Vb 2022: Eidur Gudjohnsen 19 éves fia megmentette a hazát

K. Zs.K. Zs.
2021.09.05. 20:16
Ezen a 2005-ös képen még az édesapa a sztár – tőle balra a most hőssé váló Andri, jobbra a már szintén válogatott Sveinn Aron (Fotó: Getty Images)
Izland kétgólos hátrányból 2–2-es döntetlent harcolt ki vendége, Észak-Macedónia ellen a 2022-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének vasárnapi játéknapján, a J-csoportban.

A reykjavíki meccs hőse címet aligha vehetjük el Andri Gudjohnsentől: a válogatott másodedzőjeként dolgozó izlandi legenda, Eidur Gudjohnsen középső fia a 82. percben állt be csereként, majd a 84. percben az öt és felesen beforgatta emberét, és a kapuba lőtte csapata egyenlítő gólját.

A Real Madrid utánpótlásában pallérozódó 19 éves támadónak ez volt a második mérkőzése és az első gólja az A-válogatottban.

Izland a bravúros talpra állás ellenére sem áll jól a csoportjában, az eddig történtek alapján kevés reménye van a továbbjutásra.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
5. FORDULÓ

J-CSOPORT
Izland–Észak-Macedónia 2–2
(B. Bjarnason 78., A. Gudjohnsen 84., ill. Velkovszki 12., Alioszki 54.)

Később
Németország–Örményország 6–0 (Gnabry 6., 15., Reus 35., T. Werner 45., J,. Hoffman 52., Adeyemi 90+1.)
Románia–Liechtenstein 2–0