Vb 2022: a 83. percben 3–2, a végén 2–2 – iksz a horvát–szlovák meccsen

K. T. I.K. T. I.
2021.10.11. 22:44
Luka Modric a 71. percben szerzett góljával 2–2-re mentette a meccset, majd jött még egy horvát lesgól (Fotó: AFP)
Drámai végjátékban, a 98. percben szerzett góllal mentett pontot Málta Ciprus otthonában a 2022-es labdarúgó világbajnokság selejtezőjének H-csoportjában. A négygólos döntetlen slágereredmény volt ezen az estén a csoportban, hiszen Horvátország és Szlovákia is 2–2-re végzett – fordulatos meccs után. Oroszország Szlovénia ellen húzta be a három pontot, ezzel a csoport élére állt.

Szlovákia már a 20. percben megszerezte a vezetést Horvátország ellen Eszéken, ám alig öt perccel később ismét döntetlen állt az eredményjelzőn: Ivan Schranz találatára Andrej Kramaric válaszolt viszonylag gyorsan. A hazaiak jelentős mezőnyfölényben futballoztak, ám újabb gólt szerezni nem tudtak a játékrészben – nem úgy a szlovákok, akik a harmadik kaput eltaláló kísérletükből megszerezték másodszor is a vezetést. Ezúttal Lukás Haraslín pontos lövése talált utat a bal alsóba (1–2).

A helyzet szépsége, hogy Kramaric még erre a gólra is majdnem válaszolt a szünet előtt – a kapufa viszont megakadályozta ebben.

A fordulás után még tovább nőtt a nyomás a vendégkapun. A szlovákok egy-egy kontrán kívül csak a védekezésre koncentráltak. Beszédes, hogy a második félidőben egy, azaz egy akciójuk jutott el lövésig, akkor sem találták el a kaput. A horvátok sorra puskázták el a lehetőségeket, ráadásul a 64. percben hiába tűnt úgy, büntetőhöz juthatnak a hazaiak, a játékvezető nem fújta be a tizenegyest és a videobíró sem jelezte, hogy ezzel hibát követett volna el. A 71. percben viszont már nem volt szerencséje Szlovákiának: Luka Modric megpattanó lövését nem tudta védeni Marek Rodák (2–2).

Tizenkét percre rá harmadszor is a kapuba találtak a horvátok, Nikola Vlasic találatát azonban a videobíró les miatt visszavonta – ezzel maradt a 2–2.

A H-csoport másik esti mérkőzésén Oroszország 2–1-re nyert Szlovénia ellen idegenben, ezzel eldőlt, hogy az első két helyen az orosz és a horvát csapat zár majd. A kérdés csupán annyi, melyikük jut egyenes ágon a vb-re, és kire vár pótselejtező a katari repülőjegyekért. November 14-én, azaz a selejtező utolsó csoportkörében épp egymással mérkőznek meg Splitben.

H-CSOPORT
Ciprus–Málta 2–2 (Papulisz 7., Szotiriu 80., ill. Muscat 53., Degabriele 90+8.)
Horvátország–Szlovákia 2–2 (Kramaric 25., Modric 71., ill. Schranz 20., Haraslín 45.)
Szlovénia–Oroszország 1–2 (Ilicic 40., ill. Gyivejev 28., Dzsikija 32.)

1. Oroszország 8 6 1 1 13– 5 +8 19
2. Horvátország 8 5 2 1 13– 3 +10 17
3. Szlovákia 8 2 4 2 9– 8 +1 10
4. Szlovénia 8 3 1 4 9– 9 0 10
5. Málta 8 1 2 5 8–17 –9 5
6. Ciprus 8 1 2 5 3–13 –10 5