas Pérez 5. – 11-esből, Joselu 49.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a meccsen, biztosan nyert a Barcelona. 4–0
90+2. perc: Messi
végezte el a szabadrúgást, és a kapu bal oldalába tartó lövést szépen ütötte ki Herrera.
90+1. perc: Nacho Vidal
becsúszása kezet is ért, ezért szabadrúgás a Barcelonának 17 méterről, kissé balról. Veszélyes.
90. perc: Most már mindenki a hármas sípszót várja, csak Messi nem, aki remekül hozta helyzetbe Trincaót, aki 5 méterről, éles szögből mellé lőtt.
84. perc: Dembélé cselezgetett a tizenhatoson belül, majd gyengécske lövéssel az oldalhálót találta el.
74. perc: Messi a meze alá egy Newell's-mezt vett fel, ezt mutatva ajánlotta gólját Diego Maradonának.

73. perc: EZ VISZONT MÁR SZABÁLYOS! Messi hozta előre a labdát, kicsit balra húzott, majd 16 méterről előtte, és a labda kegyetlenül bevágódott a léc alá. 4–0
71. perc: HÁT NEM! VIDEÓZTAK, VIDEÓZTAK, ÉS VISSZAVONTÁK A GÓLT. Trincao
lesen volt.
70. perc: ITT A BÜNTETÉS! Messi nagy cselét még megállították a védők, Trincao elleopta a labdát, majd kiválóan adott balra Dembélé elé, aki a kimozduló kapus mellett a hosszú sarokba lőtt.
68. perc: KAPUFA!
Rontott a barcelonai védelem, így került a labda a kaputól 11 méterre lévő Roberto Torres elé, aki a bal kapufát találta el.
65. perc: Lenglet ütközött Rúben Garcíával, hosszasan ápolták, majd le kellett cserélni a sántikáló franciát. Alená állt be helyette.
61. perc: Barcelona-cserék. Braithwaite helyett Trincao, Coutinho helyett Dembélé, Dest helyett Júnior Firpo a pályán.
59. perc: Budimir fejelt Langlet mellől, és bele is ütközött az ellenfele vállába. Szöglet.
57. perc: GÓÓÓÓL! ÚJABB BARCA-TALÁLAT!Villámgyors Barca-akció futott a pályán. Griezmann labdát szerzett, továbbadta Coutinhónak, aki Braithwaite-hez játszott, őt ugyan szerelték, de a labda oldalra került a lesen álló Griezmannhoz, aki az ellenféltől kapott labda miatt nyugodtan középre adott, Coutinho pedig 5 méterről a hálóba lőtt. 3–0
54. perc:
A szabadrúgást Messi végezte el, és legalább egy méterrel ment el a labda a léc fölött.
53. perc: Messi harcolt ki szabadrúgást 22 méterre a pamplonaiak kapujától.
52. perc: Bátrabb az Osasuna, de gyengécske lövéseken kívül eddig jobb helyzetük nem adódott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Ilyen gólörömmel ünnepelt Antoine Griezmann (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, sokkal jobb a Barca, és biztosan vezet is. 2–0
45+2. perc:
Most Ter Stegen vándorolt el messze a kapujából, ezt meg Roncaglia vette észre, és ő is megpróbálta a félpályáról. Nem sokon múlott a szépítés.
45. perc: Herrera „kolbászolt el” a kapujából, észrevette ezt Coutinho, és jó messziről a hálóba akart ívelni. Kissé elméretezte, ezért megúszta az Osasuna.
42. perc: GÓÓÓÓL! NÖVELTE ELŐNYÉT A BARCA! Jordi Alba bal oldali beadását kifejelték a vendégvédők, de éppen Griezmann elé, aki 17 méterről, kapásból a hálóba bombázott. 2–0
40. perc: Oier
fejelt volna gólt közvetlen közelről, de Ter Stegen nagy bravúrral védett, éppen Budimir elé, aki csak begyötörte valahogy. Szépséghiba, hogy Oier lesről indult, tehát nincs egyenlítés...
38. perc: A gól óta csökkent valamelyest a Barcelona nyomása, most már az Osasuna is el-eljut a hazaiak térfelére...
31. perc: Az Osasuna játékosai azt reklamálták, hogy Messi zavarta a menteni igyekvő Vidalt, de megadták.
30. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A BARCELONA! Jordi Alba kapott nagy labdát a bal szélen, középre adott, Coutinho lövése kijött Hereráról, éppen Braithwaite elé, akinek az első lövését még kipaskolta a kapus, majd a kipattantót a Barca csatára térddel a hálóba továbbította. 1–0
28. perc: Messi játszott Coutinhóhoz, aki 18 méterről vagy egy méterrel lőtt fölé.
23. perc:
Szorongat a Barca, most éppen Griezmann ugrott ki egy szabadrúgás után, a lövése Herreráról ment mellé. Úgy tűnt, lesről indul a francia.
23. perc: Jony megsérült, le kellett cserélni. Juan Cruz állt be a helyére.
18. perc: Jony emelt középre, a lesről induló Budimir csizmaszárral találta el, de így is veszélyes volt. Fölé.
16. perc: Megint Griezmann volt, aki lőtt, de a kaput most nem találta el.
15. perc: Messi játszott Griezmannhoz, aki kapásból kínálta meg Herrerát, de a pamplonai kapus óriásit védett.
11. perc: NAGY MENTÉS! Griezmann húzta el a labdát a kimozduló Herrera mellett, majd középre adott, érkezett Coutinho, a lövését viszont Unai García vágta ki a gólvonalról.
10. perc: Egy szórványos Osasuna-akció végén a középre tett labdát Ter Stegen húzta le.
5. perc: Dest ért be egy labdát az alapvonal közeléből, középre adott, a labda jó is lett volna Braithwaite-nek, ha a kimozduló Herrera nem szedi fel előle.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Barcelona a szokásos gránátvörös-kék összeállításában, az Osasuna tiszta fehérben játszik.

A meccs előtt megemlékeztek a Barcelona egykori játékosáról, a héten elhunyt Diego Maradonáról, méghozzá a kezdőkörben egy virágokból kirakott 10-es mezzel.