Vb 2022: az ukrán bombagól után csak ikszelni tudtak a franciák

CS. M.CS. M.
2021.09.04. 22:42
Anthony Martial előbb ziccert hibázott, majd ő egyenlített (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott Ukrajna ellen a vb-selejtező D-csoportjában, szombaton. Franciaország egymás után az ötödik mérkőzésén maradt nyeretlen, míg Ukrajna öt meccs után öt döntetlennél jár ebben a csoportban.

A vb-címvédő franciák játszottak mezőnyfölényben, de bőven nyílt esély az ukránok előtt is, akik több gyors kontrát vezettek és bátran lőttek, akár távolabbról is. Az első félidő hajrájában egyre közelebb került a gólhoz Franciaország, de a 44. percben kimaradt Anthony Martial óriási ziccere, majd ebből indíthatott kontrát Ukrajna.

A gyors támadást vezető ukránok bejuttatták a labdát a tizenhatoson belülre, de az a blokk miatt kivágódott onnan, Mikola Saparenko pedig nagyjából 18 méterről, kapásból lőtte ki a kapu felső sarkát, kíméletlenül (1–0).

Ukrajna gólját IDE KATTINTVA tekintheti meg.

A második félidőben nem kellett sok idő, hogy Martial helyrehozza a hibáját: az 50. percben az ellenfél védőjéről pattant elé az ötösön belül a labda, és ezt a ziccert már belőtte a Manchester United támadója (1–1). Ezt követően nem esett több gól, így maradt a döntetlen.

Az ukránok 5 meccs után öt iksszel állnak ebben a csoportban, míg a franciák zsinórban az ötödik tétmeccsükön maradtak nyeretlenek.

A csoport másik szombati mérkőzésén Finnország 1–0-ra legyőzte Kazahsztánt Joel Pohjanpalo góljával – erről ide kattintva olvashat bővebben.

A csoport eddigi tíz meccséből hét zárult döntetlennel…