Cádiz, az óriásölő: a Real után a Barcelona is kikapott az újonctól

A La Liga 12. fordulójában a Barcelona 2–1-re kikapott az újonc Cádiz otthonában.

Cádiz,
Ramón de Carranza Stadion, zárt kapuk mögött.V: Soto Grado
Cádiz:
J. Ledesma – Iza, M. Mauro (Alcalá, 31.), Fali, Espino – Alberto Perea (Adekanye, 80.), J. Jönsson (Augusto Fernández, 80.), Álex Fernández, Jairo (Alejo, 80.) – Álvaro Giménez (Negredo, 62.), Bodiger. Vezetőedző: Álvaro Cervera
Barcelona: Ter Stegen – Dest (Trincao, 78.), Mingueza (Pedri, a szünetben), Lenglet, Alba – Busquets (Pjanic, 78.), F. de Jong – Griezmann, Messi, Coutinho (O. Dembéle, a szünetben) – Braithwaite. Vezetőedző: Ronald Koeman
Gólszerző: Álvaro Giménez (8.), Negredo (63.), ill. Alcalá (58. – öngól)

Olyannyira nem megy mostanában a Cádiznak a Barcelona ellen, hogy ezt megelőzően utoljára akkor verte meg, amikor a katalánokat Ronald Koeman még játékosként erősítette, a Cádiz kapuját pedig Szendrei József védte: 1991-ben.

Lionel Messit (mint mindig) külön kiemelték a mérkőzést felvezető lapok, az argentin ugyanis 2005-ben majdnem a Cádizhoz került kölcsönbe, amikor még nem volt EU-s útlevele – és a kiscsapat az egyetlen az ellenfelek közül, amelynek még nem rúgott gólt a Liga 1-ben!

Szerencsés góllal nyitott a házigazda, Álvaro Giménez találata előtt a fiatal Óscar Mingueza nem állt a helyzet magaslatán. Hátrahúzódott azonnal a kiscsapat, hogy felkészülten várja a huszáros katalán rohamokat, csakhogy ezek elmaradtak az első félidőben: Messi párszor kapura lőtt a 16-os elől vagy éppen szögletből, és Martin Braithwaite kihagyott egy ziccert.

Koeman a szünetben kettőt cserélt, beküldött a pályára kép szélsőt is, Ousmane Dembélét és Pedrit, de Pedro Alcalá öngóljával egyenlített a Barcelona, és nem is sokáig örülhetett ennek, mert a csereként pályára lépő veterán, Negredo remekbe szabott testcsel után góllal használta ki a vendégvédelem elképesztő nagy hibáját. Egy perccel a pályára lépése után!

Izgalmas volt a hajrá, négyen is gólt szerezhettek volna, de Alberto Perea, Iván Alejo, illetve Miralem Pjanic és Antoine Griezmann is pontatlanul célzott az ötös sarkáról – az 1990–1991-es idény óta most először győzte le a Cádiz a Real Madridot és a Barcelonát is. 2–1

Korábban
Atlético Madrid–Valladolid 2–0 (Lemar 56., M. Llorente 72.)
Levante–Getafe 3–0(R. Martí 5., D. Gómez 17., De Frutos 57.)

20. Huesca11748–17–97

18 százalékban volt a Cádiznál a labda. Nem szeretjük a labdát – mondta a meccs után Negredo!

A Barca legjobb góllövői az idényben
4 - Lionel Messi
4 - Ansu Fati
3 - öngólok
3 - Antoine Griezmann

Nem meglepő Ledesma a meccs embere.

Megvan a Cádiz első hazai győzelme az idényben...Egy újonc sem sem verte még meg a két gigászt a bajnokság első felében!

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Messi ballal Izába lő! Nagy mentés!

90+3. perc Messi kap szabadrúgást a 16-os előtt.

89. perc Dembélé passzát Griezmann ballal a kapusba vágja az ötös bal sarkáról. Öt perc a ráadás.

85. perc Pjanic lő kissé balról nyolcról a kapusba, kontra, Adekanye lő ballal 14-ről a bal alsó mellé. Jordi Alba meg kap utólag egy sárga lapot.

82. perc Alejo lő az ötös jobb sarkáról kapura, véd Ter Stegen jobb lábbal!

80. perc Jönssön le, Augusto Fernández be, Perea le, Bobby Adekanye be, Jairo le, hosszas varia után, nyilván, Iván Alejo váltja.

77. perc Trincao és Miralem Pjanic a pályán, Dest és Busquets megy le. Lesz már karmester, kettő is, kvázi.

76. perc Messi ballal a jobb felsőbe lőne 23-ról, véd szépen Ledesma, bár mellé ment volna éppen.

73. perc MELLÉ, Busquets nagy passzát Dest ballal a jobb alsó mellé szúrja az ötös bal sarka elől. Messi ballal 19-ről a kapus ölébe lő.

Negredo: 9 meccs az idényben, 3 gól és 3 gólpassz, 560 perc alatt! 35 évesen. Ez a Barca elleni 18. meccse, 4 gól és 2 gólpassz a mérlege.

66. perc Alcalá megsérül, pedig ő volt szabálytalan, Messi ballal a sorfalba vágja a 24 méteres szabadrúgást. 62 szabadrúgással ezelőtt volt utoljára eredményes, a nyáron még. Akkor, amikor a Cádiz utoljára nyert odahaza...

63. PERC VEZET A CÁDIZ! Alba bedobása után elalszik Lenglet, a bal oldali kapufa előtt Ter Stegen elrúgná a labdát NEGREDO elől, de a támadó elsodorja azt előle, egy finom testcsellel elküldi De Jongot, majd ballal két méterről az üres kapuba lő. 2–1!

62. perc Álvaro Negredo be, Álvaro le.

61. perc Clément Lenglet kap sárga lapot Bodiger fellökéséért.

58. PERC EGYENLÍT A BARCELONA, Messi futtatja a balon Albát, aki ballal középre ad, PEDRO ALCALÁ jobb lábbal, futtában beleér az ötös rövid sarkán, a labda így éppen befér a rövid alsó sarokba, a beadásra váró, balra eldőlő kapus jobb lába mellett. 1–1!

56. perc KIMARAD, Jairo megindul a jobbon, de nem lő az ötös jobb sarka elől, jobbal rosszul passzol középre.

55. perc Fali szereli szépen a jobbon a meginduló Destet.

52. perc Álex bal oldali beadása Ter Stegené. Dembélé passzát rosszul veszi le az ötösön Griezmann.

50. perc Messi ballal kissé balról, 18-ról a jobb alsóba lőne, de vetődve fogja a labdát Ledesma.

48. perc Álvaro meg orron csapja Lenglet-t, de megússza sárga lap nélkül. Járt volna.

48. perc Ez igen, Perea Busquetset és De Jongot is halomra dönti a cseleivel. Aztán gyorsan passzol, a testi épsége megőrzéséért.

46. PERC FOLTATJUK!

46. perc Ousmane Demblé és Pedri be, Mingueza és Coutinho le a vendégeknél.

Utoljára az 1981–82-es és az 1990–1991-es idényben verte meg a Cádiz a Real Madridot és a Barcát is.

A Barca utóbbi három meccse az újoncoknál:
2–2 Osasuna
2–0 Granada
0–4 Mallorca

Érdekes. Carles Tusquets, az FC Barcelona ideiglenes elnöke eladta volna Lionel Messit a nyáron, amikor az argentin klasszis bejelentette a távozási szándékát.

E párharc legjobb gólszerzői
José Mari Bakero 8
Hriszto Stoicskov 4
Ronald Koeman 4
Txiki Begiristain 4
Lobo Carrasco 3

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Griezmann ad be jobbról ballal, Coutinho nyolcról a kapushoz fejel.

44. perc Pontatlan passzok jobbról és balról is. Három perc a ráadás.

43. perc Messi jobbról ballal kapura teker egy szögletet, Lesesma véd a léc alatt. Argentinok egymás között. Illetve egy argentin-spanyol és egy argentin-olasz.

40. perc Fali nekimegy Messinek a 16-oson belül, de tovább, majd nem sokra rá Ledesma rossz helyre üt egy bal oldali Messi-beadást, megússza.

36. perc Remek lesreállítás a hazaiaktól, de Messi passza egyébként is hosszú volt Braithwaite-nek.

196 centiméter magas, és mint olyan sokan a csapatából, volt Málaga-nevelés.

31. perc Mégsem folytatja, Pedro Alcalá váltja. Ennyi az utóbbi öt perc fontos eseménye...

26. perc Messi szögletét elüti Lenglet fejéről a kapus, Mauro azonban a francia alá csúszik. Ápolás, csere lesz? Nem.

25. perc Messi ballal 23-ról kapura lő, véd maga előtt Ledesma, de az előtte álló Lenglet-re üti a labdát. Védői megmentik a kapust.

22. perc Busquets odacsap Álexnek, de megússza.

21. perc Messi ballal jócskán a léc fölé vág egy 28 méteres szabadrúgást.

19. perc Messi bal oldali sarokrúgása éppen csak elsuhan Lenglet feje fölött.

Ő és Griezmann is sorozatban negyedszer lehet eredményes, klubrekordjuk itt.

17. perc Messi passzával ellép Braithwaite, jobbal kapura lő az ötös jobb sarka elől, jobb lábbal véd azonban a kapus, Ledesma!

14. perc Helyzet, Dest jobb oldali beadását nem éri el középen a bevetődő Griezmann, Coutinho igen, de balról, négy méterről a léc fölé lő! Ballal.

Álvarót a nyáron 2.7 millió euróért vették a Birmingham Citytől. Ma Negredo sérülése miatt kezd, ékként.

A Cádiz utóbbi 6 bajnokiját mind elbukta a Barca ellen, utoljára 1991-ben nyert ellene!

8. PERC ÉS ITT A GÓL! Álex adja be, az ötös rövid sarka elől Fali fejjel középre csúsztatja, Míngueza a bal alsó sarok felé fejeli meg a labdát, Ter Stegen vetődik, de nem tudja kiütni, ÁLVARO GIMÉNEZ fél méterről ballal a rövid sarokba lő. 1–0!

8. perc Álex kiharcol egy kornert Desttel szemben.

6. perc Alba nagyon szépen, sarokkal passzol Busquetshez.

4. perc Csapkodó játékkal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak sárga mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta feketében.

Egy kis örökmérleg: 24 találkozó, 2 Cádiz- és 19 Barca-sikerrel, 14, ill. 57 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Choco Lozano, Luismi Quezada, José Mari, Juan Cala és Álvaro Negredo sérült vagy beteg, a vendégektől Samuel Umtiti, Sergi Roberto, Gerard Piqué és Ansu Fati maródi.

Az elnökválasztás január 17-én lesz.

Laportát Neymarról is kérdezték a műsorban – mint ismert, a brazil nemrég azt mondta, a következő idényben újra együtt futballozik Messivel.

„Messi olyan csapatot akar, amely visszahozza az örömöt. Egy olyan klubnál, mint a Barca, meg kell lennie a csapatszellemnek az öltözőben. Már voltam elnök, nem szeretném felborítani a csapat egyensúlyát egy ilyen érzékeny szituációban.” „Legutóbb októberben beszéltem vele. Nagyon hálás vagyok mindazért, amit a Barcelonáért tett. Tizenhat éves kora óta ismerem, különleges személyiség. Mindketten elismerjük és tiszteljük a másikat. Ahhoz, hogy egy képzeletbeli, de hiteles ajánlatot tehessünk neki, a klubon belülre
kell látnunk.”

„Leo a Barcelonát akarja – mondta Laporta a Radio Marcának és a Cadena COPE-nak. – Vissza akarom adni neki a boldogságát. Ez nem csak pénzkérdés, versenyképes csapatot kell építeni. Leót átverték, ez hatalmas veszteség. Ő egy győztes, aki ki nem állhatja, ha azt kell látnia, hogy más csapatok emelik fel a Bajnokok Ligája-trófeát.”
Mint ismert, az argentin klasszis már a jelenlegi idény előtt el akarta hagyni az FC Barcelonát, ám hosszas huzavona után maradt a katalánoknál. Szerződése 2021 nyarán lejár. A közelmúlt történései és egy nemrég nyilvánosság elé került edzésvideó alapján egyre többen jutnak arra a megállapításra, hogy nem boldog a Barcában.

Az FC Barcelona elnöki pozíciójáért induló Joan Laporta mindenképpen szeretné meggyőzni Lionel Messit arról, hogy maradjon a klubnál. A Barcát 2003 és 2010 között egyszer már irányító korábbi sportvezető szerint ez nem csak a pénzen múlik – még a katalánok nehézkes anyagi helyzetében sem.

Az AS-hez hasonlóan a Marca is rendkívül pozitívan látja a képet.

„A Barcelona elszabadult Budapesten”– áll a lap hangzatos címében.

„Griezmann már a hétvégén életjeleket mutatott, amik alapján arra lehetett következtetni, hogy kezd kilábalni a hullámvölgyből, a Ferencváros elleni teljesítményével erre ismét ráerősített. A második félidőben már egy álmoskás katalán együttest láthattunk, a szünetre kialakult 3–0-s állás így nem változott. Az utolsó percek igazából már csak »formaságok« voltak, a Barca sima győzelemmel, kapott gól nélkül megszerezte a három pontot.”

A katalán Sport is a Barcelonát magasztalta.

„Fesztivál a Bajnokok Ligájában”– olvasható az újság címlapján.

„Könnyen ment a fagyos Budapesten. Koeman ezúttal is rotált, B-tervvel küldte pályára az övéit, a csapat pedig ismét jól nézett ki. Griezmann a harmadik meccsén talált be, ezzel talán kievickélt a hullámvölgyből– a támadó most magabiztosabbnak tűnik, mint az érkezése óta bármikor, ami csakis jó hír lehet. A Barcelona több gólt is szerezhetett volna, de a második félidőben már nem erőltette a dolgot, megelégedett a hárommal, nem akart már több energiát belerakni az estébe, hisz sűrű a menetrend a folytatásban. Az elmúlt három összecsapáson 11 gólt szerzett az alakulat, ezzel szemben egyet sem kapott, ami a gyenge kezdés után lendületet adott Koemannak.”

„Kevesebb mint fél óra kellett a Barcelonának, hogy lezárja a reménykedő Ferencváros elleni mérkőzést– a magyarok futottak, akárcsak a szarvasok, a katalánok pedig farkasként hajtották őket. A 28. percben a Barca már 3–0-ra vezetett, és tulajdonképpen le is zárta a találkozót. Minden taktikai és technikai döntés mellett Koemannak tagadhatatlan érdemei vannak az alakulat sikereiben: három és fél hónappal azt követően, hogy a Barcelonát a Bayern eltaposta Lisszabonban, a szakembernek sikerült elérnie, hogy a csapat ismét meneteljen a Bajnokok Ligájában. A dolgok megváltoztak, a gárda ismét elindult felfelé. A katalánok úgy futnak és harcolnak, mint a többi élcsapat, és a budapestihez hasonló meccsekkel foltozzák be a megsebzett büszkeségüket.”

„Egy új Barca támadja Európát”– vélekedik a madridi székhelyű AS, amely a címlapot tekintve nem vitte túlzásba a meccset, az újság első oldalán inkább a Real Madridot irányító Zinédine Zidane jövőjét firtatja.

„Koeman B-terve Budapesten sem bukott meg. A Barca remekül teljesített, Antoine Griezmann és Ousmane Dembélé kiemelkedett, Martin Braithwaite pedig nagyszerűen játszott kilencesként. A gárdának egy félidő kellett, az első játékrészben kifogástalanul játszott, kellő intenzitással, a második félidőben már egy nyugodt, visszafogott csapatot láthattunk, amely nem kockáztatott, de így is dominált a Ferencváros ellen. A Barcelona minden szempontból kontrollálta a magyarokat: többek volt náluk a labda, jól járatták azt, néhányszor ugyan elveszítették, de olyankor gyorsan, agresszíven meg is próbálták visszaszerezni.”

„Mind a 15”– szerepel a Mundo Deportivo csütörtöki címlapján, utalva az eddig megszerzett pontok számára. A lap kiemeli, hogy a Barcelona teljesen felforgatott kezdőcsapattal állt ki a Ferencváros ellen, de így is könnyedén nyert, amivel mérlege ötből ötre javult a Bajnokok Ligájában.

A Ferencváros kikapott a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában a Barcelonától, a Puskás Arénában már az első félidőben kialakult a 0–3-as végeredmény. Az összecsapás másnapján a spanyol sajtó a gránátvörös-kékek eddigi teljesítményét méltatja a legrangosabb európai kupasorozatban.

A friss jelentés szerint Setién nem kapta meg a szerződésben rögzített végkielégítést, ezért megy bíróságra korábbi klubja ellen. Az is kiderült, hogy a fent említett három szakembert csak november 6-án bocsátotta el hivatalosan a klub – annak ellenére, hogy egy nappal korábban biztosították őket arról, hogy november 9-re várják őket vissza az utánpótlásba.

Setién szeptemberben Eder Sarabia és Fran Soto edzőkkel, valamint Jon Pascua kapusedzővel közös közleményben tiltakozott az ellen, ahogyan a Barcelona kezelte a távozásukat. Mint ismert, az előző szakmai stábot augusztusban váltották le a klub elöljárói.

Mint azt korábban jeleztük, a Barcelona korábbi vezetőedzője, Quique Setién még szeptemberben bejelentette, hogy jogi lépéseket tervez a klub ellen. A Catalunya Radio értesülései szerint a 62 éves szakember elindította az eljárást.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CÁDIZ–BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!