I. SZ. 2020.12.10 10:26 Frissítve: 2020.12.10 10:26

2022-ES FIFA-VILÁGBAJNOKSÁG, EURÓPAI SELEJTEZŐ

A 2022-es katari világbajnokság európai selejtezőjének tudnivalói. Menetrend, később eredményekkel és tabellákkal kiegészítve.

Fotó: AFP

A 2022-es, 32 csapatos katari világbajnokságra Európából 13 válogatott kvalifikálja magát. A selejtező csoportkörét 2021 márciusa és novembere között rendezik meg. Kijut a 10 csoportgyőztes, illetve a pótselejtezőből (amelyet a 10 csoportmásodik, továbbá a Nemzetek Ligája alapján kialakuló ranglistáról még két válogatott vív) 3 csapat.

Ha a magyar válogatott nem végez a csoportja első két helyén, akkor a pótselejtezőhöz az kell, hogy az NL összesített rangsorában előtte álló hét csoportelső közül legalább hat az első vagy a második helyen zárjon vb-selejtezős csoportjában.

Az NL-rangsor élcsoportja: 1. Belgium, 2. Franciaország, 3. Olaszország, 4. Spanyolország, 5. Wales, 6. Ausztria, 7. Csehország, 8. Magyarország.

A belga, walesi, cseh hármasból egy mindenképpen az NL-szereplése jogán lesz pótselejtezős. A másik helyet akkor kapja meg a magyar válogatott, ha (amellett, hogy a fehéroroszok vagy az észtek nem jönnek be az E-csoport első két helyének valamelyikére) a franciák, az olaszok, a spanyolok és az osztrákok is az első két hely valamelyikén zárják a csoportjukat.

Az európai vb-pótselejtező három ágon, négy-négy csapat részvételével, elődöntő-döntő rendszerben zajlik 2022 márciusában.

A PÓTSELEJTEZŐ DÁTUMAI
Pótselejtező, elődöntő: 2022. március 24., 25.
Pótselejtező, döntő: 2022. március 28., 29.

AZ EURÓPAI SELEJTEZŐ CSOPORTJAI, MENETRENDJE

I-CSOPORT
Anglia
Lengyelország
MAGYARORSZÁG
Albánia
Andorra
San Marino

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
20.45:
MAGYARORSZÁG–Lengyelország
20.45: Anglia–San Marino
20.45: Andorra–Albánia

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
18.00:
Albánia–Anglia
20.45: San Marino–MAGYARORSZÁG
20.45: Lengyelország–Andorra

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
20.45:
Andorra–MAGYARORSZÁG
20.45: Anglia–Lengyelország
20.45: San Marino–Albánia

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
20.45:
MAGYARORSZÁG–Anglia
20.45: Andorra–San Marino
20.45: Lengyelország–Albánia

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
18.00:
Albánia–MAGYARORSZÁG
18.00: Anglia–Andorra
20.45: San Marino–Lengyelország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
20.45:
MAGYARORSZÁG–Andorra
20.45: Lengyelország–Anglia
20.45: Albánia–San Marino

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
20.45:
MAGYARORSZÁG–Albánia
20.45: Andorra–Anglia
20.45: Lengyelország–San Marino

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Anglia–MAGYARORSZÁG
20.45: San Marino–Andorra
20.45: Albánia–Lengyelország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 12., PÉNTEK
20.45:
MAGYARORSZÁG–San Marino
20.45: Andorra–Lengyelország
20.45: Anglia–Albánia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 15., HÉTFŐ
20.45:
Lengyelország–MAGYARORSZÁG
20.45: San Marino–Anglia
20.45: Albánia–Andorra

 

A-CSOPORT
Portugália
Szerbia
Írország
Luxemburg
Azerbajdzsán

(Ennek a csoportnak a szabadnapos tagja minden fordulóban felkészülési mérkőzést játszik a vb-rendező Katarral.)

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
20.45:
Portugália–Azerbajdzsán
20.45:
Szerbia–Írország

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 27., SZOMBAT
20.45:
Írország–Luxemburg
20.45:
Szerbia–Portugália

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 30., KEDD
18.00:
Azerbajdzsán–Szerbia
20.45: Luxemburg–Portugália

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
20.45:
Luxemburg–Azerbajdzsán
20.45:
Portugália–Írország

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
18.00:
Írország–Azerbajdzsán
18.00: Szerbia–Luxemburg

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
18.00:
Azerbajdzsán–Portugália
20.45: Írország–Szerbia

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
18.00:
Azerbajdzsán–Írország
20.45: Luxemburg–Szerbia

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Portugália–Luxemburg
20.45:
Szerbia–Azerbajdzsán

9. FORDULÓ, NOVEMBER 11., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Azerbajdzsán–Luxemburg
20.45: Írország–Portugália

10. FORDULÓ, NOVEMBER 14., VASÁRNAP
20.45:
Luxemburg–Írország
20.45:
Portugália–Szerbia

 

B-CSOPORT
Spanyolország
Svédország
Görögország
Grúzia
Koszovó

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
20.45:
Spanyolország–Görögország
20.45: Svédország–Grúzia

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
18.00:
Grúzia–Spanyolország
20.45: Koszovó–Svédország

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
20.45:
Görögország–Grúzia
20.45: Spanyolország–Koszovó

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Grúzia–Koszovó
20.45: Svédország–Spanyolország

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
20.45:
Koszovó–Görögország
20.45: Spanyolország–Grúzia

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
20.45:
Görögország–Svédország
20.45: Koszovó–Spanyolország

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
18.00:
Grúzia–Görögország
18.00: Svédország–Koszovó

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Koszovó–Grúzia
20.45: Svédország–Görögország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 11., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Grúzia– Svédország
20.45: Görögország–Spanyolország

10. FORDULÓ, NOVEMBER 14., VASÁRNAP
20.45:
Görögország–Koszovó
20.45: Spanyolország–Svédország

 

C-CSOPORT
Olaszország
Svájc
Észak-Írország
Bulgária
Litvánia

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
20.45:
Bulgária–Svájc
20.45: Olaszország–Észak-Írország

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
20.45:
Bulgária–Olaszország
20.45: Svájc–Litvánia

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
20.45:
Litvánia–Olaszország
20.45: Észak-Írország–Bulgária

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
20.45:
Olaszország–Bulgária
20.45: Litvánia–Észak-Írország

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
18.00:
Bulgária–Litvánia
20.45: Svájc–Olaszország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
20.45:
Olaszország–Litvánia
20.45: Észak-Írország–Svájc

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
15.00:
Litvánia–Bulgária
20.45: Svájc–Észak-Írország

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Litvánia–Svájc
20.45: Bulgária–Észak-Írország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 12., PÉNTEK
20.45:
Olaszország–Svájc
20.45: Észak-Írország–Litvánia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 15., HÉTFŐ

20.45: Svájc–Bulgária
20.45: Észak-Írország–Olaszország

 

D-CSOPORT
Franciaország
Ukrajna
Finnország
Bosznia-Hercegovina
Kazahsztán

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
20.45:
FinnországBosznia-Hercegovina
20.45: Franciaország–Ukrajna

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
15.00:
Kazahsztán–Franciaország
20.45: Ukrajna–Finnország

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
20.45:
UkrajnaKazahsztán
20.45: Bosznia-Hercegovina–Franciaország

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
16.00:
Kazahsztán–Ukrajna
20.45: Franciaország–Bosznia-Hercegovina

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
16.00:
Finnország–Kazahsztán
20.45: Ukrajna–Franciaország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
20.45:
Bosznia-Hercegovina–Kazahsztán
20.45: Franciaország–Finnország

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
15.00:
Kazahsztán–Bosznia-Hercegovina
18.00: Finnország–Ukrajna

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
16.00:
Kazahsztán–Finnország
20.45: Ukrajna–Bosznia-Hercegovina

9. FORDULÓ, NOVEMBER 13., SZOMBAT
15.00:
Bosznia-Hercegovina–Finnország
20.45: Franciaország–Kazahsztán

10. FORDULÓ, NOVEMBER 16., KEDD

20.45: Bosznia-Hercegovina–Ukrajna
20.45: Finnország–Franciaország

 

E-CSOPORT
Belgium
Wales
Csehország
Fehéroroszország
Észtország

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
20.45:
BelgiumWales
20.45: Észtország–Csehország

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 27., SZOMBAT
18.00:
FehéroroszországÉsztország
20.45: Csehország–Belgium

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 30., KEDD
20.45:
BelgiumFehéroroszország
20.45: Wales–Csehország

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
20.45:
CsehországFehéroroszország
20.45: Észtország–Belgium

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
15.00:
FehéroroszországWales
20.45: Belgium–Csehország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
20.45:
WalesÉsztország
20.45: Fehéroroszország–Belgium

7. FORDULÓ, OKTÓBER 8., PÉNTEK
20.45:
Csehország–Wales
20.45: Észtország–Fehéroroszország

8. FORDULÓ, OKTÓBER 11., HÉTFŐ
20.45:
FehéroroszországCsehország
20.45: Észtország–Wales

9. FORDULÓ, NOVEMBER 13., SZOMBAT
20.45:
BelgiumÉsztország
20.45: Wales–Fehéroroszország

10. FORDULÓ, NOVEMBER 16., KEDD

20.45: Wales–Belgium
20.45: Csehország–Észtország

 

F-CSOPORT
Dánia
Ausztria
Skócia
Izrael
Feröer
Moldova

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
20.45:
Skócia–Ausztria
20.45: Moldova–Feröer
20.45: Izrael–Dánia

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
18.00:
Dánia–Moldova
20.45: Ausztria–Feröer
20.45: Izrael–Skócia

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
20.45:
Skócia–Feröer
20.45: Moldova–Izrael
20.45: Ausztria–Dánia

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
20.45:
Dánia–Skócia
20.45: Feröer–Izrael
20.45: Moldova–Ausztria

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
20.45:
Skócia–Moldova
20.45: Izrael–Ausztria
20.45: Feröer–Dánia

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
20.45:
Ausztria–Skócia
20.45: Dánia–Izrael
20.45: Feröer–Moldova

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
18.00:
Skócia–Izrael
20.45: Feröer–Ausztria
20.45: Moldova–Dánia

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Dánia–Ausztria
20.45: Feröer–Skócia
20.45: Izrael–Moldova

9. FORDULÓ, NOVEMBER 12., PÉNTEK
20.45:
Ausztria– Izrael
20.45: Dánia–Feröer
20.45: Moldova–Skócia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 15., HÉTFŐ
20.45:
Ausztria–Moldova
20.45: Izrael–Feröer
20.45: Skócia–Dánia

 

G-CSOPORT
Hollandia
Törökország
Norvégia
Montenegró
Lettország
Gibraltár

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
20.45:
Gibraltár–Norvégia
20.45: Lettország–Montenegró
20.45: Törökország–Hollandia

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 27., SZOMBAT
15.00:
Montenegró–Gibraltár
18.00: Norvégia–Törökország
20.45: Hollandia–Lettország

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 30., KEDD
20.45:
Gibraltár–Hollandia
20.45: Montenegró–Norvégia
20.45: Törökország–Lettország

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
20.45:
Lettország–Gibraltár
20.45: Törökország–Montenegró
20.45: Norvégia–Hollandia

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
18.00:
Lettország–Norvégia
20.45: Gibraltár–Törökország
20.45: Hollandia–Montenegró

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
20.45:
Montenegró–Lettország
20.45: Hollandia–Törökország
20.45: Norvégia–Gibraltár

7. FORDULÓ, OKTÓBER 8., PÉNTEK
20.45:
Lettország–Hollandia
20.45: Gibraltár–Montenegró
20.45: Törökország–Norvégia

8. FORDULÓ, OKTÓBER 11., HÉTFŐ
20.45:
Lettország–Törökország
20.45: Hollandia–Gibraltár
20.45: Norvégia–Montenegró

9. FORDULÓ, NOVEMBER 13., SZOMBAT
18.00:
Törökország–Gibraltár
18.00: Norvégia–Lettország
20.45: Montenegró–Hollandia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 16., KEDD

20.45: Hollandia–Norvégia
20.45: Gibraltár–Lettország
20.45: Montenegró–Törökország

 

H-CSOPORT
Horvátország
Szlovákia
Oroszország
Szlovénia
Ciprus
Málta

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
20.45:
Ciprus–Szlovákia
20.45: Málta–Oroszország
20.45: Szlovénia–Horvátország

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 27., SZOMBAT
15.00:
Oroszország–Szlovénia
18.00:
Horvátország–Ciprus
20.45: Szlovákia–Málta

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 30., KEDD
20.45:
Ciprus–Szlovénia
20.45: Horvátország–Málta
20.45: Szlovákia–Oroszország

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
20.45:
Málta–Ciprus
20.45: Oroszország–Horvátország
20.45: Szlovénia–Szlovákia

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
15.00:
Ciprus–Oroszország
18.00:
Szlovénia–Málta
20.45: Szlovákia–Horvátország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
20.45:
Szlovákia–Ciprus
20.45: Oroszország–Málta
20.45: Horvátország–Szlovénia

7. FORDULÓ, OKTÓBER 8., PÉNTEK
20.45:
Oroszország–Szlovákia
20.45: Ciprus–Horvátország
20.45: Málta–Szlovénia

8. FORDULÓ, OKTÓBER 11., HÉTFŐ
20.45:
Horvátország–Szlovákia
20.45: Ciprus–Málta
20.45: Szlovénia–Oroszország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 11., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Oroszország–Ciprus
20.45: Málta–Horvátország
20.45: Szlovákia–Szlovénia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 14., VASÁRNAP
15.00:
Horvátország–Oroszország
15.00:
Szlovénia–Ciprus
15.00: Málta–Szlovákia

 

J-CSOPORT
Németország
Románia
Izland
Észak-Macedónia
Örményország
Liechtenstein

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
20.45:
Németország–Izland
20.45:
Liechtenstein–Örményország
20.45: RomániaÉszak-Macedónia

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
18.00:
Örményország–Izland
20.45:
Észak-Macedónia–Liechtenstein
20.45: RomániaNémetország

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
18.00:
Örményország–Románia
20.45:
Németország–Észak-Macedónia
20.45: LiechtensteinIzland

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
20.45:
Liechtenstein–Németország
20.45:
Észak-Macedónia–Örményország
20.45: Izland–Románia

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
18.00:
Izland–Észak-Macedónia
20.45:
Németország–Örményország
20.45: Románia–Liechtenstein

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
18.00:
Örményország–Liechtenstein
20.45:
Izland–Németország
20.45: Észak-MacedóniaRománia

7. FORDULÓ, OKTÓBER 8., PÉNTEK
20.45:
Németország–Románia
20.45:
Liechtenstein–Észak-Macedónia
20.45: Izland–Örményország

8. FORDULÓ, OKTÓBER 11., HÉTFŐ
20.45:
Észak-Macedónia–Németország
20.45:
Izland–Liechtenstein
20.45: Románia–Örményország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 11., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Örményország–Észak-Macedónia
20.45:
Németország–Liechtenstein
20.45: RomániaIzland

10. FORDULÓ, NOVEMBER 14., VASÁRNAP
18.00:
Örményország–Németország
18.00:
Liechtenstein–Románia
18.00: Észak-MacedóniaIzland

2021.02.22 20:57:55

Minden más foci MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Ma már minden csiricsáré a pályán, a színes cipő akkoriban a mai tetoválószenvedéllyel ért fel, s nem feltétlenül aratott sikert.

2021.02.22 13:51:33

Minden más foci TŐKE JÁNOS

A palánkai Bacska már az első félidőben kapitulált, a TSC nagy fölényben játszott.

2021.02.22 13:29:19

Minden más foci nemzetisport.hu

Nemzetközi és hazai rangadókkal várja nézőit az M4 Sport és az m4sport.hu. (x)

2021.02.21 19:39:31

Minden más foci N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Az Aranycsapat csodájában – ami e folyamat csúcsa lett a könyv szerint! – az említett trénerek külhoni hódításának (jó, Bukovi kivételével) vajha mekkora része volt?

2021.02.21 10:59:32

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

A Rijeka ellen is folytatta kiváló hazai sorozatát a bajnokaspiráns Eszék, Miérez duplája döntött.